آشنایی با شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی

کشور پرتغال یکی از بهترین و زیبا ترین کشور های قاره‌ ی اروپا می‌ باشد که به‌ سبب داشتن مناظر طبیعی و جاذبه‌ های گردشگری بسیار زیبا و متنوع به یکی از مقاصد گردشگران کشور های خارجی در سطح دنیا تبدیل‌ شده است. این کشور در غربی‌ ترین منطقه قاره اروپا واقع‌ شده است و تنها همسایه این کشور، کشور اسپانیا می‌ باشد که در شمال شرقی کشور پرتغال قرار گرفته‌ است. برای تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی دانشجویان خارجی بایستی یکسری شرایط داشته باشند. بدیهی است در صورتی‌ که این شرایط برای دانشجویان خارجی فراهم نباشد، این دانشجویان نخواهند توانست ویزای کشور پرتغال را اخذ کرده‌ و به این کشور اروپایی مهاجرت تحصیلی داشته باشند. دانشگاه‌ های کشور پرتغال نیز از جمله بهترین و معتبر ترین دانشگاه‌ های اروپایی می‌ باشند که نظر بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کرده‌ اند. به‌ همین دلیل است که تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه‌ ها و کالج‌ های این کشور روز به‌ روز در حال افزایش می‌ باشد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با این کشور اروپایی آشنا کرده و در ارتباط با شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با ویژگی‌ های مقطع کارشناسی در کشور پرتغال  

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور پرتغال یکی از زیبا ترین کشور های اروپایی می‌ باشد که از مناطق دیدنی و گردشگری بسیاری برخوردار است و بسیاری از مردم دنیا هر ساله به این کشور اروپایی مهاجرت تحصیلی، کاری و … دارند. تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی معمولاً چهار سال به طول می‌ انجامد و طی این چهار سال دانشجو باید بین ۱۸۰ تا ۲۴۰ واحد درسی را بگذراند. این تعداد واحد نسبت‌ به بسیاری از کشور های دیگر از جمله کشور ایران تعداد واحد های بیشتری می‌ باشند که این‌ موضوع شاید یکی از معایب تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی باشد. در پاراگراف بعدی این مقاله در ارتباط با شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی بیشتر صحبت می‌ کنیم.

شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی

از جمله ی مهم‌ ترین شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ موردنظر

یکی از ابتدایی‌ ترین مراحل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال و تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی این است که دانشجو باید ابتدا از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرد. بدیهی است در صورتی‌ که دانشجو نتواند در دانشگاه‌ های کشور پرتغال پذیرش بگیرد، نخواهد توانست ویزای این کشور اروپایی را اخذ کرده و به این کشور مهاجرت تحصیلی داشته باشد.

مدرک پیش‌ دانشگاهی و دیپلم به‌ صورت ترجمه‌ شده به زبان انگلیسی یا پرتغالی

یکی دیگر از مهم‌ ترین مدارکی که باید برای اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال به سفارت این کشور تحویل داده شود، مدرک پیش‌ دانشگاهی و دیپلم دانشجو می‌ باشد که باید به زبان انگلیسی یا پرتغالی ترجمه‌ شده باشد.

 

نامه تمکن مالی دانشجو

از جمله ی دیگر شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال و تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی، این است که دانشجو باید گواهی تمکن مالی را از یک بانک معتبر در کشور خود دریافت کرده و به سفارت این کشور تحویل دهد. به‌ عبارت‌ دیگر سفارت پرتغال به افرادی ویزای تحصیلی می‌ دهد که بتوانند از پس هزینه‌ های زندگی و تحصیل در این کشور برآیند و در این زمینه در کشور پرتغال با مشکل مواجه نشوند.

 

داشتن مدرک زبان انگلیسی یا پرتغالی

یکی دیگر از شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی این است که دانشجو باید یکی از مدارک زبان انگلیسی یا پرتغالی را داشته باشد. بیشتر کشور های اروپایی برای تحصیل دانشجویان خارجی مدرک زبان انگلیسی آیلتس را طلب می‌ کنند. کشور پرتغال نیز یکی از کشور هایی است که در دانشگاه های خود به زبان انگلیسی نیز به دانشجویان تدریس می‌ کند. لذا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال لازم و ضروری می‌ باشد. 

در این جا ذکر این نکته خالی از لطف نیست که علاوه بر شرایط بالا، برای تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی، شرایط دیگری نیز لازم است که دانشجویان بایستی این شرایط را نیز داشته باشند. از جمله ی آن ها می توان به عدم سوء پیشینه، عدم اعتیاد به مواد مخدر و … اشاره کرد که صحبت درباره ی همه آن ها از حوصله این مطلب و این محتوا خارج می باشد.

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی شد تا شما را با کشور پرتغال آشنا کرده و درباره ی شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. به ۴ مورد از شرایط  دریافت ویزای تحصیلی کشور پرتغال نیز اشاره کردیم و درباره ی هر کدام صحبت هایی داشتیم. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان بوده باشد و از مطالب این مقاله بهره ی لازم و کافی را برده باشید.    

 

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *