با شرایط تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی آشنا شوید!

کشور مجارستان یکی از زیبا ترین کشور های اروپایی می باشد که پایتخت این کشور، شهر بوداپست می باشد و در حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور از جمله ی اصیل ترین کشور های اروپایی می باشد که قدمت آن نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی بیشتر بوده و در این کشور اماکن فرهنگی و سنتی بسیاری وجود دارند که بر زیبایی های این کشور افزوده اند. با توجه به این که کشور مجارستان از نظام آموزشی بسیار قوی در بین کشور های اروپایی برخوردار می باشد، لذا تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی در بین مردم کشور های مختلف دنیا، بسیار پر طرفدار می باشد و بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور های خارجی را دارند، کشور مجارستان را انتخاب می کنند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با کشور مجارستان به عنوان یکی از زیبا ترین کشور های قاره ی اروپا آشنا کرده و در ارتباط با شرایط تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور مجارستان

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور مجارستان، یکی از بهترین و زیبا ترین کشور های واقع در قاره ی اروپا می باشد که از جمله ی با اصالت ترین کشور های اروپایی نیز به شمار می رود. در این کشور مناطق دیدنی و مکان های گردشگری بسیاری وجود دارد و از این جهت به عنوان یکی از زیبا ترین و گردشگر پذیر ترین کشور های قاره ی اروپا شناخته می شود و تور مجارستان یکی از پر طرفدار ترین تور های مسافرتی در بین مردم کشور های مختلف دنیا به حساب می آید. به دلیل زیبایی منحصر بفرد این کشور اروپایی، تحصیل در کشور مجارستان در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانشجویان بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد. البته تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی دارای شرایط خاصی می باشد که در ادامه ی این مقاله و در پاراگراف بعدی در ارتباط با شرایط تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی بیشتر صحبت می کنیم.

شرایط تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی

تحصیل در کشور مجارستان در مقطع کارشناسی، همانند بسیاری دیگر از کشور های اروپایی و غیر اروپایی، در حدود ۳ تا ۴ سال طول می کشد و دانشجویان طی حداکثر ۴ سال می توانند مدرک کارشناسی در رشته ی مورد نظر خود را اخذ کنند. برای تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی، دانشجویان خارجی بایستی یکسری شرایط داشته باشند. در زیر در ارتباط با این شرایط صحبت می کنیم:

ارائه ی مدرک دیپلم معتبر

یکی از مهم ترین و اصلی ترین شرایط تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی، این است که دانشجو باید مدرک دیپلم معتبر از دبیرستان های کشور خود داشته باشد. دانشجو باید مدرک دیپلم خود را از دبیرستان خود دریافت کرده و پس از ترجمه به زبان انگلیسی، به سفارت این کشور و دانشگاه های مقصد خود ارائه کند. بدیهی است در صورتی که دانشجو مدرک دیپلم معتبر و مورد تایید سفارت کشور مجارستان نداشته باشند، تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان در مقطع کارشناسی برای آن ها غیر ممکن خواهد بود. بعلاوه هر چقدر که معدل دوره ی دیپلم دانشجو بالاتر باشد، امکان اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان و تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی برای او راحت تر خواهد بود.

 

مدرک زبان انگلیسی معتبر

از جمله ی دیگر شرایط تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی، این است دانشجویی که قصد تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی را دارد، باید یکی از مدارک زبان انگلیسی معتبر در سطح دنیا را داشته باشد. مدارک زبان انگلیسی آیلتس و تافل مورد قبول سفارت کشور مجارستان و دانشگاه های این کشور می باشند و دانشجویانی که قصد دارند تا ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند، بایستی یکی از این دو مدرک زبان انگلیسی را داشته باشند. حداقل نمره ی مورد قبول برای آزمون زبان انگلیسی آیلتس، نمره ی ۵، و حداقل نمره برای آزمون تافل، نمره ی ۶۰ می باشد. بدیهی است در صورتی که دانشجو نتواند یکی از این مدارک زبان انگلیسی را اخذ کند، نخواهد توانست ویزای تحصیلی کشور مجارستان را به دست بیاورد و در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل شود.

 

لازم به ذکر است که علاوه بر شرایطی که در بالا به آن ها اشاره شد، دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان را دارند، بایستی یکسری شرایط دیگر را نیز داشته باشند که از جمله ی آن ها می توان به انگیزه نامه و فرم درخواست پذیرش از دانشگاه های این کشور اشاره کرد که صحبت درباره ی همه ی آن ها از توان این مطلب به دور می باشد. در مقالات بعدی در ارتباط با دیگر شرایط تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان صحبت می کنیم.

کلام پایانی

در این مقاله سعی شد تا شما را با کشور مجارستان آشنا کرده و درباره ی شرایط تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان واقع شود و از مطالب این مقاله استفاده ی لازم را برده باشید

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *