با شرایط تحصیل در لهستان مقطع دکتری و چگونگی بورسیه شدن در دانشگاه‌ های این کشور آشنا شوید!

با شرایط تحصیل در لهستان مقطع دکتری و چگونگی بورسیه شدن در دانشگاه‌ های این کشور آشنا شوید!

بسیاری از دانشجویانی که در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور های مختلف دنیا در حال تحصیل هستند، برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به کشور های مختلف دنیا از جمله کشور لهستان مهاجرت تحصیلی می‌ کنند. برای تحصیل در لهستان مقطع دکتری، شرایط خاصی لازم است که دانشجویان بایستی این شرایط را داشته باشند. در دانشگاه‌ های کشور لهستان، معمولا به دو زبان انگلیسی و لهستانی تدریس می‌ شود که دانشجویان باید برای اخذ ویزای تحصیلی از کشور لهستان و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، یکی از مدارک زبان انگلیسی یا لهستانی را داشته باشند. البته با توجه به این که زبان انگلیسی یک‌ زبان بین‌المللی می‌ باشد و در بسیاری از کشور های دنیا، این زبان تدریس می‌ شود، لذا فراگیری این زبان نسبت‌ به زبان لهستانی آسان‌ تر می باشد و دانشجویان می‌ توانند با اخذ مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ی ۶.۵، شرایط خود را برای اخذ ویزای تحصیلی کشور لهستان مهیا نمایند. همچنین بسیاری از دانشگاه‌ های کشور لهستان، دانشجویان برتر و نخبه ی سایر کشور ها را در مقطع دکتری بورسیه می‌ کنند‌ و دانشجویان می‌ توانند با بورسیه شدن در دانشگاه‌ های کشور لهستان، مشغول به تحصیل در لهستان مقطع دکتری شوند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با تحصیل در لهستان مقطع دکتری آشنا کرده و درباره شرایط لازم برای بورسیه شدن دانشجویان توسط دانشگاه های کشور لهستان، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در لهستان مقطع دکتری چگونه است؟

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، کشور لهستان یکی از برترین کشور های دنیا در زمینه آموزش رشته‌ های مختلف دانشگاهی می‌ باشد و دانشگاه‌ های این کشور در سطح کشور های اروپایی، جزو برترین دانشگاه‌ ها به حساب می‌ آیند. معمولاً تحصیل در لهستان مقطع دکتری به دو  صورت انجام می‌ شود. در روش اول دانشجو توسط دانشگاه‌ های کشور لهستان بورسیه می‌ شود و هزینه تحصیل او در مقطع دکترا توسط دانشگاه پرداخت می‌ شود. حال آن که در روش دیگر، دانشجو برای تحصیل در لهستان مقطع دکتری، بایستی هزینه‌ های تحصیل خود را شخصاً پرداخت نماید. البته برای بورسیه شدن در دانشگاه‌ های کشور لهستان، شرایط خاصی لازم است. در ادامه این مقاله درباره شرایط بورسیه شدن در دانشگاه‌ های لهستان صحبت خواهیم کرد.

شرایط بورسیه شدن در دانشگاه های کشور لهستان و تحصیل در لهستان مقطع دکتری

برای بورسیه شدن در دانشگاه های کشور لهستان و تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقطع دکتری، دانشجویان بایستی یکسری شرایط داشته باشند که در زیر به این شرایط اشاره خواهیم کرد:

  • مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد اخذ شده از دانشگاه های معتبر کشور های مختلف

یکی از مهم ترین و اصلی ترین شرایط بورسیه شدن در دانشگاه های کشور لهستان در مقطع دکتری، این است که دانشجو باید مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه های معتبری اخذ کرده باشد. کشور لهستان به دنبال دانشجویانی است که در کشور خود نخبه بوده و در دانشگاه های برتر تحصیل کرده اند.

  • معدل بالا

یکی دیگر از مهم ترین شرایط لازم برای بورسیه شدن در دانشگاه های کشور لهستان، این است که معدل دانشجو باید بالاتر از ۱۷ باشد. بدیهی است در صورتی که دانشجو نتواند معدل بالایی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کسب کند، شانس بورسیه شدن در دانشگاه های کشور لهستان را از دست خواهد داد.

  • داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس

از جمله ی دیگر شرایط بورسیه شدن دانشجویان در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور لهستان، این است که دانشجو به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد. مدرک زبان مورد تایید بسیاری از کشور های دنیا، مدرک آیلتس می باشد. دانشجو باید حداقل نمره ی ۶.۵ را از این آزمون کسب کند تا بتواند ویزای تحصیلی کشور لهستان را اخد نموده و در کشور لهستان مقطع دکتری به تحصیل مشغول شود.

  • داشتن تالیفات علمی مختلف از قبیل کتاب ها و مقالات علمی

دانشجو برای این که بتواند ویزای تحصیلی کشور لهستان را دریافت کرده و توسط دانشگاه های این کشور بورسیه شود، بایستی تالیفات علمی مختلفی نیز با اسم خود داشته باشد. داشتن مقالات علمی سطح بالا و چاپ شده در ژورنال های بین المللی، به دانشجو کمک بسیار زیادی خواهد کرد تا بتواند در دانشگاه های کشور لهستان بورسیه شده و در این دانشگاه ها در مقطع دکتری به تحصیل بپردازد.

در این جا ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کشور لهستان علاوه بر این که هزینه ی تحصیل دانشجویان در مقطع دکتری را پرداخت می کند، به این دانشجویان حقوق ماهیانه نیز می دهد تا دانشجویان بتوانند با خیال راحت به تحصیل در دانشگاه های این کشور بپردازند. میزان این حقوق در حدود ۲۰۰۰ دلار می باشد که برای زندگی و تحصیل در این کشور مناسب است.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *