آشنایی با تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی

کشور ایتالیا یکی از برترین کشور های واقع در قاره ی اروپا می باشد که در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، آموزش رشته های دانشگاهی و … از جمله ی بهترین کشور های اروپایی به حساب می آید و به همین دلیل امروزه بسیاری از مردم کشور های مختلف دنیا، به این کشور اروپایی مهاجرت کرده و سعی می کنند تا اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند. آموزش آکادمیک و سطح بالایی که در دانشگاه های مختلف این کشور به دانشجویان داده می شود، باعث معروف شدن دانشگاه های این کشور در سطح اروپا شده است. تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی، دارای شرایط خاصی می باشد که دانشجو باید برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور و تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی، این شرایط را داشته باشد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با این کشور اروپایی آشنا کرده و درباره ی شرایط تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی نیز صحبت هایی با شما عزیزان داشته باشیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور ایتالیا و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، کشور ایتالیا یکی از بهترین کشور های اروپایی می باشد که در زمینه های مختلف از جمله زمینه ی آموزش رشته های مختلف دانشگاهی، سرآمد بسیاری از کشور های اروپایی می باشد و این موضوع باعث مهاجرت روز افزون افراد ساکن در کشور های مختلف به این کشور شده است. مردم ایران نیز از دسته افرادی هستند که فرصت تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا را مغتنم شمرده و سعی می کنند تا ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نموده و به این کشور اروپایی مهاجرت تحصیلی داشته باشند.

کشور ایتالیا را با دانشگاه های معتبر و قدیمی این کشور می شناسند. با توجه به قدمت زیادی که این کشور اروپایی دارد و یکی از قدیمی ترین کشور های دنیا به حساب می آید، لذا دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که هم اکنون نیز در این کشور در حال فعالیت هستند، از اعتبار و قدمت بسیار بالایی برخوردارند. لذا تحصیل در این چنین دانشگاه هایی در سطح قاره ی اروپا برای بسیاری از افراد ساکن در این قاره یا قاره های دیگر بسیار ارزشمند می باشد.

همچنین با توجه به این که تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی در بسیاری از دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی صورت می گیرد، لذا دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند و با زبان ایتالیایی بیگانه اند و فراگیری این زبان برای آن ها سخت می باشد، می توانند با ارائه ی مدرک زبان انگلیسی معتبر، مثل مدرک آیلتس، امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور را داشته باشند.

شرایط تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی به چه صورت است؟

برای تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی، دانشجویان خارجی بایستی یکسری شرایط داشته باشند. در ادامه به چند مورد از این شرایط اشاره می کنیم:

شرایط سنی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین شرایط تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی، این است که سن افراد مهاجر نبایستی از یک محدوده خاصی بالاتر باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا، شرایط سنی زیر ۳۰ سال را در نظر گرفته اند. لذا افرادی که سن آن ها کم تر از ۳۰ سال می باشد، می توانند ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نموده و در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی تحصیل کنند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که افرادی که کم تر از ۲۸ سال سن دارند، در زمینه ی اخذ ویزای تحصیلی این کشور و تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور شانس بالاتری دارند.

مدرک زبان

یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا و تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی، این است که افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور اروپایی را دارند، بایستی یکی از مدارک زبان انگلیسی یا ایتالیایی را داشته باشند. اخذ مدرک زبان انگلیسی، از آن جهت که زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و بسیاری از افراد با این زبان آشنایی دارند، راحت تر از دریافت مدرک زبان ایتالیایی می باشد. اما به هر حال داشتن هر کدام از مدارک زبان ایتالیایی و انگلیسی، می تواند مجوز ورود به کشور ایتالیا و تحصیل در دانشگاه های این کشور را به همراه داشته باشد.

کشور ایتالیا مدرک زبان انگلیسی آیلتس را قبول دارد و دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی را دارند، بایستی مدرک زبان انگلیسی آیلتس، با نمره ی حداقل ۶ داشته باشند. بدیهی است نمره ی پایین تر از نمره ی ۶، مورد قبول دانشگاه ها و سفارت این کشور قرار نخواهد گرفت. اگر دانشجو بخواهد با دریافت مدرک زبان ایتالیایی به این کشور مهاجرت تحصیلی داشته باشد و در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی تحصیل کند، بایستی مدرک زبان ایتالیایی سطح B2 داشته باشد تا بتواند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نماید.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *