بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان

مطلبی که در این مقاله می‌خواهیم به آن بپردازیم، “بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان” است. امروزه متقاضی برای مهاجرت به دیگر کشوهای جهان افزایش پیدا کرده است. افرادی که در کشورهای آسیایی سکونت دارند، میل به مهاجرت به کشورهای واقع در قاره اروپا و آمریکا که توسعه‌یافته هستند را دارند. در این میان در کشور ما هم تعداد متقاضی برای مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای پیشرفته دنیا هم بسیار زیاد است. نکته جالب و حائز اهمیت آن است که بیشتر درخواست‌ها برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته از طرف هنرمندان صورت می‌پذیرد؛ بنابراین در ادامه این مطلب راجع به “بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان” صحبت خواهیم کرد.

فهرست مطالب

چرا مهاجرت هنرمندان نیاز به بررسی دارد؟

در هر کشور، هنرمندان آن کشور جزء حساسی از افراد آن جامعه هستند. هنرمندان افرادی هستند که روحیات لطیفی داشته و آثار هنرمندانه خلق می‌کنند. هنرمندان در هر کشوری از حساس‌ترین قشر در جامعه هستند. افرادی که با روحیات لطیف خود دست به خلق آثاری هنرمندانه می‌زنند. از سخت‌ترین و حساس‌ترین وظایف هنرمندان، کسب درآمد است. بازار هنر گاهی رونق زیادی دارد و مواقعی هم کم‌رونق است. برای همین یکی از هدفهای مهم برای هنرمندان در کشورهای عقب‌مانده، زندگی در کشورهایی است که به فرهنگ و هنر اهمیت زیادی می‌دهند.

زندگی در بعضی کشورهای جهان که ارزش هنر در آنها نهادینه شده است، برای هنرمندان شیرین و جذاب است؛ چون زندگی هنری در این دسته کشورها طولانی و ثمربخش است.

به‌علاوه در کشورهای این چنینی جمع‌شدن هنرمندان در کنار یکدیگر سبب کامل‌شدن هنر افراد می‌شود. به همین علت در این مطلب بهترین کشورها و شهرهای جهان را برای زندگی هنرمندان بررسی خواهیم کرد.

در ابتدا به تعریف هنر کوتاهی درباره هنر می پردازیم

بهتر است در آغاز این مقاله که به معرفی بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان اختصاص دارد، اول تعریف خلاصه‌ای از اینکه هنر و هنرمند چیست ارائه کنیم. انسان‌ها باید بدانند که آیا فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند هنر محسوب می‌شود یا خیر؟ زیرا آگاهی کامل از هنر و توانایی هنری افراد را به تصمیم‌گیری بهتر برای مهاجرت یاری خواهد کرد.

هنر در حقیقت شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌های انسانی است. فعالیت‌هایی که به دلیل انجام آنها به‌وسیله انسان به آفرینش اثر می‌انجامد. آثار هنری که آفریده می‌شود خواه سمعی باشد یا بصری یا به هر صورت دیگری باید برای دیگر انسان‌ها قابل‌درک باشد. به طور معمول آثار هنری نتیجه تخیلات انسان است. هنر هنگامی ارزشمند می‌شود که در قالب یک اثر جلوه کند. انسان‌ها در طول تاریخ همیشه به هنر و آثار هنری احترام گذاشته‌اند. آثار هنری باید احساسی را در افراد به وجود آورند.

تجلی بعضی از آثار هنری در قالب متون ادبی، شعر، معماری، مجسمه‌سازی، تصویر و غیره است. برخی از آثار هنر در قالب متون ادبی، شعر، معماری، مجسمه‌سازی، تصویر و یا … تجلی می‌یابند؛ بنابراین اگر شما خالق اثری هستید که از تخیل شما ناشی می‌شود و بار حسی دارد، یک اثر هنری به شمار می‌آید و شما در دیدگاه دیگر افراد جامعه به‌عنوان هنرمند معرفی می‌شوید. هنر در فرهنگ‌های مختلف شکل‌های گوناگونی دارد.

به‌صورت کلی هنر هفت نوع دارد که شامل موسیقی، حرکات نمایشی، هنر ترسیمی و تجسمی، ادبیات، هنر نمایش و سینما می‌شود. اگر آثاری در این زمینه ها که نام بردیم دارید که قابلیت ارائه به دیگران را دارند شما یک هنرمند محسوب می‌شوید و با مطالعه این مقاله می‌توانید برای ارائه خود و هنرتان مقصد مناسبی را برگزینید.

لیست ۷ کشور برتر برای مهاجرت هنرمندان

  1. کانادا
  2. استرالیا
  3. نیوزلند
  4. آمریکا
  5. انگلیس
  6. آلمان
  7. فرانسه

معرفی بهترین کشورها برای زندگی هنرمندان

مطابق گزارشی که رسانه دارای اعتباری مانند us news سالانه طبق نظرسنجی‌های کلی منتشر می‌کند، کانادا و استرالیا و نیوزلند ۳ کشور برتر برای مهاجرت هنرمندان محسوب می‌شود؛ ولی بعد این سه کشور، انگلیس و آمریکا به دلیل داشتن دانشکده‌های هنری خوب مقاصد بعدی برای هنرمندانی که می‌خواهند به تحصیلشان ادامه دهند، هستند.

رسانه us news این کشورها را طبق فاکتورهایی مثل کیفیت بالای زندگی، رشد اقتصادی، کارآفرینی، امنیت، پویایی، برابری و عدالت معرفی کرده است. جایگاه بعدی مهاجرت برای کشورهایی همچون آلمان و فرانسه و کشورهای دیگر اروپایی است. در ادامه شما را با ۴ کشور برتر مناسب هنرمندان آشنا می‌کنیم.

کانادا برای مهاجرت هنرمندان

کشور کانادا به دلیل چندملیتی و چندفرهنگی بودن جز، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان به شمار می‌رود. به دلیل پذیرش افراد از سرتاسر جهان توسط کشور کانادا، این کشور باعث شده که هنرمندان از تابعیت‌های مختلف در این کشور تجمع یابند. به‌علاوه دولت کانادا برای اینکه بتواند جمعیت سالخورده خود را جبران کند از سراسر جهان مهاجر دریافت می‌کند.

این بدین معنی است که جمعیت پیر کشور کانادا نمی‌توانند عناوین شغلی مختلف را پر کنند و کمبود نیروی کار مخصوصاً در مشاغل هنری که به تفکر خلاق نیاز دارد، باعث شده تا مهاجران در تخصص‌های گوناگون بتوانند به کانادا مهاجرت کنند.

مهاجرت هنرمندان به کانادا در سال‌های اخیر بیشتر از هر کشور دیگری بوده است. تعداد زیادی از مشاغل هنری مانند نوازندگی، خبرنگاری، رقص، نقاشی، عکاسی، گویندگی، طراحی، ورزشی، داوری و بازیگری در کانادا برای هنرمندان مهاجر در دسترس هستند. ولی به این نکته توجه کنید که مشاغلی که نام برده شد فقط قسمتی از مشاغلی هسند که در کانادا برای هنرمندان در دسترس هستند.

یک هنرمند که متقاضی مهاجرت به کانادا است باید بتواند تجربه، مهارت، استعداد و خلاقیت، شرکت در فعالیت‌های هنری و سابقه شرکت در مشاغل خوداشتغالی را برای دولت کانادا اثبات کند.

شرایط لازم

البته به‌عنوان هنرمندی که متقاضی مهاجرت است بدانید که فقط با شرایط خاصی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. پارامترهایی مانند سن، میزان تحصیلات، سوابق کاری مرتبط با رشته‌های هنری، مهارت زبان انگلیسی و اثبات تمکن مالی لازم از پارامترهای مهم برای اخذ اقامت کانادا هستند.

بهترین شهرها

شهرها و ایالت‌های مهم کانادا که برای فعالیت هنرمندان زمینه خوبی به وجود آورده‌اند شامل مناطقی مانند تورنتو، آلرت بی،رجینا، ولف ویل، شارلوت تاون، ونکوور و مونترال می‌شوند. شما می‌توانید با تحقیق بیشتر بهترین منطقه را که با شرایط شما تناسب داشته باشد انتخاب کنید و درخواست مهاجرت به آن را به دولت کانادا ارائه کنید.

کشور استرالیا برای مهاجرت هنرمندان

استرالیا کشوری است توسعه‌یافته و محبوب که هنرمندان می‌توانند به آن مهاجرت کنند. در رتبه‌بندی کلی کشورها رتبه ۵ را دارد. استرالیا دارای رشد اقتصادی خوبی در چند سال اخیر بوده است. برای اینکه مقدار رشد اقتصادی یک کشور را مورد بررسی قرار بدهند معمولاً شاخص‌هایی ارزیابی می‌شوند که به تولید ناخالص داخلی مرتبط هستند.

گاهی اوقات در این تولیدات آثار هنری اهمیت و جایگاه بخصوصی دارند. از سویی دیگر کشورهایی که از لحاظ اقتصادی قوی هستند، کشورهایی هستند که برای زندگی مهاجران و ایجاد درآمد برای آنها مناسب هستند. این کشور که در اقیانوس واقع شده است حدوداً بیشتر از ۲۵ میلیون نفر است و بیش از ۱۲۰ هزار ایرانی در آن سکونت دارند.

آب‌وهوای مناسب، آلودگی کم، سطح بالا و باکیفیت نظام آموزشی و امنیت عالی از مزیت‌های مهاجرت هنرمندان به این کشور است. ولی عیب مهم مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان فاصله زیاد آن از ایران است. دوری راه سبب عدم توانایی مهاجران برای رفت‌وآمد به وطن خودشان می‌شود.

دولت استرالیا برای اینکه بتواند فرهنگ و هنر کشور خود را ارتقا دهد شرایط ویژه‌ای را برای مهاجرت هنرمندان به این کشور مهیا کرده است که آن هم با درخواست ویزای هنرمندی ممکن است. در حال حاضر استرالیا به مهاجرت هنرمندان در زمینه‌های موسیقی، نمایش، ادبیات، فرهنگ و تصویر نیاز دارد. اگر در هر کدام از زمینه‌هایی که ذکر کردیم فعالیت هنری دارید، این کشور مقصد خوبی برای شما می‌تواند باشد. به‌علاوه سیدنی و ملبورن خوشبختانه دولت استرالیا برای ارتقا فرهنگ و هنر آن شرایط ویژه‌ای برای مهاجرت هنرمندان فراهم کرده که با درخواست برای که از شهرهای بزرگ و حائز اهمیت استرالیا هستند، مناسب برای فعالیت‌های هنری هستند.

نیوزلند برای مهاجرت هنرمندان

نیوزلند بعد از آمریکا در رتبه بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان است که رتبه هفتم را به دست آورده است. زندگی در نیوزلند کیفیت بالا و امنیت زیادی برای شهروندان دارد. وجود فرصت‌های شغلی مناسب در این کشور و دانشگاه‌های برتر از دلایل مهم مهاجرت هنرمندان به نیوزلند است.

هزینه‌های درمان در این کشور بسیار کم و حتی رایگان است و این مزیت مهمی برای مهاجرت هنرمندان محسوب می‌شود. قوانین پیچیده و سختی که این کشور برای مهاجرپذیری قرار داده است تنها ایراد مهاجرت به این کشور به شمار می‌آید. هنرمندان اگر تمایل داشته باشند با اخذ ویزای هنرمندی درخواست خودشان را برای اقامت در این کشور به سفارت نیوزلند تقدیم کنند.

مهاجرت از راه تحصیل و پذیرش در دانشگاه‌های نیوزلند راه ساده برای اخذ اقامت نیوزلند است.

تحصیل هنر در دانشگاه‌های نیوزلند سبب دریافت اقامت برای زندگی و اشتغال در این کشور است. دنیدن، نیپیر، همیلتون، کرایسلر، اوکلند، ولینگتون جزء بهترین شهرهای نیوزلند برای اقامت هنرمندان هستند که می‌توانید برای مهاجرت به آنها اقدام کنید.

آمریکا برای مهاجرت هنرمندان

آمریکا یک قدرت برتر جهان در دو زمینه سیاسی و اقتصادی است. به دلیل قدرت این کشور در زمینه صنایع و دیگر زمینه‌ها همیشه بر سر زبان‌ها بوده است. به دلیل اینکه این کشور در قاره آمریکا واقع شده است در جنگ‌های جهانی و انقلاب‌های بزرگ دنیا کمتر دچار آسیب شده و در نتیجه فرصت کافی برای پیشرفت خودش را داشته است.

آمریکا در رتبه‌بندی کشورهای دنیا رتبه ۶ را دارد و شاخص تولید ناخالص ملی در آن برابر ۲۱.۴ تریلیون دلار است. این کشور شرایط اقتصادی و بازار کار خوبی داشته و جمعیتی بالای ۳۲۸ میلیون نفر دارد. آمریکا که بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان به شمار می‌رود بیش از یک و نیم میلیون ایرانی دارد.

آمریکا بهترین دانشگاه‌های جهان را در شهرها و ایالت‌های مختلف خودش دارد. کمبود هنرمند در این کشور سبب شده تا برای مهاجرین به این کشور فرصت‌های شغلی زیادی وجود داشته باشد.

این کشور هم مانند استرالیا از ایران دور است؛ بنابراین یک ایراد برای مهاجرت هنرمندان به این کشور محسوب می‌شود. هزینه زندگی در امریکا نسبت به ایران خیلی بیشتر است؛ ولی اگر در این کشور شغل داشته باشید ایراد بزرگی محسوب نمی‌شود. بعد از اینکه ۴ سال از دریافت ویزای H-B شما بگذرد، می‌توانید به سفارت درخواست اقامت دائمتان را ارائه کنید.

آمریکا جمعیت زیاد و ایالت‌های بزرگی دارد که هر کدام شهرهای گوناگونی دارند. بزرگ‌ترین ایالت‌های این کشور برای زندگی هنرمندان شامل نیویورک، کالیفرنیا، فلوریدا، میشیگان، یوتا، ویسکانسین، کارولینا، واشنگتن، اوهایو، آرکانزاس، کلرادو و تگزاس می‌شود.

سخن پایانی

مقاله فوق برای مهاجرت هنرمندان به کشورهای مطرح و مهم دنیا نوشته شده و بر اساس لیستی که رسانه Us news معرفی کرده بود بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان را نام برده و درباره مزیت ها و معایب هر کدام از آن کشورها توضیح کمی ارائه دادیم.

اگر هنرمندی هستید که آزادی بیان برای شما اهمیت دارد باید با دقت بیشتری مقصد خود را برای مهاجرت برگزینید. به‌عنوان‌مثال نیوزلند کشور ایده‌آلی برای مهاجرت هنرمندان محسوب می‌شود. دارای آزادی بیان بیشتری نسبت به کشورهای دیگر است؛ ولی کشورهای دیگر هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند که می‌توانند موردتوجه شما که یک هنرمند خواهان مهاجرت هستید، قرار بگیرند. به همین علت لازم است شرایط و علایق خود را بهتر بشناسید و سپس با مدنظر قراردادن شرایط خاص خودتان به‌عنوان هنرمند مقصد درست را انتخاب کنید.

مطمئن باشید گه پیداکردن راه مناسب برای مهاجرت فقط با جستجو و تحقیق و مشورت با کسانی که در حوزه مهاجرت تخصص دارند، حاصل می‌شود.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *