همه چیز درباره کشور انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای اروپایی است در همسایگی ولز، ایرلند و اسکاتلند قرار دارد. این کشور همچنین ۳۵ کیلومتر با فرانسه فاصله دارد. در انگلستان کوه‌های کم ارتفاع و تپه‌های زیادی قرار دارد. وجود رشته کوههای ناهموار باعث شده که بخش‌هایی از این کشور دست نخورده و بکر باقی بماند. انگلستان تاریخ غنی دارد و اتفاقات زیادی در طول زمان در آن رخ داده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید انگلستان نخستین کشور صنعتی در جهان به حساب می‌آید. انگلیس در واقع یک جزیره است و ریشه حکومتی آن به صورت پادشاهی است. لندن پایتخت انگلیس است و در اتحادیه اروپا لندن یک شهر مهم محسوب می‌شود. این کشور خط ساحلی نامنظم و در این حال طولانی دارد و اگر از روی نقشه به آن نگاه کنید متوجه شکل مثلثی آن خواهید شد. همچنین انگلیس دشت‌های زیادی نیز دارد. بیشتر جمعیت انگلیس در واقع مهاجرانی هستند که از منطقه کارائیب و جنوب آسیا وارد خاک انگلیس شده اند. مساحت انگلستان ۵۰۳۰۰ کیلومتراست. ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی را در رابطه با انگلستان در اختیارتان قرار دهیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

فرهنگ و آداب و رسوم مردم کشور انگلستان

از آنجایی که مهاجرین زیادی در انگلستان زندگی می‌کنند، فرهنگ و آداب و رسوم این کشوررا تحت تاثیر قرار داده اند. بسیاری از آسیایی ها، اروپایی‌ها و حتی آمریکایی‌ها به انگلستان مهاجرت کرده و در آن زندگی می‌کنند. همچنین کارگران فصلی و برخی از افراد فقیر ایرلند نیز در دوره‌های مشخصی وارد انگلستان شده اند. همه اینها باعث ایجاد تغییراتی در فرهنگ و آداب رسوم انگلیس‌ها گردیده است. برخلاف بسیاری از مردم جهان، انگلیسی‌ها دوست دارند که در خانه تفریح داشته باشند و از تفریح در خانه لذت می‌برند. مردم انگلیس همچنین به زمان بسیار توجه دارند و برای وقتشان ارزش قائل اند. در صورتی که می‌خواهید در انگلستان وارد جایی شوید، حتما در ابتدا از میزبان بپرسید که آیا باید کفشم را دربیاورم یا خیر. این مسوله یکی از دغدغه‌های مردم انگلستان و بخشی از فرهنگ آن‌ها است. در انگلستان از افراد سوال شخصی نپرسید و در زمان حرف زدن سعی کنید آرام حرف بزنید.

جغرافیای طبیعی و انسانی کشور انگلستان

انگلستان حدود ۵۵ میلیون جمعیت دارد. زبان رسمی مردم این کشور زبان انگلیسی است. این زبان امروزه به یک زبان بین المللی تبدیل شده و حدود ۴۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان از این زبان برای ارتباط برقرار کردن استفاده می‌کنند. با این حال، گویش‌ها و لهجه‌ها در انگلستان متفاوت است. با وجود اینکه کشورهایی مانند آمریکا زبانشان انگلیسی است، اما گاهی اوقات با درک برخی لهجه‌های مردم در انگلستان مشکل دارند. گویش ایرلندی، اسکاتلندی، ولزی و کورنیش از جمله گویش‌های غالب در انگلستان هستند. دین بیشتر مردمان انگلستان مسیحیت است اما با این وجود بسیاری از آن‌ها از بعد از دهه ۱۹۵۰ خیلی به عقاید دینی‌شان پایبند نیستند. در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد مردم در انگلستان بر این باورند که خدا وجود ندارد.

با اینکه مسیحیت مذهب اصلی در انگلستان است، اما مردمانی با ادیان دیگر مانند هندوئیسم، بودیسم و یهیودیت نیز در انگلستان زندگی می‌کنند. همچنین برخی از مهاجران به این کشور مسلمان هستند.

آب و هوا

آب و هوا یکی از مسائل مهم برای بسیاری از مهاجرین است. انگلستان در غرب اوراسیا واقع شده است و دارای خط ساحلی گسترده‌ای است. همین مسئله باعث شده که آب و هوای کشور انگلیس بسیار متغیر باشد. برای مثال در برخی از روزها هوای انگلستان خشک و قاره‌ای بوده و در برخی روزهای دیگر کاملا دریایی و رطوبتی است. از آنجایی که نوسات دما در انگلستان بسیار زیاد است، شما می‌توانید در یک روز چند فصل را تجربه کنید. به طور کلی، آن بخش از انگلیس که نزدیک به اقیانوس اطلس است، آب و هوای معتدلی دارد و در این حال منطقه شرجی و پربادی است. شرق انگلستان آب و هوا خشک‌تر و در این حال کم بادتر است.

جمعیت

انگلستان یکی از کشورهایی است که جمعیت نسبتا زیادی را در خود جای داده است. بخش بزرگی از این جمعیت همچنان در خانه‌هایی زندگی می‌کنند که بعد از جنگ جهانی دوم در انگلستان بنا شده اند. تراکم جمعیت در انگلیس نامنظم است و همین باعث شده که شمار بی‌خانمان‌ها در طول زمان زیاد شود. شما می‌توانید شاهد این مسئله حتی در شهرهایی مانند لندن که پایتخت انگلستان است باشید. در سال‌های اخیر جمعیت خانواده‌ها در انگلستان به طور چشم گیری کاهش داشته و بسیاری ازدواج سفید را ترجیح می‌دهند. در انگلستان حقوق زنان و مردان با هم برابر است. در حال حاضر حدود ۵۵ میلیون نفر در انگلستان ساکن هستند. البته این تعداد فقط مردمان انگلیس نیست و مهاجرینی را که به واسطه عوامل مختلف وارد خاک انگلیس شده‌اند را شامل می‌شود.

استان‌های کشور انگلستان

کشور انگلستان دارای ۹ ناحیه، ۴۸ استاد و ۳۲۶ شهرستان است. برخی استان‌های انگلستان شامل استان باکینگهام شر، استان بدفوردشر، استان ووسترشر، استان کمبریج شر، استان چشردر، استان کورنوال، استان دوون، استان دورست، استان کانتی دورهام، استان ایست رادینک آو یورک شر، استان ساسکن شرقی، استان اسکس، استان گلاسترشر، استان لندن بزرگ، استان منچستر بزرگ، استان همپشایر، استان هرفوردشایر، استان هرتفوردشایر، استان کنت، استان لانکاشایر، استان لسترشایر، استان لینکولن، استان سیتی لندن، استان مرزیساید، استان نورفک، استان نورث همپتون شایر، استان نورث آمبرلند، استان یورک شایر شمالی، استان ناتینگهام شایر، استان آکسفورد شایر، استان روتلند، استان شروپ شایر و استان سامرست می‌شود.

۱۰ شهر بزرگ کشور انگلستان

انگلستان یک جزیره است که دارای چندین شهر و استان است. لندن پایتخت انگلستان و یکی شهرهای بزرگ اروپایی به حساب می‌آید. انگلیس به طور کلی یک کشور قدرتمند است. دراینجا قصد داریم درباره چندتا از بزرگترین و مهم‌ترین شهرهای انگلستان اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

لندن

یکی از شهرهای بزرگ و مهم انگلستان، لندن است. این کشور موزه‌های بزرگی را در خود جای داده است. برج لندن، وست مینستر، موزه بریتانیا از جمله مهم‌ترین آثاری است که می‌توانید در لندن آن‌ها را مشاهد کنید. همچنین این شهر مهد هنر، موسیقی و ادبیات است.

منچستر

منچستر یکی از شهرهای معروف انگلستان است. بسیاری از افراد این شهر را به واسطه منچستر سیتی و منچستر یونایتد می‌شناسند. این شهر ۲۶ ورزشگاه فوتبال دارد. مساحت شهر منچستر ۱۱۵.۷ کیلومتر است و حدود ۵۳۰ هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند. آب و هوای این شهر معتدل اقیانوسی است.

بیرمنگام

یکی دیگر از شهرهای بزرگ انگلستان، بیرمنگام است. این شهر در غرب کشور انگلستان واقع شده و یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای انگلیس به شمار می‌آید. مساحت این شهر ۲۶۷.۸ کیلومتر مربع است و حدود یک میلیون ۱۱۲ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. آب و هوای این شهر معتدل و به نوعی دریایی است. دما در بیرمنگام در بالاترین حالت به ۱۳.۴ و در پایین‌ترین حالت به ۶.۰ درجه سانتی گراد می‌رسد. زمستان‌ها در این شهر نسبتا سرد و تابستان‌ها نسبتا خنک است.

لیورپول

یکی دیگر از شهرهای بزرگ انگلستان، لیورپول است. این شهر به لحاظ جغرافیایی در شمال غرب انگلستان قرار دارد و همسایه شهر منچستر است. مساحت این شهر ۱۱۱.۸ کیلومتر مربع است و حدود ۴۷۸۶۰۰ نفر در آن زندگی می‌کنند. بسیاری این شهر را نیز به دلیل فوتبالش می‌شناسند. باشگاه‌های ورزشی زیادی در این شهر قرار دارند. لیورپول دارای آب و هوای معتدل دریایی است.

لیدز

از دیگر شهرهای بزرگ انگلستان لیدز است. برخی این شهر را سیتی لیدز می‌نامند. مساحت این شهر ۵۵۱.۷۲ کیلومتر مربع است و حدود ۷۷۴ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. لیذر به لحاظ جمعیتی سومین شهر بزرگ انگلستان به حساب می‌آید. آب و هوای شهر لیدز اقیانوسی و معتدل است. تابستان‌ها در این شهر ملایم و زمستان‌ها سرد و میزان بارش متوسط است.

کمبریج

بسیاری شهر کمبریج را به واسطه دانشگاه‌های آن می‌شناسند. در این شهر دانشگاه‌های بزرگ و کوچک زیادی وجود دارد. از نظر موقعیت جغرافیایی این شهر در شرق انگلستان واقع شده است. اندازه این شهر حدود ۴۰.۷۶ کیلومتر بوده و حدود ۱۳۱ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. آب و هوای این شهر دریایی و معتدل است.

نیوکاسل

شهر نیوکاسل در شمال شرقی انگلستان واقع شده است. این شهر قدمت ۲۰۰۰ساله دارد. ساحل نیوکاسل ۱۱۴ کیلومتر مربع بوده و حدود ۲۹۳ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. این شهر در سردترین ناحیه انگلستان واقع شده است و به همین دلیل آب و هوای آن اقیانوسی سرد است. به طور کلی میزان بارش در این شهر کمتر از متوسط میزان بارش در انگلستان است.

آکسفورد

یکی دیگر از شهرهای بزرگ و مهم انگلستان آکسفورد است. خیلی‌ها این شهر را به واسطه دانشگاه‌هایش می‌شناسند. آکسفورد در منطقه جنوب غربی انگلستان قرار دارد و حدود ۱۶۹ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. مساحت شهر آکسفورد ۴۵.۵۹ کیلومتر مربع است. آب و هوای این شهر دریایی است و میزان بارش در آن در فصل‌های مختلف متفاوت است.

یورک

یکی دیگر از شهرهای بزرگ انگلستان یورک است. این شهر دارای ریشه‌های تاریخی است. مساحت یورک ۲۷۱.۹ کیلومتر مربع بوده و حدود ۲۰۷ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. آب و هوای یورک معتدل است. معمولا در ماه می‌در این شهر برف می‌بارد اما برف‌ها خیلی سریع آب می‌شوند. میزان تنوع نژادی در این شهر نسبتا پایین است.

بریستول

دهمین شهر بزرگ انگلستان، بریستول است. این شهر در منطقه جنوب غربی انگیس قرار دارد. مساحت این شهر ۱۱۰ کیلومتر مربع بوده و حدود ۴۵۰ هزار نفر در آن ساکن اند. آب و هوای بریستول نسبتا گرم است. میانگین دما در این شهر ۱۰.۵ درجه سانتی گراد است. میزان بارش‌ها در این شهر تقریبا به میزان متوسط بارش‌ها در انگلیس نزدیک است.

شهرهایی با بیشترین جمعیت ایرانیان ساکن در انگلستان

ایرانیان در انگلستان بیشتر در شهرهای منچستر، لندن، بردفورد، نیوکاسل، لیدز و گلاسکو ساکن هستند. ایرانیان در این شهرها ساکن‌اند و در آنجا یا مشغول تحصیل‌اند و یا کار می‌کنند.

گرانترین و ارزانترین شهرهای کشور انگلستان

در هر کشوری یک سری از شهرها گران و یک سری از شهرها ارزان هستند. در انگلستان نیز همین طور است. در انگلستان شهرهای کمبریج، لندن، آکسفورد، برایتون، باث، ردینگ، ادینبورگ، بیرمنگام و اکستر جزو شهرهای گران قیمت انگلستان به حساب می‌آید. هزینه زندگی در این شهرها در مقایسه با سایر شهرهای انگلستان بالاتر است.

ارزانترین شهرهای انگلستان شامل بلفاست، کاردیف، شفیلد، منچستر، نیوکاسل، لیدز، ناتینگام، لیورپول، نورویچ و سوتامپتون هستند. در این شهرها هزینه زندگی پایین‌تر است.

سیستم سیاسی کشور انگلستان

نظام سیاسی انگلستان یک نظام سلطنتی است. در انگلستان نظام سیاسی ساده‌ای غالب است. انگلیس سیاست سلطنت مشروطه و یک پارلمان دارد. الزابت دوم ملکه انگلستان بود و بعد از فوتش پسر بزرگ او زمام امور را در دست گرفت.

وضعیت اقتصادی انگلستان

بریتانیا یکی از اولین کشورهای صنعتی جهان است. این کشور در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم جزو ابرقدرت‌های جهان بوده و اقتصاد قدرتمندی داشته است. در دنیای امروز نیز انگلستان در وضعیت خوبی قرار دارد و جزو اقتصادهای برتر جهان است. این کشور در بخش صنعتی بسیار پیشرفت نموده و بسیاری از کشورها به آن وابسته هستند. کشاورزی و ماهیگیری، سرمایه گذاری، تولید و گردشگری بخش‌های اصلی اقتصاد انگلستان را تشکیل می‌دهند.

نرخ مالیات در انگلستان

در انگلستان نیز دولت برای تامین هزینه‌های خود از مردم مالیات می‌گیرد. یکی از انواع مالیات، مالیات بر در آمد است. این بدان معنا است که فرد باید به ازای درآمدی که دارد به دولت مالیات بپردازد. از افرادی که درآمدشان کمتر از ۱۵۰۰ پوند است، ۱۰ درصد مالیات گرفته می‌شود. افرادی که بیش‌تر از ۱۵۰۰ تا ۲۸ هزار پوند درآمد دارند، نیاز است که ۲۳ درصد مالیات بدهند. مالیات‌های بیشتر مربوط به درآمدهای بیشتر از این مقدار است. در انگلستان برای سود نیز افراد باید مالیات بپردازند. افرادی که بیش از ۷۱۰۰ پوند سود می‌کنند باید ۱۰ درصد از سود خالص آن را به دولت بدهند. علاوه بر این موارد، به املاک و مستغلات نیز مالیات تعلق می‌گیرد. اما درصد معینی برای این نوع مالیات وجود ندارد و ارزش یک ملک با توجه به محله آن سنجیده می‌شود. انگلستان مالیات بر ارزش افزوده نیز دارد. این شما در ازای خریدهایی که انجام می‌دهید، مبلغ بیشتر پرداخت کرده و آن مبلغ مازاد مالیاتی است که به دولت پرداخت می‌شود.

واقعیت‌های جالب درباره انگلستان

انگلیس اولین کشور صنعتی جهان و یکی از قدرت‌های پرنفوذ اروپا است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید یک ششم سطح زمین به انگلستان تعلق دارد. افرادی که در انگلیس به سن صد سالگی می‌رسند، خود ملکه یک کارت پستال برایشان ارسال می‌کند. مردم در سراسر انگلستان با لهجه‌های مختلفی حرف می‌زنند و گاهی اوقات درک حرف‌های آن‌ها حتی برای انگلیسی زبان‌ها دشوار است. در انگلیس داشتن پاسپورت برای همه اسب‌ها الزامی است. در انگلستان اعدام ممنوع است.

روش‌های مهاجرت به انگلستان

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد. این روش‌ها شامل مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، پناهندگی، مهاجرت نخبگان، مهاجرت از طریق تولد در انگلیس، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می‌شود.

یکی از متداول‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلیس مهاجرت از طریق تحصیل است. ویزای تحصیلی انگلستان که Tier ۴ نام دارد که برای مدت کوتاهی به دانشجویان و دانش آموزان داده می‌شود. به خاطر داشته باشید که انگلستان یکی از کشورهای گران جهان برای تحصیل به حساب می‌آید. دانشگاه‌ها به طور میانگین بین ۱۱ تا ۴۳ هزار دلار شهریه می‌گیرند و در برخی رشته‌های پزشکی این مقدار ممکن تا ۸۳ هزار دلار افزایش یابد.

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به انگلستان از طریق گرفتن ویزای کاری این کشور است. این کشور نیروی جوان و متخصص را از سراسر جهان جذب می‌کند و ویزای کاری متفاوتی را برای این افراد صادر می‌کند. برای گرفتن ویزای کار انگلیس جنبه‌های رقابتی زیادی وجود دارد و افراد تحصیل کرده و متخصص شانس بیشتری در گرفتن ویزای کاری انگلستان خواهند داشت.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نیز یکی از راه‌های رایج برای مهاجرت به انگلستان به حساب می‌آید. اگر می‌خواهید از طریق سرمایه‌گذاری به انگلستان مهاجرت کنید؛ شما باید حداقل دو میلیون پوند داشته باشید. شما می‌توانید روی وام شرکت ها، اوراق قرضه دولتی و سرمایه مشترک سرمایه‌گذاری کنید.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *