با تحصیل در مجارستان مقطع دکتری بیشتر آشنا شویم!

تحصیل در مجارستان مقطع دکتری یکی از مهمترین موقعیت های تحصیلی برای دانشجویان داخلی و بین المللی محسوب می شود. سالانه تعداد زیادی دانشجو  از سراسر کشور های جهان برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های مختلف مجارستان به این کشور مهاجرت می کنند‌. مجارستان یکی از مهمترین کشور های اروپایی مرکزی محسوب می شود و جزء کشور های توریستی قاره اروپا می باشد. شرایط آب و هوایی در این کشور بسیار معتدل می باشد. نرخ بیماری در این کشور بسیار پایین می باشد، همین امر موجب شده است که شرایط اقتصادی در این کشور بسیار مناسب و متعادل باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد شرایط تحصیل در مجارستان مقطع دکتری با شما عزیزان صحبت کنیم و اطلاعات مفید و‌ جامعی در مورد این نوع تحصیل در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

شرایط  تحصیل در مجارستان مقطع دکتری چیست؟

دانشگاه های کشور مجارستان از سطح علمی و آموزشی بسیار مناسبی برخوردار می باشند و‌ شرایط رفاهی و تحصیلی بسیار مناسبی را برای دانشجویان داخلی و خارجی فراهم می کنند. مدرک تحصیلی دانشگاه های مجارستان بسیار معتبر می باشد و در سایر کشور های اروپایی متعبر می باشد. لذا دانشجو می تواند بعد از به پایان رساندن دوره تحصیلی خود در مقطع دکتری، به سایر کشور های اروپایی مهاجرت کند و در زمینه کاری متناسب با رشته تحصیلی خود مشغول به فعالیت شود.

یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در مجارستان مقطع دکتری این است که دوره تحصیلی دکتری در دانشگاه های کشور مجارستان به زبان انگلیسی ارائه می شود و نیازی نیست که دانشجو به زبان مجارستانی تسلط کاملی داشته باشد. مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های کشور مجارستان در مقایسه با سایر کشور های اروپایی، از سطح علمی کمتری برخوردار است. دانشجو می تواند با ارائه مدرک آیلتس ۶.۵ به دانشگاه مورد نظر خود در کشور مجارستان، به راحتی پذیرش بگیرد.

دانشجویانی که برای تحصیل در مجارستان مقطع دکتری اقدام می کنند باید آخرین مدرک تحصیلی آن ها کارشناسی ارشد باشد و در صورتی که مدرک کارشناسی ارشد نداشته باشند، نمی توانند از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرند. رزومه تحصیلی افرادی که برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور مجارستان اقدام می کنند باید بسیار قوی باشد و از اعتبار علمی بسیار بالایی برخوردار باشد. هر چقدر که رزومه علمی و تحصیلی دانشجو قوی تر باشد، شانس قبولی او برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کشور مجارستان افزایش می یابد.

دوره تحصیلی مقطع دکتری در مجارستان به دو دوره تئوری و عملی تقسیم می شود. در دوره تئوری، واحد های درسی و آموزشی متناسب با رشته تحصیلی دانشجو ارائه می شود. در دوره تحقیقاتی یا عملی، دانشجو باید روی پایان نامه و کارهای تحقیقاتی مربوط به رشته خود تمرکز کند. شهریه مقطع دکتری به تعداد واحد های درسی رشته تحصیلی بستگی دارد. هر چقدر که تعداد واحد های درسی و تئوری بیشتر باشد، دانشجو باید شهریه بیشتری را به دانشگاه بپردازد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *