شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلیس در این مطلب به صورت کامل شرایط ویزای تحصیلی این کشور را بررسی می کنید. شما دوستان می توانید برای بررسی شرایط برای تحصیل در کشور انگلیس یه وقت مشاوره بگیرید ،همکاران در بخش کشور انگلیس شما را راهنمایی کنند.

ویزای تحصیلی انگلستان

این مطلب این موارد شامل می شود

ویزای تحصیلی چیست ؟

برای بهتر درک کردن ویزای تحصیلی می توانید از این مقاله استفاده کنید. اما به طور کلی بخواهیم بگیم مجوز ورود به کشور انگلستان  برای تحصیل را ویزای تحصیل انگلیس می گویند.

ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟

انواع ویزای تحصیلی

بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان

 • پزشکی

 • حقوق

 • روانشانسی

 • آموزش و پرورش

 • مهندسی کامپیوتر

 • MBA

 • مهندسی عمران

 • معماری

بهترین رشته های تحصیلی در انگلیس

مقاطع تحصیلی

کالج

شرایط کار دانشجویی در انگلیس

اگر دانشجوی تمام وقت هستید، دانشگاه حداکثر ۱۶ ساعت کار در هفته را توصیه می کند. بطور معمول وضعیت دانشجویی فرد مشخص می کند که چند ساعت در هفته مجاز به کار کردن هست:

دانشجویان بین الملل: دانشجویانی که تبعه کشوری غیر از اتحادیه اروپا می باشند مجاز به کار کردن تا ۲۰ ساعت در هفته می باشند و در ایام تعطیلی دانشگاه ساعات بیشتری می توانند کار کنند (حداکثر توصیه دانشگاه که ۱۶ ساعت می باشد فراموش نشود)

توجه: اگر دارای چند شغل می باشید، مراقب باشید که تعداد ساعات کاری شما از میزان تعداد ساعات مجاز فزونی نیابد.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین المللی (آموزش محور): همانند دانشجویان بین الملل می باشند و می توانند بصورت تمام وقت در تعطیلات کریسمس و عید پاک کار کنند. این دانشجویان در تعطیلات تابستان نمی توانند بصورت تمام وقت کار کنند مگر اینکه تمامی امتحانات خود را به پایان رسانده باشند و پایان نامه خود را تحویل داده باشند.

دانشجویان پژوهش محور: در هر سال تحصیلی ۸ هفته تعطیلات دارند که می توانند در این بازه زمانی بصورت تمام وقت کار کنند. کار کردن در حین تحصیل این دانشجویان باید با هماهنگی با اساتید راهنمای آنها باشد.

برای دوره های تحصیلی زیر ۶ ماه، دانشجویان مجاز به کار کردن نمی باشند و در دوره های تحصیلی بیش از ۶ ماه تا ۱۲ ماه، دانشجو مجاز به ۱۰ ساعت کار در هفته می باشد.

تحصیل در انگلیس شرایط کار

بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلستان بعضاً در مقطع کارشناسی ارشد و بطور وسیعی در مقطع دکتری ارائه در انگلستان می گردد. تعداد بورسیه هایی که ارائه می گردند همیشه کمتر از تعداد متقاضیان می باشد به همین دلیل امکان دریافت بورسیه بسیار رقابتی می باشد. بورسیه ممکن است توسط استاد شخص در قالب دستیار تدریس (Teacher Assistant) یا دستیار پژوهشی (Research Assistant) ارائه گردد که این نوع بورسیه می تواند بخشی یا تمامی شهریه دانشگاه را پوشش دهد. نوع دیگر بورسیه پرداخت بخشی یا تمامی شهریه دانشجو توسط دانشکده یا دانشگاه محل تحصیل فرد می باشد. بعضی دانشگاه ها تعداد محدودی بورسیه ارائه می کنند که تمامی هزینه تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می دهد.نوع دیگر بورسیه ها توسط دولت ها و نهادهای مرتبط آنها ارائه می گردد.

بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه دولتی انگلستان برای دانشجویان بین المللی

British Chevening Scholarships

بورسیه برای دانشجویان بین المللی که بودجه آن توسط وزارت خارجه انگلستان و سازمان های همکاران تامین میشود. این بورسیه تمام یا بخشی از هزینه تحصیل دانشجویان تمام وقت تحصیلات تکمیلی را پوشش می دهد.

تحصیل در انگلیس بورسه دولتی

بورسیه نهادهای غیر دولتی انگلستان برای دانشجویان بین المللی

Euraxess UK

یوراکسس وابسته به کمیسیون اروپا می باشد و از محققین در اروپا حمایت می کند. شعبه انگلستان این نهاد توسط بریتیش کانسیل مدیریت می شود و بورسیه های تحصیلی گوناگون به دانشجویان بین المللی از نقاط مختلف دنیا در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می کند.

تحصیل در انگلیس بورسیه غیر دولتی

ویزای پیوست

یزای همراه ، برای دانش آموزان و یا دانشجویان بین المللی از اهمیت بسیاری برخوردار است و یکی از موارد مهمی است که خانواده ها به آن توجه ویژه ای خواهند داشت. در رابطه با دانش آموزان، لازم به ذکر است که والدین آنها نمی توانند ویزای همراه دریافت نموده و در کنار فرزندان خود در کشور انگلستان باشند و تنها با ویزای بازدید کننده در مدت محدود می توانند به کشور انگلستان سفر نمایند. دانش آموزان در کشور انگلستان یا قیم خواهند داشت و یا در مدارس شبانه روزی می توانند ثبت نام نمایند. در رابطه با دانشجویان بین المللی، لازم به ذکر است که دانشجویان مقطع کارشناسی قادر به بردن همراه نخواهند بود و تنها از مقطع کارشناسی ارشد به بعد، امکان بردن همراه میسر خواهد بود. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بعد هم، تنها در صورتی می توانند از شرایط بردن همراه بهره مند شوند که مدت حضور و تحصیل شان در انگلستان از ۹ ماه بیشتر باشد. لازم به ذکر است همراه دانشجویان، به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال گفته می شود.

تحصیل در انگلیس ویزای پیوست

دانشگاه های برتر انگلستان

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی انگلستان 

 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

 • عکس

 • پاسپورت

 • کلیه مدارک هویتی

 • نامه تمکن مالی

 • نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های انگلستان ( CAS LETTER)

 • ارائه یک آدرس دقیق مبنی بر محل اقامت

 • ارائه فیش رسید هزینه پرداختی ویزا (۳۳۵ پوند)

 • ارائه مدرک زبان برای هر مقطع

 • ارائه اثر انگشت

تحصیل در انگلیس مدارک مورد نیاز

شرایط بعد از ویزای تحصیلی

متقاضیانی که تحصیل در انگلستان را انتخاب می کنند، در ادامه تمایل به یافتن کار مناسب و در نهایت اخذ اقامت دائم انگلستان و پاسپورت این کشور را دارند. مطابق قوانین حدید، متقاضی تحصیل در انگلستان، با داشتن فرجه ای دو الی سه ساله ( بسته به مفطع تحصیلی اش )می تواند در خاک انگلیس بماند و همچنین می تواند وارد پروسه کاری شود و کار متناسب با رشته تحصیلی خود را بیابد تا قادر به اخذ اقامت کاری گردد. امکان به دنبال کار گشتن برای دانشجویان بین المللی تا تاریخ انقضای ویزای تحصیلی آنها میسر خواهد بود و با یافتن کار مناسب، امکان تغییر به ویزای کاری و در نهایت اقامت کاری میسر می باشد. در صورتی که متقاضی با اتمام مدت ویزای تحصیلی، موفق به یافتن شغل مناسب نشود، می تواند این مطلب را با Home office در میان گذاشته و مدت اعتباری ویزای خود را افزایش دهد. در صورتی که پس از اتمام تحصیلات، موفق به یافتن یک کارفرمای داری مجوز شدید، می توانید جهت اخذ ویزای کاری انگلستان تحت عنوان Tier 2 اقدام نمایید. این نوع از ویزای انگلستان، مجوز اقامت به مدت ۵ سال را به شما خواهد داد. کشور انگلستان به دلیل اقتصاد نسبتا قوی، از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است که این موضوع زمانی می تواند برای متقاضیان از سایر کشورها سودمند باشد که قادر به یافتن یک کارفرما گردند، تا از آن طریق موفق به اخذ ویزای کاری انگلستان شوند. در غیر اینصورت، تحصیل می تواند این شرایط را فراهم سازد؛ چرا که تحصیل در انگلستان شانس یافتن کار در این کشور را برای دانشجویان بین المللی افزایش می دهد. در ادامه نموداری مبنی بر نرخ بیکاری کشور انگلستان در سال‌های اخیر، خدمت شما سروران ارائه می گردد.

تحصیل در انگلیس شرایط بعد ویزا

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *