آشنایی با شرایط تحصیل در پرتغال مقطع دکتری

کشور پرتغال یکی از کوچک‌ ترین کشور های اروپایی می‌ باشد که در حاشیه ی اقیانوس اطلس واقع شده‌ است و این کشور را به یک شبه‌ جزیره تبدیل کرده‌ است. فقط از طرف شمال شرقی کشور پرتغال با کشور اسپانیا هم‌ مرز می‌ باشد. یکی از دلایلی که باعث شده است فرهنگ و آداب‌ و رسوم و در بسیاری از موارد زبان این دو کشور نیز شبیه هم باشد نیز همین نزدیکی و همسایگی دو کشور می‌ باشد. نظام آموزشی کشور پرتغال یکی از قوی‌ ترین و بهترین نظام‌ های آموزشی در بین کشور های مختلف اروپایی می‌ باشد. لذا تحصیل در پرتغال مقطع دکتری برای بسیاری از افراد و دانشجو های در حال تحصیل در رشته‌ های مختلف تحصیلی در کشور های مختلف دنیا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌ باشد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را به کشور پرتغال به‌ عنوان یکی از بهترین و مهاجر پذیر ترین کشور های اروپایی آشنا کرده و درباره ی شرایط تحصیل در پرتغال مقطع دکتری توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با دوره تحصیلی دکتری در کشور پرتغال

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور پرتغال یکی از بهترین و زیبا ترین کشور های اروپایی می‌ باشد که در زمینه‌ های بسیاری به عنوان کشور برتر در بین کشور های اروپایی شناخته می‌ شود. نظام آموزشی این کشور نیز از جمله ی بهترین نظام‌ های آموزشی در بین کشور های مختلف دنیا به حساب می‌ آید. تدریس رشته‌ های مختلف در دانشگاه‌ های این کشور اروپایی به دو زبان انگلیسی و پرتغالی انجام می‌ شود. آن دسته از دانشجویانی که پرتغالی هستند و با زبان پرتغالی آشنایی کامل دارند، بالطبع مشکلی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور ندارند. اما آن دسته از دانشجویان خارجی که برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می‌ کنند، معمولاً آموختن زبان انگلیسی را برای فراگیری دروس در ارتباط با رشته خود راحت‌ تر می‌ دانند. هر چقدر دانشجو از سطح زبان انگلیسی قوی‌ تری برخوردار باشد، راحت‌ تر می‌ تواند دروس مورد نظر خود را در دانشگاه پاس کند. در زمینه ی دوره ی تحصیلی دکتری نیز قضیه این‌ چنین است که برای اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال و تحصیل در پرتغال مقطع دکتری، نیازی به داشتن مدارک تافل و یا آیلتس با نمره ی بالا نیست. هر دانشجویی که به زبان انگلیسی در حد متوسط رو به بالا تسلط داشته باشد، می‌ تواند به‌ راحتی دروس خود را در دانشگاه‌ های این کشور پاس نموده و به مدارج عالی تری دست پیدا کند. طول دوره ی تحصیلی دکتری در کشور پرتغال بین سه‌ تا پنج سال می‌ باشد که به تناسب رشته ی دانشجو ممکن است طول دوره متغیر باشد.

در ادامه ی این مقاله در ارتباط با شرایط تحصیل در پرتغال مقطع دکتری بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شرایط تحصیل در پرتغال مقطع دکتری به چه صورت است؟

برای تحصیل در دانشگاه‌ های کشور پرتغال در مقطع دکتری، دانشجو باید یکسری شرایط داشته باشد. در زیر به چند مورد از این شرایط اشاره می‌ کنیم:

داشتن مدرک کارشناسی‌ ارشد معتبر

یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال و تحصیل در پرتغال مقطع دکتری این است که دانشجو باید دارای مدرک کارشناسی ارشد معتبر باشد. دانشجو باید این مدرک را به زبان پرتغالی و یا انگلیسی ترجمه کرده و در اختیار سفارت این کشور و دانشگاه‌ های مقصد مورد نظر خود در کشور پرتغال قرار دهد.

داشتن مدرک زبان انگلیسی یا پرتغالی

یکی دیگر از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین شرایط تحصیل در پرتغال مقطع دکتری این است که دانشجو باید مهارت بسیار خوبی در زمینه تحصیلات آکادمیک به زبان انگلیسی یا پرتغالی داشته باشد. با توجه به این‌ که زبان انگلیسی یک‌ زبان بین‌المللی است و در بسیاری از دانشگاه‌ های دنیا به این زبان تدریس می‌ شود، لذا هر دانشجویی که بتوانند مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل با نمره ی بالاتری را ارائه دهد و در زمینه استفاده از زبان انگلیسی مهارت بیشتری داشته باشد، راحت‌ تر می‌ تواند در زمینه تحصیل خود پیشرفت کند و مدرک دکتری خود را از دانشگاه‌ های این کشور اخذ کند.

معدل بالای ۱۴

از جمله ی دیگر شرایط تحصیل در پرتغال مقطع دکتری این است که معدل کل دوره کارشناسی‌ ارشد دانشجو نباید کمتر از ۱۴ باشد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *