کشور ایتالیا و روش های مهاجرتی و هزینه ها

هر چه در مورد مهاجرت به کشور ایتالیا لازم هست در این مطلب می تونید پیدا  کنید.

فهرست مطالب

اطلاعات کلی

 • قاره : اروپا

 • پایتخت : رم

 •  واحد پول: یورو (€) 

 • ساعت جهانی :   2+

 • مذهب : مسیحی

 • پیش شماره :  35+

 • حکومت : جمهوری

موقعیت جغرافیایی

این کشور با کشور های  اتریش ،فرانسه ، واتیکان (واتیکان در داخل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد) ،سان مارینو (کشور سان مارینو در شمال ایتالیا و در دل ایالت امیلیا رومانیا قرار دارد)،اسلوونی و سوئیس هم مرز هست.

قشنگی های ایتالیا

روش های ورود به کشور ایتالیا

تحصیلی

تحصیل در ایتالیا به‌طور کلی یا به زبان ایتالیایی صورت می‌گیرد و یا به زبان انگلیسی که البته در هر دو صورت شما نیاز به مدرک زبان دارید؛ در صورتی‌که فرد بخواهد به زبان ایتالیایی تحصیل نماید، باید در ابتدا در دوره‌های زبان ایتالیایی شرکت نماید و در آزمون Esterni نمره قبولی را اخذ نماید که توسط مدرسه ایتالیایی در تهران، “پیترو دلا واله”، است و این امتحان بهمن هر سال برگزار می‌شود. حداقل نمره این آزمون ١۶٠ ٢٠٠ نمره اعلام شده است. این مدرک، برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور، بسیار ضروری است.

کاری

در حقیقت مهاجرت به این کشور برای کار در ایتالیا ساده نیست و البته سخت هم نیست؛ همه چیز بستگی به شرایط تخصص و سابقه کار شما دارد. در ابتدا نیاز است که فردی برای شما به عنوان کارفرما دعوت‌نامه بفرستد و البته این کار خود شامل شرایط مختلفی است.

کارفرما، باید ابتدا به مدت سه ماه، شغل مورد نظر خود را در روزنامه و یا اینترنت قرار دهد؛ در صورتی‌که در کشور خود نتوانست به متقاضی مورد نظر دست یابد، باید به مدت سه ماه آگهی وی در کل اتحادیه اروپا قرار بگیرد و پس از آن در صورتی‌که فرد متقاضی یافت نشد، دعوت‌نامه از سوی کارفرما صادر می‌شود. کارفرما باید ثابت نماید که توانایی مالی لازم برای شما و همراهتان را تأمین می‌کند.

برای مشاوره در زمینه این کشور پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره داشته باشیم تا تمامی راه های که شما می تونید اقدام کنید بررسی شود بهترین تصمیم بگیرید برای مهاجرت به این کشور.

سرمایه گذاری

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری قانون خاصی وجود ندارد؛ یعنی این دولت مبلغی تعیین نکرده است که بخواهید طبق آن سرمایه‌گذاری داشته باشید؛ اما یکی از روش‌های بسیار مهم در مهاجرت به این کشور می‌تواند روش خرید ملک باشد. افراد می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری و یا خرید ملک ارزان در ایتالیا، در ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم اخذ نمایند.

در این مسیر دو نوع ویزا وجود دارد:

 • ویزای سرمایه‌گذاری اقامت انتخابی

 • ویزای سرمایه‌گذاری خود اشتغالی

پناهندگی

یکی از روش های ورود به این کشور هست که اصلا بهتون پیشنهاد نمی کنم برای درک بهتر این که چرا پیشنهاد نمی کنیم این روش این مطلب مطالعه کنید.

چرا پناهندگی نه ؟؟؟؟

ازدواج

در کشور ایتالیا مانند سایر کشورها اگر یک فرد با شخص ایتالیایی ازدواج نماید می‌تواند در این مسیر درخواست تابعیت این کشور را ارائه دهد.

ازدواج در ایتالیا دارای مراسم و تشریفات مخصوص به خود است. ازدواج باید در وضعیت اعلان قرار بگیرد و باید در کلیسا صورت بگیرد (دقت نمایید از کلمه ” باید” استفاده شده است) در واقع ازدواج رسمی در این کشور به همین معنی است. قانون مدنی ایتالیا این امکان را فراهم ساخته است که یک شهروند و تبعه خارجی با مرد یا زن ایتالیایی یعنی اتباع ایتالیا نیاز به یک سری مدارک لازم دارد.
به عنوان مثال گواهی تولد و مدارک تولد فرد باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود و البته نیاز است که مورد تأیید سفارت باشد. مدارک شناسایی و همین‌طور پاسپورت فرد متقاضی باید دارای اعتبار باشد. گواهی‌های موجود باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود و نیاز است که به آفیس محلی ارائه شود. در این وضعیت درخواست اعلام ازدواج در کلیسا بسیار مهم است.
یک نکته بسیار مهم در خصوص مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج وجود دارد و آن هم دو مدرک از سوی بستگان و اطرافیان زوج و زوجه است؛ به‌طوری که شهادت حاصل شود که ازدواج بر پایه روابط عاطفی صورت گرفته و البته بارها دیده شده است که مدارک عاطفی مورد نیاز درخواست می‌شود.
دقت نمایید که شما برای مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج باید مدارک لازم از ازدواج قبلی طرفین (در صورتی که ازدواج قبلی دارند) فراهم شود. این مدارک باید با مهر و امضا همراه باشد و ثابت نماید که افراد در زمان ازدواج مجدد مجرد هستند.
شما باید به مدت سه سال با هم زندگی کنید در طول این دوره بررسی می‌شود که میزان زبان ایتالیایی شما تقویت شده است یا خیر. در صورتی‌که از نظر بودجه در وضعیت نرمالی باشید، قطعاً بررسی صورت می‌گیرد که چرا برای بچه‌دار شدن اقدامی نمی‌کنید.

هزینه ها

بخشی از هزینه ها براتون برآورد کردیم تا در در این مورد بهتر بتونید تصمیم بگیرید.

چرا کشور ترکیه جز مقصد ها برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

 • خدمات بهداشتی و درمانی ارزان و باکیفیت

 • تنوع باور نکردنی از خوراکی‌ها

 • دریافت تابعیت

 • شرایط آسان برای خرید املاک و مستغلات

 • دانشگاه‌ها و مدارس عالی معتبر

 • پایین بودن هزینه زندگی

 • سهولت در افتتاح حساب بانکی

برای بررسی دقیق تر شما برای رفتن به کشور انگلستان به شما پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره بگیرید تا کارشناسان کشور ترکیه با شما صحبت کرده و بهترین نتیجه رو به شما پیشنهاد بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *