پرتغال

هر چه در مورد مهاجرت به کشور پرتغال لازم هست در این مطلب می تونید پیدا  کنید.

فهرست مطالب

اطلاعات کلی

 • قاره : اورپا

 • پایتخت : لیسبون

 •  واحد پول: یورو (€) (EUR)

 • ساعت جهانی :   ۱+

 • مذهب : مسیحی

 • پیش شماره :  ۳۵۱+

 • حکومت : جمهوری پارلمانی

موقعیت جغرافیایی

پرتغال غربی‌ترین کشور سرزمین اصلی اروپاست و خاک پرتغال به همراه تنها همسایه خود اسپانیا شبه‌جزیره ایبری را تشکیل می‌دهد. پرتغال از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود شده‌است و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا واقع در این اقیانوس نیز جزء خاک پرتغال هستند.

قشنگی های پرتغال

روش های ورود به کشور پرتقال

تحصیلی

از دیگر راه‌های مهاجرت به پرتغال تحصیل است. این روش، روشی امن است که می‌تواند آینده‌ای درخشان برای شما فراهم سازد. دوره کارشناسی در پرتغال ۳ الی ۴ سال طول می‌کشد؛ دروس در این کشور به زبان پرتغالی و اسپانیایی ارائه می‌شوند. برای تحصیل شما باید مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و همین‌طور قبولی در آزمون ورودی را ارائه دهید.

کاری

هر کارفرمایی که قصد استخدام نیروی خارجی دارد، در ابتدا باید طرح توجیه اقتصادی داشته باشد؛ از این طریق به وی اجازه داده می‌شود که کارمند یا کارگرانی را استخدام کند. طریقه استخدام به این صورت که وی شغل خود را به مدت ۳ ماه در پرتغال آگهی می‌کند و پس از ۳ ماه در صورتی که فرد موردنظر یافت نشد آگهی خود را در اتحادیه اروپا آگهی می‌کند.

کارفرما می‌بایست حمایت کامل خود را از فرد اعلام کند و شرایط اقامت وی نیز مهیا باشد. در هر دو حالت شخص اجازه ندارد تا زمانی که وضعیت وی مشخص نشده است با خود همراه بیاورد. شخص پس از پرداخت ۳ تا ۴ سال مالیات و بیمه، می‌تواند درخواست اقامت دائم داشته باشد. برای کار در پرتغال باید زبان انگلیسی یا پرتغالی بلد باشد. در این کشور شانس کاریابی کم است و بهتر است به دنبال کارآفرینی باشید.

برای مشاوره در زمینه این کشور پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره داشته باشیم تا تمامی راه های که شما می تونید اقدام کنید بررسی شود بهترین تصمیم بگیرید برای مهاجرت به این کشور.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور پرتغال به سه شکل صورت می‌گیرد؛ روش اول (کارآفرینی) این است که شغلی ایجاد کنید که نیاز به ارائه طرح توجیه اقتصادی دارید و باید سرمایه اولیه را داشته باشید. در صورتی که سرمایه شما صفر است، از فکر ویزای سرمایه‌گذاری خارج شوید!

روش دوم این است که سرمایه خود را وارد بورس و یا شرکت‌های معینی در کشور پرتغال کنید؛ این روش از دسته روش‌های پرخطر محسوب می‌شود و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود؛ در واقع در کشور پرتغال شرکت‌ها در برخی از فراخوان‌ها اعلام می‌کنند که نیاز به سرمایه دارند و شما را وسوسه می‌کنند که از این طریق به سادگی به کشور پرتغال وارد شوید؛ این روش غیر قانونی نیست اما ریسک‌های زیادی دارد و باید دقت بالایی داشته باشید.

روش دیگر نیز ثبت شرکت در کشور پرتغال است که عموماً این روش انتخاب می‌شود. در این روش سرمایه‌ی بیشتری نیاز است. سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال نیز در این کشور ممکن است.

پناهندگی

یکی از روش های ورود به این کشور هست که اصلا بهتون پیشنهاد نمی کنم برای درک بهتر این که چرا پیشنهاد نمی کنیم این روش این مطلب مطالعه کنید.

چرا پناهندگی نه ؟؟؟؟

ازدواج

در این روش شرایط مختلفی دیده می‌شود. معمولا تابعیت مرد به زن رسیده و زن تابعیت مضاعف می‌گیرد و گاه نیز برعکس بوده و تابعیت از زن به مرد اعطا می‌شود؛ در نظر داشته باشید که آنچه در این روش بسیار مهم است، پشتوانه مالی و دفتر حمایت است. در این روش شما باید هزینه یک سال زندگی را در حساب خود داشته باشید و همسر شما از کشور پرتغال نیز باید از نظر اقتصادی و درآمدزایی وضعیت خوبی داشته باشد و مشخص باشد که از پس هزینه زندگی برمی‌آید.

در کشور پرتغال شرایطی موجود است که باید حداقل سه سال از زندگی شما گذشته باشد تا بتوانید برای اقامت دائم درخواست دهید. حقیقت این است که ویزای ازدواج کشور پرتغال بسیار سخت صادر می‌شود و به هیچ عنوان روش ساده‌‌ای برای ورود به کشور پرتغال نیست.

هزینه ها

بخشی از هزینه ها براتون برآورد کردیم تا در در این مورد بهتر بتونید تصمیم بگیرید.

چرا کشور پرتغال جز مقصد ها برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

 • سبک زندگی آرام و بدون استرس

 • وظیفه شناس بودن مسئولین

 • نرخ پایین جرائم

 • تحصیل ارزان

 • هزینه پایین زندگی

 • آب و هوای متنوع

 • غنای فرهنگی

 • مناظر طبیعی‌

برای بررسی دقیق تر شما برای رفتن به کشور انگلستان به شما پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره بگیرید تا کارشناسان کشور ترکیه با شما صحبت کرده و بهترین نتیجه رو به شما پیشنهاد بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *