تحصیل در انگلستان مقطع کالج چه شرایطی دارد؟

کشور انگلستان به عنوان یکی از برترین کشور های دنیا در زمینه های مختلف از جمله در زمینه ی آموزش رشته های مختلف دانشگاهی شناخته می شود. این کشور دارای دانشگاه های برتر در سطح دنیا می باشد که این دانشگاه ها هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی از دانشجویان از سراسر کشور های مختلف دنیا می باشند. شهر های لندن، استنفورد، بیرمنگام، آکسفورد و … از جمله ی شهر هایی هستند که در این شهر ها، دانشگاه های برتر جهانی تاسیس شده اند و میزبان دانشجویان خارجی و داخلی هستند. برای تحصیل در انگلستان مقطع کالج، بایستی دانش آموزان و دانشجویان مهاجر به این کشور، یکسری مدارک و مستندات را آماده کنند و به مراجع مربوطه و دانشگاه های مورد نظر در کشور مقصد تحویل دهند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با تحصیل در انگلستان مقطع کالج آشنا کرده و درباره ی مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های انگلستان، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

تحصیل در انگلستان مقطع کالج به چه صورت است؟

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عرض شد، کالج ها و دانشگاه های کشور انگلستان، از جمله ی بهترین و معروف ترین کالج ها و دانشگاه ها در سطح دنیا می باشند که به واسطه ی امکانات آموزشی بسیار مدرنی که در این کالج ها و دانشگاه ها در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، کشور انگلستان به عنوان یکی از برترین کشور ها در زمینه ی پذیرش دانشجو از سراسر کشور های دنیا شناخته می شود. کالج در واقع به دوره ای گفته می شود که بین مدرسه و دانشگاه می باشد و در این مقطع تحصیلی، دانش آموز یا دانشجو برای ورود به دانشگاه آماده می شود. برای دانشجویان خارجی که به کشور انگلستان مهاجرت تحصیلی دارند، این دوره، یک دوره ی لازم و ضروری برای آماده شدن برای ورود به دانشگاه می باشد. در این دوره معمولا زبان انگلیسی دانشجویان و دانش آموزان مهاجر تقویت می شود تا این دانشجویان در دانشگاه های این کشور با مشکل مواجه نشوند و به راحتی بتوانند مدارج تحصیلی را در این کشور بگذرانند. در صورتی که دانشجو در زمینه ی زبان انگلیسی با مشکل رو به رو باشد، نمی تواند در زمینه ی تحصیل در این کشور پیشرفت زیادی داشته باشد و حتی ممکن است در پاس کردن دروس دانشگاهی خود ناتوان باشد. البته دانشجویان خارجی از جمله دانشجویان ایرانی که قصد ورود به دانشگاه های این کشور را دارند، بایستی مدرک زبان انگلیسی معتبر داشته باشند و در زمینه ی صحبت کردن و مکالمه ی زبان انگلیسی مشکلی نداشته باشند. اما به هر حال ممکن است دانشجو در اثر عدم تداوم در مکالمه ی زبان انگلیسی، در صحبت کردن به این زبان دچار مشکل شود و نتواند دروس مورد نظر را در دانشگاه های این کشور پاس کند. لذا دوره ی کالج، دوره ای تحت عنوان پیش دانشگاهی است که برای دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه های کشور انگلستان دارند، دوره ای بسیار مهم و حیاتی می باشد.

مدارک و مستندات لازم برای ورود به کالج های کشور انگلستان

برای ورود به دانشگاه های کشور انگلستان و تحصیل در انگلستان مقطع کالج، یکسری مدارک و مستندات لازم است ارائه شوند. در زیر در ارتباط با این مدارک و مستندات صحبت خواهیم کرد:

مدرک زبان انگلیسی آیلتس

یکی از اصلی ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های کشور انگلستان مورد نیاز است، مدرک زبان انگلیسی آیلتس می باشد. مدرک آیلتس که مختص زبان انگلیسی بریتانیایی می باشد، یکی از معتبر ترین مدارک زبان انگلیسی در سطح دنیا می باشد که بسیاری از کشور های دنیا، این نوع مدرک زبان را قبول دارند و برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آن ها، مدرک زبان انگلیسی آیلتس را طلب می کنند. کشور انگلستان نیز با توجه به این که زبان رسمی و آکادمیک این کشور انگلیسی می باشد، مدرک زبان انگلیسی آیلتس مورد تایید دانشگاه ها و کالج های این کشور می باشد.

انگیزه نامه

یکی دیگر از مواردی که باید برای اخذ پذیرش از کالج های کشور انگلستان به سفارت این کشور و همچنین کالج های مقصد ارائه شود، انگیزه نامه می باشد. انگیزه نامه شامل متنی از طرف دانشجو می باشد که انگیزه ی او را برای سفر به انگلستان و تحصیل در این کشور نشان می دهد. بعلاوه رزومه ی دانشجو در اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های کشور انگلستان بسیار مهم می باشد. هر دانشجویی که از رزومه ی بهتری برخوردار باشد، راحت تر می تواند از دانشگاه ها و کالج های کشور انگلستان پذیرش بگیرد و در این دانشگاه ها و کالج ها مشغول به تحصیل شود.

نامه تمکن مالی

نامه و مدرکی که نشان دهد دانشجو دارای تمکن مالی است و می تواند برای حداقل یک سال هزینه ی زندگی خود در کشور انگلستان را بپردازد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *