با تحصیل در اسپانیا مقطع دکتری بیشتر آشنا شویم!

تحصیل در اسپانیا مقطع دکتری یکی از مهمترین و بهترین موقعیت های تحصیلی است که می تواند برای هر دانشجو پیش بیاید. بدون شک تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و شرایط شغلی بسیار مناسبی را برای افراد فراهم می کند. امروزه تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان به ویژه کشور ایران علاقمند به تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا هستند و تمایل زیادی دارند که دوره تحصیلی و تکمیلی مقطع دکتری را در دانشگاه ها و مؤسسه های آموزشی این کشور سپری کنند‌. کشور اسپانیا یکی از مهمترین کشور های اروپایی است که دارای میراث تاریخی بسیار معتبری می باشد و از فرهنگ بسیار غنی برخوردار می باشد. مردم این کشور دارای تحصیلات بسیار معتبری هستند، همین امر موجب شده است که کشور اسپانیا جزءکشور های بسیار پیشرفته و توسعه یافته محسوب شود. آب و هوای این کشور بسیار مساعد می باشد، همین امر باعث شده است که طبیعت مناطق مختلف کشور اسپانیا بسیار زیبا باشد و هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر برای دیدن مناظر طبیعی و مکان های تاریخی به کشور اسپانیا مهاجرت کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد شرایط تحصیل در اسپانیا مقطع دکتری با شما عزیزان صحبت کنیم و اطلاعات مفید و جامعی در اختیار شما قرار دهیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع بورسیه های تحصیل در اسپانیا مقطع دکتری

دانشگاه های کشور اسپانیا از سطح علمی، آموزشی و تحقیقاتی بسیار مناسبی برخوردار می باشند و بستر آموزشی بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم می کنند. سطح علمی بسیار  مناسب و هزینه های مقرون به صرفه دانشگاه های کشور اسپانیا، شرایط بسیار مناسبی را برای تحصیل دانشجویان خارجی و بین المللی فراهم می کند. هزینه تحصیل در اسپانیا مقطع دکتری برای دانشجویانی که تابعیت کشور اسپانیا و سایر کشور های اروپایی را دارند کاملا رایگان است اما برای دانشجویان خارجی رایگان نمی باشد. دانشجویان بین المللی باید مبلغی را به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند. از آن جایی که شهریه مقطع دکتری  به تعداد واحد های درسی دانشجو بستگی دارد، هر چقدر که تعداد واحد های درسی دانشجو بیشتر باشد، هزینه بیشتری را باید به دانشگاه پرداخت کند. هزینه تحصیل در اسپانیا مقطع دکتری در مقایسه با سایر کشور های اروپایی بسیار کمتر می باشد. کشور اسپانیا شرایط بسیار مناسبی را برای کاهش هزینه های تحصیلی و بورسیه شدن دانشجو فراهم می کند. در ادامه با برخی از انواع بورسیه های دانشگاه های کشور اسپانیا بیشتر آشنا می شویم.

بورسیه Fundación Carolina

دانشجو می تواند با استفاده از این بورسیه در دانشگاه های کشور اسپانیا و آمریکای لاتین به صورت رایگان تحصیل نماید.

کمک هزینه های بانک Santander

بانک Santander هر ساله بخشی از هزینه های مربوط به زندگی و کارهای تحقیقاتی و آموزشی دانشجویانی را که در مقطع دکتری در دانشگاه های اسپانیا  تحصیل می کنند را می پردازد.

بورس تحصیلی IMDEA Networks Institute Ph.D

این بورسیه بیشتر به دانشجویانی که در رشته های فناوری، مهندسی و برنامه نویسی فعالیت می کنند، تعلق می گیرد.

آژانس اسپانیایی همکاری‌های بین‌المللی (AECID)

فاند وزارت آموزش‌وپرورش و آموزش حرفه‌ای اسپانیا

فاند کارولینا (Fundación Carolina)

مراحل تحصیل در اسپانیا مقطع دکتری

  • مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور اسپانیا بین یک تا سه سال طول می کشد. البته باید به این نکته توجه کرد که مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری به نوع رشته تحصیلی بستگی دارد. مثلاً دوره تحصیلی مقطع دکتری برای رشته های علوم پایه و تحقیقاتی مثل زیست، ژنتیک و رشته های پزشکی نسبت به رشته های تئوری مثل رشته های علوم انسانی و هنر طولانی تر است. به طور کلی دوره تحصیلی دکتری در کشور اسپانیا به دو مرحله تئوری و تحقیقاتی تقسیم می شود. در مرحله تئوری دانشجو باید واحد های درسی آموزشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد تا بتواند وارد مرحله دوم تحصیلی خود شود‌.

  • دانشجوی دکتری در طول تحصیل خود با سه نفر در قالب هئیت علمی، مشاور دکتری و مدیر پایان نامه در ارتباط است. مدیر پایان نامه نقش بسیار مهم و مؤثری در روند پیشرفت پایان نامه دانشجو دارد، هر چقدر که سطح علمی و تحقیقاتی پایان نامه دانشجو معتبرتر باشد، رزومه تحصیلی دانشجو قوی تر می شود و شرایط شغلی مناسب تری برای او پیش می آید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیل در اسپانیا مقطع دکتری

  • دانشجو باید همه مدارک تحصیلی خود شامل دیپلم، کارشناس و کارشناسی ارشد خود را به زبان رسمی کشور اسپانیا ترجمه کند و به سفارت اسپانیا در کشور خود ارائه دهد.

  • ارائه مدارک هویتی دانشجو مثل شناسنامه، پاسپورت و عکس

  • ارائه فرم پر شده در خواست ویزای تحصیلی

  • مدارک مربوط به پذیرش دانشگاه

  • سوابق کاری فرد به همراه سوابق بیمه

  • ارائه مدرک بیمه نامه اسپانیایی

  • ارائه مدارک مالی مثل مدرک تمکن مالی

  • پرداخت هزینه های مربوط به درخواست ویزای تحصیلی و ویزای نوعD

 

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *