لیست پردرآمدترین مشاغل در آلمان

آلمان کشوری است که به عنوان قطب صنعت اروپا شناخته می‌شود، از این رو شرکت‌ها و صنایع مختلفی در این کشور مشغول به فعالیت هستند. با توجه به فعالیت‌های اقتصادی آلمان می‌توان از این کشور به عنوان یکی از بهترین نواحی‌ای که در آن می‌توان شغل مناسب همراه با درآمد خوب داشت، یاد کرد. ثبات اقتصادی در کنار درآمد بالا باعث شده تا امروزه بسیاری از مردم در کشورهای مختلف برای پیدا کردن شغل مناسب و یک زندگی بهتر، کشور آلمان را برای مهاجرت انتخاب کنند.

از این رو برای فردی که قصد مهاجرت دارد؛ ضروری است تا نسبت به پردرآمدترین مشاغل در آلمان آگاهی داشته باشد و از این طریق مهارت‌های مناسب را کسب کرده تا بتواند زندگی خود را بهبود ببخشد. در این مطلب به بررسی پردرآمدترین مشاغل در آلمان خواهیم پرداخت؛ در ادامه با ما همراه باشید. 

فهرست مطالب

معرفی پردرآمدترین مشاغل در آلمان 

ما در اینجا قصد داریم ده نمونه از پردرآمدترین مشاغل در آلمان را به همراه میانگین حقوقی آن‌ها به ترتیب به شما معرفی کنیم.

جراحان و پزشکان

گروه اول، جراحان و پزشکان هستند که بالاترین درآمد را در آلمان دارند. به طور میانگین این افراد در ماه ۷۰۰۰ یورو درآمد دارند که این واقعا مبلغ بسیار بالایی است. 

قاضی 

گروه دوم به لحاظ بالاترین درآمد در آلمان، قاضی و مشاغل وابسته به آن است. میانگین درآمد یک قاضی در آلمان ۱۱۸۰۰ یورو در ماه بوده، که مبلغ نسبتا خوبی است. 

وکلا

گروه سوم وکلای فعال در کشور آلمان هستند که درآمد آن‌ها به طور میانگین ۴۵۰۰ یورو در ماه است. 

مدیر ارشد اجرایی

شغل پردرآمدی که رتبه چهارم را در آلمان به خود اختصاص داده است، مدیر ارشد اجرایی با درآمد میانگین ۵۷۰۰ یورو در ماه است.

مدیر ارشد مالی

رتبه پنجم شغل پر درآمد در کشور آلمان مربوط به مدیر ارشد مالی با متوسط درآمد ۴۱۰۰ یورو در ماه است.

متخصصان ارتودنسی

بعد از آن در گروه ششم متخصصان ارتودنسی قرار دارند که درآمد خوبی داشته و به طور میانگین در هر ماه ۷۴۸۰ یورو در ماه در می‌آورند. 

استادان دانشگاه

گروه هفتم مشاغل پردرآمد در آلمان مربوط به استادهای دانشگاه با میانگین درآمد ۶۷۵۰ یورو در ماه است. 

خلبانی

گروه هشتم از مشاغل پردرآمد، خلبانی است که میانگین درآمد آن ۵۳۵۰ یورو در ماه است. 

مدیران بازاریابی

بعد از آن‌ها مدیران بازاریابی با درآمد ۵۰۵۰ یورو در ماه بیشترین درآمد را دارند.

رشته‌های مهندسی 

گروه دهم از مشاغل پردرآمد مربوط به رشته‌های مهندسی با میانگین درآمد ۳۲۰۰ یورو در ماه است. 

پردرآمدترین صنایع در آلمان کدامند؟ 

پس از شیوع ویروس کرونا، میزان تقاضا در هر صنعت دچار تغییراتی شده، به عنوان مثال صنایع دارویی و بیوتکنولوژی در سطح بالای تقاضا قرار دارند. 

صنعت بیوتکنولوژی

صنعت بیوتکنولوژی با میانگین درآمد ۶۱ هزار و ۷۴۰ یورو در سال در صدر پردرآمدترین صنایع آلمان قرار گرفته است. 

صنعت بانکداری

با توجه به مقررات سیستماتیک کشور آلمان به صنعت بانکداری بسیار بها داده می‌شود و در نتیجه این صنعت با میانگین درآمدی ۶۱۵۲۰ رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. 

هوانوردی

هوانوردی از جمله صنایع محبوب دیگری است که امروزه افراد زیادی تمایل دارند در این صنعت مشغول به فعالیت شوند. صنعت هوانوردی با میانگین درامد ۵۷۴۰۰ یورو در سال رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

صنعت داروسازی

اما در سال‌های گذشته به علت شیوع کرونا صنعت داروسازی نیز جزو پردرآمدترین صنایع در آلمان شناخته شد و با میانگین درآمد ۵۶ هزار یورو در سال توانست رتبه چهارم را به خود اختصاص دهد.

شغل‌های آزاد پرطرفدار در آلمان

خیلی از آلمانی‌ها و حتی مهاجران به کار آزاد علاقه دارند. اما منظور از کار آزاد در آلمان این است که برخی از افراد برای مثال وکلا این دوره را گذرانده و وکیل شده‌اند، اما در استخدام هیچ اداره یا کار دولتی نیستند. 

شغل‌های آزاد پرطرفدار در آلمان شامل دامپزشک، مهندس، مترجم، وکیل، حسابدار، معمار، نویسنده، معلم، استاد دانشگاه، روزنامه نگار، هنرمند، عکاس، طراح، سازنده و کارهای گرافیکی است. 

پردرآمد‌ترین شهر‌های آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید؛ احتمالاً این تصور را خواهید داشت که میانگین درآمد در همه ایالت‌ها و شهر‌های آلمان یکسان است. اما باید بیان کنیم که در اشتباه هستید چرا که تفاوت محسوسی در درآمد بین ایالت‌ها و شهرهای غربی و شرقی وجود دارد. پس اگر به دنبال درآمد کافی هستید، بهتر است نگاهی به شهر‌های غربی آلمان داشته باشید. 

هسن 

در صدر ایالت‌های پردرآمد آلمان، هسن را مشاهده می‌کنیم که میانگین درآمد در این ایالت ۴۷ هزار و ۸۵۰ یورو در سال ۲۰۲۲ گزارش شده است. 

بادن-وورتمبرگ

رتبه دوم در اختیار بادن-وورتمبرگ با میانگین درامد ۴۷۸۰۳ یورو است.

بایرن 

بعد از آن بایرن با این که از ایالت‌های شرقی در کشور آلمان به شمار می‌رود، اما با میانگین درآمدی ۴۶۸۰۰ یورو رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. 

هامبورگ 

هامبورگ نیز از دیگر شهرهای مهم آلمان است، که ایرانی‌های زیادی این شهر را برای اقامت خود انتخاب کرده‌اند. هامبورگ با میانگین درامد ۴۶۸۰۰ یورو در سال توانسته در کنار بایرن رتبه سوم را به خود اختصاص دهد. 

گرانترین شهرهای آلمان

هزینه‌ها همانند درآمدها در ایالت‌ها و شهرهای مختلف آلمان کاملاً متفاوت است و قبل از مهاجرت باید اطلاعات مربوط به شهری که قصد دارید در آن ساکن شوید، را به دست آورید. 

مونیخ 

رتبه نخست گرانترین شهرهای آلمان متعلق به مونیخ است. این شهر از دانشگاه‌های فوق العاده‌ای برخوردار است و سومین شهر بزرگ آلمان به شمار می‌رود. صنایع و شرکت‌های فراوان باعث شده تا بسیاری از مهاجران این شهر را برای اقامت خود انتخاب کنند. 

فرانکفورت 

در رتبه دوم فرانکفورت قرار گرفته است و از آنجایی که مرکز مالی و قدرت اقتصادی در آلمان به شمار می‌رود، فرصت‌های شغلی زیادی را برای مهاجرین فراهم آورده است. از این رو اگر مشکل در پرداخت هزینه‌ها ندارید، بهتر است به فرانکفورت نگاه ویژه‌تری داشته باشید. 

هامبورگ 

همانطور که در بالاتر نیز ذکر شد، هامبورگ در کنار مونیخ رتبه سوم بالاترین میانگین درآمد در آلمان را به خود اختصاص داده است. این شهر با دارا بودن مکان‌های گردشگری و جاذبه‌های بسیار و رونق اقتصادی از گزینه‌های بسیار محبوب مهاجران برای ادامه فعالیت شغلی به شمار می‌رود.

دوسلدورف 

اگرچه ما قصد داشتیم در این مطلب تنها به شهرهای گران آلمان بپردازیم اما از آنجایی که دوسلدورف یکی از شهرهای مهاجرپذیر آلمان به شمار می‌رود؛ تصمیم گرفتیم نگاه کوچکی به این شهر داشته باشیم. اگر به دنبال پایتخت مد و مشاهده انواع آژانس‌های تبلیغاتی و مراکز بانکی در آلمان هستید، بهتر است از همان ابتدا شهر دوسلدورف را انتخاب کنید. این شهر فرصت‌های شغلی متعددی را فراهم کرده اما هزینه زندگی در دوسلدورف در سطح بالایی قرار دارد. 

شرایط استخدام و کاریابی در آلمان

با توجه به اینکه آلمان قطب اقتصادی اروپا به شمار می‌رود، از اقتصاد بسیار پویا و پر رونقی برخوردار است. در نتیجه اگر دارای مهارت خاص باشید، بدون شک در کوتاه‌ترین زمان ممکن موفق خواهید شد که شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. البته باید توجه کنید نقش زبان در انتخاب شغل بسیار حائز اهمیت است، چرا که برای انجام فعالیت‌های خود باید روی زبان آلمانی و یا انگلیسی تسلط نسبی را داشته باشید. 

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده مهاجرین که به آلمان سفر کرده‌اند، در مدت زمان کوتاهی موفق شدند شغل مربوط به خود را پیدا کنند. از طرف دیگر با توجه به اقتصاد بسیار خوب آلمان این فرصت برای بسیاری از کارگران ساده فراهم شده تا به راحتی بتوانند شغل مناسبی برای خود درمان پیدا کنند. از آنجایی که اقتصاد آلمان بسیار خوب است، سطح درآمد به گونه‌ای است که از طریق آن می‌توانید زندگی بسیار خوبی داشته باشید. کشور آلمان یکی از قانون‌مند‌ترین و هدفمند‌ترین کشورهای قاره سبز به شمار می‌رود. پس شما در هر شغلی که مشغول به فعالیت شوید، باید بر اساس برنامه زمانی مرتبی فعالیت خود را پیش ببرید. 

پردرآمدترین‌ها

فرصت کار عالی برای گروه‌های پزشکی

با توجه به کمبود نیروی متخصص پزشکی در آلمان، این کشور به دنبال فراهم آوردن فرصت همکاری برای پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران است. از این رو پزشکی و شاخه‌های مربوط به آن را می‌توان جز پردرآمدترین رشته‌های موجود در این کشور به شمار آورد.  همین عامل باعث شده تا امروزه پزشکان و جراحان زیادی در شهرهای مختلف کشور آلمان بتوانند در حرفه خود فعالیت کنند. 

از این رو توجه داشته باشید که شاخه‌های علم پزشکی متنوع است و همه افراد دارای حقوق یکسان نیستند. به عنوان مثال جراح قلب در آلمان دارای درآمد ۱۷ هزار یورویی است در حالی که متخصصان داخلی از حقوق ۱۲ هزار یورویی بهره می‌برند. پس به طور کل می‌توان بیان داشت که پزشکی و شاخه‌های مربوط به آن جزو پردرآمدترین مشاغل موجود در کشور آلمان به شمار می‌روند و همین عامل باعث شده تا بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت به قلب اروپا را داشته باشند. 

آلمان کشوری مناسب برای مهندسین

مهندسین نیز دارای حقوق بسیار مناسبی هستند و با توجه به تخصص و نیاز جامعه به آن‌ها دارای درآمدهای متفاوتی خواهند بود. به عنوان مثال مدیر مهندسی در ماه از میانگین حقوق ۶۹۰۰ یورو برخوردار است، در حالی که مشاور مهندسی دارای حقوق ۴۲۵۰ یورویی است. از این رو در ابتدا باید اطلاعات مربوط به حرفه خود را به دست آورده تا نسبت به میانگین درآمدی خود آگاه باشید. 

جمع‌بندی

اگر نگاهی به نرخ بیکاری در قاره سبز داشته باشیم با نرخ بیکاری ۸/۷ درصدی مواجه خواهیم شد.  این در حالی است که با توجه به اقتصاد بسیار خوب و پویای کشور آلمان، نرخ بیکاری تنها ۷/۳ درصد است. در نتیجه افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، فرصت وِیژه‌ای برای به دست آوردن شغل دلخواه و داشتن یک زندگی ایده آل پیش روی آنها قرار دارد.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *