ویزای تحصیلی در انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس در این مطلب به صورت کامل شرایط ویزای تحصیلی این کشور را بررسی می کنید. شما دوستان می توانید برای بررسی شرایط برای تحصیل در کشور انگلیس یه وقت مشاوره بگیرید ،همکاران در بخش کشور انگلیس شما را راهنمایی کنند.


مشاوره

ویزای تحصیلی انگلستان

این مطلب این موارد شامل می شود

ویزای تحصیلی چیست ؟

برای بهتر درک کردن ویزای تحصیلی می توانید از این مقاله استفاده کنید. اما به طور کلی بخواهیم بگیم مجوز ورود به کشور انگلستان  برای تحصیل را ویزای تحصیل انگلیس می گویند.

ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟

انواع ویزای تحصیلی

دانش آموزان
دانشجویان
کوتاه مدت انگلستان
دانش آموزان

متقاضیان بین ۴ تا ۱۷ سال میتوانند برای تحصیل در انگلستان از طریق این ویزا اقدام کنند. برای اخذ ویزای دانش آموزی انگلستان متقاضی باید نامه رضایت والدین یا سرپرست و تمکن مالی تحصیل در انگلستان را داشته باشد. متقاضی میتواند تنها در مدارس غیر دولتی انگلستان تحصیل کند و امکان تحصیل دانش آموز در مدارس دولتی این کشور وجود ندارد. سه ماه قبل از ورود به انگلستان میتوانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید. متقاضیان می توانند یک ماه زودتر وارد انگلستان شوند و پس از پایان تحصیلات خود ۴ ماه در انگلستان حضور داشته باشند. دانش آموزان زیر ۱۶ سال می توانند برای حداکثر شش سال تحصیل در انگلستان و دانش آموزان بین ۱۶ تا ۱۷ سال حداکثربرای ۳ سال تحصیل در انگلستان اقدام به اخذ ویزای دانش آموزی کنند. اخذ این ویزا ۳۴۸ پوند هزینه دارد. ویزای دانش آموزی انگلستان قابل تمدید است و قابلیت تبدیل شدن به سایر انواع ویزای انگلستان را دارد. دانش آموزان با داشتن این ویزا می توانند حداکثر ۱۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند. همراهی خانواده با اخذ این ویزا میسر نمیباشد و والدین دانش آموز میتوانند برای همراهی وی از طریق ویزای والدین همراه انگلستان اقدام کنند. با اخذ این ویزا دانش آموز نمیتواند کمک هزینه های تحصیلی دولتی دریافت نماید.

ویزای دانش آموزان

دانشجویان

کلیه شرایط عمومی این ویزا همانند ویزای دانش آموزی است. با این تفاوت که متقاضی میباست بالای ۱۸ سال باشد. دانشجو میتوانند در طول تحصیل در انگلستان اعضای خانواده خود را همراه داشته باشد و به صورت نا محدود در این کشور مشغول به کار شود. البته کار تخصصی مانند مربی گری ورزشی برای دانشجویان میسر نیست. همچنین دانشجو میبایست تسلط کافی بر مهارت های زبان انگلیسی داشته باشد.

کوتاه مدت انگلستان

این نوع ویزای تحصیلی مختص افرادی است که به دنبال تحصیل کوتاه مدت در انگلستان هستند ارائه میشود. از این ویزا میتوان برای تحصیل در دوره های زبان انگلیسی یا دوره های مهارت آموزی استفاده کرد. همچنین برای تحقیقات علمی در انگلستان نیز میتوان از این ویزا استفاده نمود. این ویزای تحصیلی برای افرادی خارج از کشورهای اتحادیه اروپا و به جز سوئیس ارائه میشود. مدت ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان بستگی به میزان دوره تحصیلی یا تحقیقاتی متقاضی دارد. اگر دوره به طور دقیق معین نشده باشد این دوره ۶ ماهه در نظر گرفته میشود. همچنین متقاضی حداکثر ۳۰ روز بیشتر از مدت ویزای خود میتواند در انگلستان حضور داشته باشد. با اخذ این ویزا نمیتوان در مدارس انگلستان تحصیل نمود و یا مشغول به کار در این کشور شد. ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان غیر قابل تمدید است و با اخذ این نوع ویزا نمیتوان برای اخذ اقامت انگلستان اقدام نمود. هزینه این ویزا برای مدت ۶ ماه ۹۷ پوند و برای ویزا تا ۱۱ ماه ۱۸۶ پوند می باشد. متقاضی سه ماه قبل از ورود به خاک انگلستان می تواند برای اخذ این نوع ویزای انگلستان اقدام نماید.

ویزای کوتاه مدت انگلستان

بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان

 • پزشکی

 • حقوق

 • روانشانسی

 • آموزش و پرورش

 • مهندسی کامپیوتر

 • MBA

 • مهندسی عمران

 • معماری

بهترین رشته های تحصیلی در انگلیس

مقاطع تحصیلی

تحصیل در کالج های انگلستان
تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی
تحصیل در کالج های انگلستان

تحصیل در انگلیس در مقطع مدارس در دو نوع مدرسه امکان پذیر است، مدارس شبانه روزی خصوصی یا Boarding Schools ، مدارس دولتی یا Grant Maintained Schools.

کالج های انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی با ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به دانشگاه مربوطه به همراه شرایطی دیگر امکان پذیر خواهد بود. مدت زمان تحصیل در این مقطع بین ۳ تا ۴ سال بوده و مدرک زبان مورد نیاز آن آیلتس ۶ تا ۶.۵ می باشد.

کارشناسی انگلستان

تحصیل در انگلستان کارشناسی ارشد
تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا
تحصیل در انگلستان کارشناسی ارشد

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک کارشناسی معتبر و مورد تایید کشور انگلستان به همراه نمره زبان آیلتس حداقل ۶.۵ و سایر مدارک مورد نیاز می باشد. تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد به دو گونه پیوسته و ناپیوسته امکان پذیر است. طول این دوره در بخش پیوسته ۳ ساله و ناپیوسته ۱ ساله بوده و مدارک قابل اعطا در این دوره کارشناسی ارشد تجارت(MBA)، کارشناسی ارشد فنی (MSc) و کارشناسی ارشد (MA) نام دارند.

تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا

تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری دارای پیش نیازهایی است که شامل پیشینه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و داشتن استاد راهنماست. استاد راهنما یا سوپروایزر پس از مکاتبه شما با وی و تایید شما، برایتان پذیرش تحصیلی آن دانشگاه را صادر می نماید. تحصل دکتری در انگلیس به دو صورت نظری-تحقیقاتی و پژوهشی امکان پذیر است که ۳ سال نیز به طول خواهد انجامید. مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل رد این دوره آیلتس ۷ به بالا خواهد بود.

شرایط کار دانشجویی در انگلیس

اگر دانشجوی تمام وقت هستید، دانشگاه حداکثر ۱۶ ساعت کار در هفته را توصیه می کند. بطور معمول وضعیت دانشجویی فرد مشخص می کند که چند ساعت در هفته مجاز به کار کردن هست:

دانشجویان بین الملل: دانشجویانی که تبعه کشوری غیر از اتحادیه اروپا می باشند مجاز به کار کردن تا ۲۰ ساعت در هفته می باشند و در ایام تعطیلی دانشگاه ساعات بیشتری می توانند کار کنند (حداکثر توصیه دانشگاه که ۱۶ ساعت می باشد فراموش نشود)

توجه: اگر دارای چند شغل می باشید، مراقب باشید که تعداد ساعات کاری شما از میزان تعداد ساعات مجاز فزونی نیابد.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین المللی (آموزش محور): همانند دانشجویان بین الملل می باشند و می توانند بصورت تمام وقت در تعطیلات کریسمس و عید پاک کار کنند. این دانشجویان در تعطیلات تابستان نمی توانند بصورت تمام وقت کار کنند مگر اینکه تمامی امتحانات خود را به پایان رسانده باشند و پایان نامه خود را تحویل داده باشند.

دانشجویان پژوهش محور: در هر سال تحصیلی ۸ هفته تعطیلات دارند که می توانند در این بازه زمانی بصورت تمام وقت کار کنند. کار کردن در حین تحصیل این دانشجویان باید با هماهنگی با اساتید راهنمای آنها باشد.

برای دوره های تحصیلی زیر ۶ ماه، دانشجویان مجاز به کار کردن نمی باشند و در دوره های تحصیلی بیش از ۶ ماه تا ۱۲ ماه، دانشجو مجاز به ۱۰ ساعت کار در هفته می باشد.

بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلستان بعضاً در مقطع کارشناسی ارشد و بطور وسیعی در مقطع دکتری ارائه در انگلستان می گردد. تعداد بورسیه هایی که ارائه می گردند همیشه کمتر از تعداد متقاضیان می باشد به همین دلیل امکان دریافت بورسیه بسیار رقابتی می باشد. بورسیه ممکن است توسط استاد شخص در قالب دستیار تدریس (Teacher Assistant) یا دستیار پژوهشی (Research Assistant) ارائه گردد که این نوع بورسیه می تواند بخشی یا تمامی شهریه دانشگاه را پوشش دهد. نوع دیگر بورسیه پرداخت بخشی یا تمامی شهریه دانشجو توسط دانشکده یا دانشگاه محل تحصیل فرد می باشد. بعضی دانشگاه ها تعداد محدودی بورسیه ارائه می کنند که تمامی هزینه تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می دهد.نوع دیگر بورسیه ها توسط دولت ها و نهادهای مرتبط آنها ارائه می گردد.

بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه دولتی انگلستان برای دانشجویان بین المللی

British Chevening Scholarships

بورسیه برای دانشجویان بین المللی که بودجه آن توسط وزارت خارجه انگلستان و سازمان های همکاران تامین میشود. این بورسیه تمام یا بخشی از هزینه تحصیل دانشجویان تمام وقت تحصیلات تکمیلی را پوشش می دهد.

بورسیه نهادهای غیر دولتی انگلستان برای دانشجویان بین المللی

Euraxess UK

یوراکسس وابسته به کمیسیون اروپا می باشد و از محققین در اروپا حمایت می کند. شعبه انگلستان این نهاد توسط بریتیش کانسیل مدیریت می شود و بورسیه های تحصیلی گوناگون به دانشجویان بین المللی از نقاط مختلف دنیا در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می کند.

ویزای پیوست

یزای همراه ، برای دانش آموزان و یا دانشجویان بین المللی از اهمیت بسیاری برخوردار است و یکی از موارد مهمی است که خانواده ها به آن توجه ویژه ای خواهند داشت. در رابطه با دانش آموزان، لازم به ذکر است که والدین آنها نمی توانند ویزای همراه دریافت نموده و در کنار فرزندان خود در کشور انگلستان باشند و تنها با ویزای بازدید کننده در مدت محدود می توانند به کشور انگلستان سفر نمایند. دانش آموزان در کشور انگلستان یا قیم خواهند داشت و یا در مدارس شبانه روزی می توانند ثبت نام نمایند. در رابطه با دانشجویان بین المللی، لازم به ذکر است که دانشجویان مقطع کارشناسی قادر به بردن همراه نخواهند بود و تنها از مقطع کارشناسی ارشد به بعد، امکان بردن همراه میسر خواهد بود. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بعد هم، تنها در صورتی می توانند از شرایط بردن همراه بهره مند شوند که مدت حضور و تحصیل شان در انگلستان از ۹ ماه بیشتر باشد. لازم به ذکر است همراه دانشجویان، به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال گفته می شود.

ویزای پیوست

دانشگاه های برتر انگلستان

دانشگاه آکسفورد
دانشگاه کمبریج
دانشگاه امپریال کالج لندن
دانشگاه کالج لندن
دانشگاه ادینبورگ
دانشگاه آکسفورد

University of Oxford

دانشگاه کمبریج

University of Cambridge

دانشگاه امپریال کالج لندن

Imperial College London

دانشگاه کالج لندن

University College London

دانشگاه ادینبورگ

University of Edinburgh

دانشگاه منچستر
کینگز کالج لندن
دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن
دانشگاه بریستول
دانشگاه واریک
دانشگاه منچستر

The University of Manchester

کینگز کالج لندن

King’s College London (KCL)

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

London School of Economics and Political Science (LSE)

دانشگاه بریستول

University of Bristol

دانشگاه واریک

The University of Warwick

مدارک مورد نیاز

 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

 • عکس

 • پاسپورت

 • کلیه مدارک هویتی

 • نامه تمکن مالی

 • نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های انگلستان ( CAS LETTER)

 • ارائه یک آدرس دقیق مبنی بر محل اقامت

 • ارائه فیش رسید هزینه پرداختی ویزا (۳۳۵ پوند)

 • ارائه مدرک زبان برای هر مقطع

 • ارائه اثر انگشت

مدارک مورد نیاز

شرایط بعد از ویزای تحصیلی

متقاضیانی که تحصیل در انگلستان را انتخاب می کنند، در ادامه تمایل به یافتن کار مناسب و در نهایت اخذ اقامت دائم انگلستان و پاسپورت این کشور را دارند. مطابق قوانین حدید، متقاضی تحصیل در انگلستان، با داشتن فرجه ای دو الی سه ساله ( بسته به مفطع تحصیلی اش )می تواند در خاک انگلیس بماند و همچنین می تواند وارد پروسه کاری شود و کار متناسب با رشته تحصیلی خود را بیابد تا قادر به اخذ اقامت کاری گردد. امکان به دنبال کار گشتن برای دانشجویان بین المللی تا تاریخ انقضای ویزای تحصیلی آنها میسر خواهد بود و با یافتن کار مناسب، امکان تغییر به ویزای کاری و در نهایت اقامت کاری میسر می باشد. در صورتی که متقاضی با اتمام مدت ویزای تحصیلی، موفق به یافتن شغل مناسب نشود، می تواند این مطلب را با Home office در میان گذاشته و مدت اعتباری ویزای خود را افزایش دهد. در صورتی که پس از اتمام تحصیلات، موفق به یافتن یک کارفرمای داری مجوز شدید، می توانید جهت اخذ ویزای کاری انگلستان تحت عنوان Tier 2 اقدام نمایید. این نوع از ویزای انگلستان، مجوز اقامت به مدت ۵ سال را به شما خواهد داد. کشور انگلستان به دلیل اقتصاد نسبتا قوی، از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است که این موضوع زمانی می تواند برای متقاضیان از سایر کشورها سودمند باشد که قادر به یافتن یک کارفرما گردند، تا از آن طریق موفق به اخذ ویزای کاری انگلستان شوند. در غیر اینصورت، تحصیل می تواند این شرایط را فراهم سازد؛ چرا که تحصیل در انگلستان شانس یافتن کار در این کشور را برای دانشجویان بین المللی افزایش می دهد. در ادامه نموداری مبنی بر نرخ بیکاری کشور انگلستان در سال‌های اخیر، خدمت شما سروران ارائه می گردد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.


مشاوره


Facebook


Twitter


Telegram


Whatsapp


Pinterest


Instagram


Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *