با شرایط تحصیل در ایتالیا مقطع کالج آشنا شوید!

کشور ایتالیا یکی از بهترین کشور های اروپایی در زمینه‌ های مختلف اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، آموزشی و … می‌ باشد. این کشور از آب‌ و هوای بسیار خوب و مطبوعی برخوردار بوده و میزان بارش‌ های سالیانه در این کشور نسبت‌ به بسیاری از کشور های دنیا بالاتر می‌ باشد. این موضوع باعث شده است تا مناظر دیدنی بسیاری در این کشور وجود داشته باشد و طبیعت این کشور بسیار بی‌ نظیر و منحصر به‌ فرد باشد. لذا تحصیل در ایتالیا مقطع کالج برای بسیاری از افراد بسیار هیجان‌ انگیز می‌ باشد. به‌ همین دلیل بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ های خارج از کشور را دارند، کشور ایتالیا برای تحصیل انتخاب می‌ کنند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با تحصیل در ایتالیا مقطع کالج آشنا کرده و درباره ی مزیت‌ های تحصیل در کالج‌ ها و دانشگاه‌ های ایتالیا توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور ایتالیا

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور ایتالیا یکی از بهترین کشور های دنیا می‌ باشد که در زمینه‌ های بسیاری در بین کشور های مختلف اروپایی به‌ عنوان کشور برتر شناخته می‌ شود. در زمینه ی آموزش رشته‌ های مختلف دانشگاهی نیز این کشور به‌ عنوان یکی از برترین کشور ها در سطح اروپا و حتی جهان شناخته می‌ شود. کالج‌ ها، دانشگاه‌ ها و مراکز آموزش عالی این کشور، جزء  برترین مراکزی هستند که در سطح اروپا وجود دارند و این‌ موضوع باعث شده‌ است تا تعداد دانشجویان خارجی در این کشور روز به‌ روز در حال افزایش باشد. به دلیل دانشگاه‌ های تراز بالای جهانی که در این کشور وجود دارند، تحصیل در دانشگاه‌ های قدیمی و معتبر این کشور، به نوعی آرزوی هر دانشجوی خارجی می‌ باشد. کشور ایتالیا یکی از قدیمی‌ ترین و با اصالت ترین کشور های دنیا می‌ باشد که در گذشته با نام روم باستان شناخته می‌ شده‌ است و قلمروی حکومتی بسیار بزرگی داشته‌ است. این‌موضوع باعث شده‌ است تا دانشگاه‌ های کشور ایتالیا از جمله ی قدیمی‌ ترین دانشگاه‌ های تاسیس شده در اروپا لقب بگیرند. تحصیل در ایتالیا مقطع کالج دارای مزیت‌ های بسیاری می‌ باشد. در ادامه و در پاراگراف بعدی در ارتباط با این مزیت‌ ها بیشتر صحبت می‌ کنیم و به دو مورد از مهم‌ ترین مزیت‌ های تحصیل در ایتالیا اشاره می‌ کنیم.

مزیت‌ های تحصیل در ایتالیا مقطع کالج
از جمله مزیت‌ های تحصیل در ایتالیا می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکان تحصیل در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت‌های تحصیل در ایتالیا این است که این امکان برای دانشجویان خارجی وجود دارد که به زبان انگلیسی در دانشگاه‌ ها و کالج‌ های کشور ایتالیا مشغول به تحصیل شوند. لذا این موضوع باعث شده است تا آن دسته از افرادی که به زبان انگلیسی مسلط اند و یا فراگیری زبان انگلیسی که یک‌ زبان بین‌المللی است برای آن‌ ها راحت‌ تر می‌ باشد، به‌ سادگی بتوانند به این کشور اروپایی مهاجرت تحصیلی داشته باشند و سریع‌ تر از دانشگاه‌ ها و کالج‌ های این کشور پذیرش بگیرند. مدرک زبان انگلیسی مورد تأیید سفارت کشور ایتالیا و دانشگاه‌ ها و کالج‌ های این کشور، مدرک زبان انگلیسی آیلتس می‌ باشد. حداقل نمره ی مورد قبول سفارت کشور ایتالیا، نمره ی ۶ می‌ باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا مقطع کالج را دارند بایستی حداقل نمره ی ۶ را داشته باشند.

امکان انجام کار های دانشجویی حین تحصیل

دانشجویانی که در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور ایتالیا مشغول به تحصیل می‌ شوند، این امکان برای آن‌ ها وجود دارد که در حین تحصیل کار های دانشجویی نیز انجام دهند. انجام کار های دانشجویی به آن‌ ها کمک می‌ کند که هزینه‌ ی تحصیل و زندگی خود را در این کشور به دست بیاورند. البته هزینه ی تحصیل و زندگی در کشور ایتالیا به نسبت بسیاری دیگر از کشور های اروپایی و حتی کشور های غیر اروپایی بسیار کم تر می‌ باشد و این‌ موضوع نیز می‌ تواند یکی دیگر از مزیت‌ های تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور ایتالیا باشد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *