با شرایط تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی بیشتر آشنا شویم!

امروزه بدون شک بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاه های مهم و برتر کشور های اروپایی هستند. بدیهی است هر چقدر که سطح علمی دانشگاه بهتر باشد، رزومه تحصیلی دانشجو ارزش بیشتری دارد و در آینده شرایط شغلی مناسب تری برای او پیش می آید. امروزه تعداد زیادی از افراد قصد دارند که برای تحصیل در مقطع کارشناسی به کشورهای اروپایی مثل کشور اسپانیا مهاجرت کنند. امروزه تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی، یکی از بهترین گزینه های مهاجرتی برای افراد به شمار می آید و سالانه تعداد زیادی از افراد برای تحصیل در دانشگاه های اسپانیا به این کشور مهاجرت می کنند‌. کشور اسپانیا یکی از مهمترین و زیباترین کشور های اروپایی محسوب می شود. شرایط آب و هوایی مناسب این کشور یکی از مهمترین ویژگی های این کشور محسوب می شود. در ادامه در مورد شرایط تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی  با شما عزیزان بیشتر صحبت می کنیم. برای افزایش سطح اطلاعات خود نسبت به این موضوع تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مزیت های تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی

 • یکی دیگر از مهمترین مزیت های تحصیل در دانشگاه های اسپانیا این است که در مقایسه با سایر کشور های اروپایی هزینه کمتری را از دانشجو دریافت می کند و دانشجو در حین تحصیل از نظر اقتصادی تحت فشار نمی باشد. شهریه تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی این کشور حدود ۲۵۰۰ یورو و در دانشگاه هایی که به صورت مستقل از  دولت فعالیت می کنند حدود ۵۰۰۰ یورو است. بدیهی است هر چقدر که سطح علمی دانشگاه خصوصی در کشور اسپانیا بهتر باشد و شرایط مناسب تری را برای دانشجو فراهم کند، شهریه بیشتری را از دانشجو دریافت می کند.

 • دانشجو در حین تحصیل خود در کشور اسپانیا می تواند به صورت پاره وقت کار کند و هزینه های تحصیلی و زندگی خود را تا حدود زیادی تأمین کند. دانشجو می تواند در بخش های مختلف دانشگاه مثل کتابخانه و.. مشغول به کار شود. کشور اسپانیا جزء معدود کشور هایی است که به دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل می دهد و این ویژگی یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی محسوب می شود.

 • امروزه یکی از مهمترین شرایط لازم برای گرفتن پذیرش از اکثر دانشگاه های سراسر جهان این است که فرد باید مدرک زبان معتبری را به سفارت کشور مربوطه ارائه دهد و در صورتی که مدرک زبان معتبری نداشته باشد، شانس دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود را از دست می دهد. یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در کشور اسپانیا این است که دانشجو برای شروع تحصیل خود در دانشگاه های این کشور نیازی نیست که مدرک زبان اسپانیایی داشته باشد و می تواند در طی تحصیل خود مدرک زبان خود را در آکادمی های زبان کشور اسپانیا دریافت کند و به دانشگاه خود ارائه دهد.

 • امروزه اکثر دانشگاه های سراسر جهان برای پذیرش دانشجو، آزمون ورودی برگزار می کنند و پذیرش دانشجو بر اساس نمره کسب شده در آزمون ورودی صورت می گیرد. آزمون ورودی دانشگاه های کشور اسپانیا در مقایسه با سایر کشور های اروپایی راحت تر می باشد. البته تعدادی از دانشگاه های کشور اسپانیا نیز بدون برگزاری آزمون ورودی، دانشجو را پذیرش می کنند و ملاک های دیگری را برای پذیرش دانشجو در نظر می گیرند.

 • مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اسپانیا بین سه تا چهار سال طول می کشد. زمانی که دانشجو دوره تحصیلی خود را در دانشگاه مورد نظر خود به پایان رساند، طبق قانون کشور اسپانیا تا مدت زمان یک سال فرصت دارد که در کشور اسپانیا مشغول به کار شود. در صورتی که فرد نتواند در مدت زمان یک سال شغل مناسبی پیدا کند باید کشور اسپانیا را ترک کند.

مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه های اسپانیا به منظور تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی

دانشجو باید  مدرک دیپلم خود را به زبان اسپانیایی ترجمه کند و  به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهد. یکی از مهمترین شرایط لازم برای گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی  در کشور اسپانیا این است که سن فرد باید کمتر از ۲۶ سال باشد. هر چقدر که سن فرد بیشتر باشد، شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه های اسپانیا سخت تر می شود. 

دانشجو قبل از ورود به دانشگاه های کشور اسپانیا باید به مدت یک سال در کالج به منظور آمادگی برای شرکت در ازمون ورودی دانشگاه تحصیل کند و سپس مدرک selgetti wiedt را به دانشگاه ارائه دهد.

دانشجو باید در زمانی که دانشگاه تعیین کرده است در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کند.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا

 •         مدارک هویتی مثل کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت

 •         مدارک مربوط به پذیرش از کالج تحصیلی و زبان در کشور اسپانیا

 •         مدارک مربوط  به تمکن مالی

 •        مدارک مربوط به بیمه

 •      مدارک مربوط به عدم سوء پیشینه

 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور اسپانیا 

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *