مجارستان

هر چه در مورد مهاجرت به کشور مجارستان لازم هست در این مطلب می تونید پیدا  کنید.

فهرست مطالب

اطلاعات کلی

 • قاره : اروپا

 • پایتخت : بوداپست

 •  واحد پول: فورینت (HUF)

 • ساعت جهانی :   ۲+

 • مذهب : مسیحی

 • پیش شماره :  ۳۶+

 • حکومت : جمهوری پارلمانی

موقعیت جغرافیایی

این کشور در شمال با کشور اسلواکی و در شمال شرقی اکراین.در شرق با کشور رومانی و در جنوب صربستان و در جنوب غربی کشور های کرواسی و اسلواکی و غرب با اتریش هم مرز هست.

قشنگی های مجارستان

روش های ورود به کشور مجارستان

تحصیلی

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به مجارستان اعزام دانشجو جهت تحصیل در مجارستان و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان است. شما می‌توانید با اخذ پذیرش از سوی دانشگاه‌های مجارستان به این کشور اروپایی مهاجرت کنید. سیستم آموزش عالی مجارستان همانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از پیمان و معاهده بولونیا پیروی می‌کند. زبان تحصیل در دانشگاه‌های برتر مجارستان به ۳ زبان انگلیسی، آلمانی و مجاری ارائه می‌گردد. هزینه‌های پایین زندگی در مجارستان و کیفیت بالای آموزش در دانشگاه‌های این کشور سبب شده تا متقاضیان زیادی را از سراسر جهان برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان سوق دهد شما می‌توانید با اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان اقامت موقت این کشور را دریافت کنید.

کاری

شما می‌توانید با پیدا کردن کار در مجارستان و اخذ ویزای کاری به مجارستان مهاجرت کنید. اولین قانون در این مسیر مهاجرتی بدین گونه است که کارفرمای مجارستانی باید این فرصت شغلی که شما درخواست داده‌اید را به مدت سه ماه در کشور مجارستان و به مدت سه ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی کند. اگر در طی این شش ماه نیروی کاری مناسب برای پر کردن این فرصت شغلی پیدا نشد، کارفرمای مجارستانی می‌تواند با متقاضی قرارداد کاری امضا کند.

بین شما و کارفرما قراردادی تنظیم می‌گردد که در آن به زبان ساده مشخص شده است که قرار است چطور ورود به کار داشته باشید و نوع کار و میزان حقوق دریافتی شما چقدر است. در نظر داشته باشید که سمت شغلی شما از ارزش بالایی برخوردار است. شما باید ترازنامه کاری سال‌های گذشته خود و گواهی که تأیید کند بدهی مالی ندارید را ارائه دهید. دارا بودن مدرک مهارت زبان مجارستانی یا انگلیسی از دیگر شروط لازم برای اخذ ویزای کاری در مجارستان است.

برای مشاوره در زمینه این کشور پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره داشته باشیم تا تمامی راه های که شما می تونید اقدام کنید بررسی شود بهترین تصمیم بگیرید برای مهاجرت به این کشور.

سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور است. کشور مجارستان به خاطر دارا بودن اقتصاد فعال و پویا و همچنین ثبات و امنیت اقتصادی یکی از برترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری است. متقاضیان با مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در روش های مختلف می توانند علاوه‌بر کسب درآمد، تابعیت و شهروندی این کشور اروپایی را نیز اخذ کنند.

پناهندگی

یکی از روش های ورود به این کشور هست که اصلا بهتون پیشنهاد نمی کنم برای درک بهتر این که چرا پیشنهاد نمی کنیم این روش این مطلب مطالعه کنید.

چرا پناهندگی نه ؟؟؟؟

ازدواج

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور مجارستان مهاجرت از طریق ازدواج در این کشور است متقاضی با دارا بودن شرایط لازم برای ازدواج با تبعه و شهروند مجارستان می‌تواند اقامت این کشور را اخذ کند. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج اثبات واقعی بودن ازدواج است. درواقع متقاضی باید ثابت کند که این ازدواج صرفا بر اساس علاقه و تعهد متقابل انجام شده و ربطی به اخذ اقامت این کشور ندارد. متقاضی باید این ازدواج را در دفاتر قانونی و رسمی مجارستان ثبت کند.

مورد دیگر نامه تمکن مالی است که باید از سوی فرد متقاضی ارائه شود و در آن میزان درآمد وی مشخص گردد، باید بودجه افراد به صورتی باشد که ثابت کند می‌توانند یک خانه اجاره کنند. درصورتی که قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته‌اید، در وهله اول باید مدارک لازم تنظیم شود و گواهی ارائه گردد که ثابت نماید از همسر قبلی خود جدا شده اید. از یاد نبرید که ارائه مدارک مالی و کاری هم از سوی تبعه مجارستان نیاز است. پس از بررسی این مدارک، اقامت موقت این کشور به شما ارائه گشته و پس از سه سال درخواست شما برای اقامت دائم این کشور فراهم می‌گردد.

هزینه ها

بخشی از هزینه ها براتون برآورد کردیم تا در در این مورد بهتر بتونید تصمیم بگیرید.

چرا کشور مجارستان جز مقصد ها برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

 • هزینه کم زندگی

  هزینه رستوران ها در مجارستان همانند ایالت واشنگتن آمریکا می باشد. ناهار را می توانید در رستوران ستاره میشلن با قیمت کمتر از ۲۰ دلار بخورید. قیمت میوه ها و سبزیجات بسیار کمتر از ایالات متحده است، به عنوان مثال سیب کیلویی ۶۰ سنت، پرتقال ۱ دلار در هر کیلوگرم است. یک کیلو گوشت حدود ۴ دلار است. هزینه یک خدمتکار کمتر از ۷ دلار در ساعت است و او بیشتر از جارو زدن و گردگیری انجام است. او پنجره ها، اتوها، آشپزها و غیره را نیز تمیز می کند.

 • فرصت های بی پایان برای مسافرت

  مجارستان آنقدر کوچک است که می توانید طی دو ساعت به بیشتر شهرها برسید، برای یک سفر یک روزه یا آخر هفته بسیار ایده آل است. هفت کشور همسایه هستند (اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی، اسلوونی) و چهار کشور دیگر مرز مشترک ندارند اما بسیار نزدیک هستند: جمهوری چک، لهستان، بوسنی، مولداوی. برای پایان هفته یا سفرهای سه روزه گزینه های فراوانی وجود دارد. شرکت هواپیمایی Wizzair همچنین پروازهای بسیاری از بوداپست دارد بنابراین شما می توانید با ۵۰ دلار به ایتالیا یا اسپانیا پرواز کنید.

 • غذاهای خوشمزه و فراوان

  در مجارستان غذاهای خوشمزه و فراوان وجود دارند. غذاهای مجارستانی خوشمزه هستند (گولاش، گاو خاکستری، گوشت مانگالیکا، پاپریکا، فوی گراس، گونه های گوشت گاو، لسو و غیره). مجارها در تهیه لیموناد تازه فشرده، ساده یا همراه با زنجبیل و غیره نیز بهترین هستند.

 • حمل و نقل عمومی آسان و گسترده

  برای رفت و آمد های خود می توانید از تراموا، اتوبوس یا مترو استفاده نمایید. ماشین زیادی در پارک وجود ندارد. مردم از ماشین خود فقط برای مسافرت به خارج از شهر استفاده می کنند. حمل و نقل عمومی فراوان، منظم، بسیار ایمن و با قیمت مناسب است(تنها حدود ۴۰ دلار در ماه).

 • مردم با فرهنگ غنی

  از جشنواره های Mohacs (پایان ماه فوریه) تا عید پاک در Hollokö گرفته تا بسیاری از جشنواره های موسیقی (Sziget، Sopron)، مناسبت ها برای ادغام شدن در فرهنگ مجارستان و دیدار با افراد دوستانه فراوان است.

 • مدارس خوب

  در حال حاضر یک مدرسه آمریکایی، دو مدرسه انگلیسی، ۲ مدرسه مسیحی و ۱ فرانسوی توسط جامعه تنها در خود بوداپست استفاده می شود، اما تعداد بیشتری مدرسه بین المللی نیز در دسترس است. همه آن ها بسیار خوب هستند.

برای بررسی دقیق تر شما برای رفتن به کشور مجارستان به شما پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره بگیرید تا کارشناسان کشور مجارستان با شما صحبت کرده و بهترین نتیجه رو به شما پیشنهاد بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *