مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

کشور پهناور کانادا ١٠ امین کشور دارای بالاترین شاخص میزان رضایت از زندگی در جهان است. سیاست های مهاجر پذیری کانادا، دانشگاه ها و مدارس برتر، امنیت اجتماعی، موقعیت های شغلی فراوان و رفاه اجتماعی در این کشور، سبب محبوبیت آن در بین متقاضیان مهاجرت شده است. 

مهاجرت به کانادا رویای بسیاری از افراد برای رفاه بیشتر و ادامه زندگی می‌باشد. اما بسیاری از افراد از مراحل و فرآیند مهاجرت و همچنین شیوه های مختلف مهاجرت به این کشور ناآگاه بوده یا سوالاتی در این زمینه دارند. الوویزا در ادامه این مطلب سعی می کند جدیدترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کانادا را مورد بررسی قرار دهد.

راه های مهاجرت به کانادا

۶ راه اصلی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد.

١. مهاجرت کاری به کانادا 

٢. مهاجرت تحصیلی به کانادا 

٣. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا 

۴. مهاجرت از راه تولد فرزند در کانادا

۵. ازدواج با تبعه ی کانادایی

 

مهاجرت به کانادا - الوویزا

شرایط مهاجرت به کانادا ۲۰۲١

کشور کانادا با توجه به شرایط سیاسی منطقه در آمریکای شمالی در روند پذیرش مهاجران خود تغییراتی به وجود آورده است. تاثیر کشور قدرتمندی مانند آمریکا پس از به ریاست رسیدن ترامپ و به وجود آوردن جو سیاسی خاص در منطقه و جهان روند مهاجر پذیری کانادا را نیز تحت الشعاع قرار داد. و همین امر باعث شد تا افراد متقاضی برای مهاجرت به این کشور در سال ٢٠٢١ به طور مداوم اطلاعات شخصی خود را آپدیت کرده و هر روز گوش به زنگ وضع قوانین جدیدی برای مهاجرت باشند. 

اولین تغییری که در سیستم اکسپرس اینتری به وجود آمد، کاهش مدت زمان تحویل اسناد و مدارک بعد از انتخاب افراد از ۹۰ روز کاری به ۶۹ روز شد.

تغییر دیگری که در ارتباط با مهاجرت به کانادا در سیستم اکسپرس اینتری به وجود آمد، تغییر امتیازات برای افرادی که دارای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی هستند، می باشد. در این سیستم با توجه به تغییر اعمال شده، امتیاز فعلی ۶۰۰ می باشد و به گروه شغل های مدیریتی ۲۰۰ امتیاز و به دیگر گروه شامل تمامی مشاغل دیگر ۵۰ امتیاز اعطا می شود.

مهاجرت کاری - الوویزا
برای محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا می توانید به سایت رسمی این کشور به آدرس زیر، وارد شوید و از ابزار محاسبه امتیاز استفاده کنید. سایت رسمی کشور کانادا همچنین تغییر دیگر اعمال شده مربوط به قوانین مهاجرت به این کشور، افزایش روند مهاجر پذیری ۱۰۰۰ نفری از سال ۲۰۱۹ به ۲۰۲۰ است. این تغیر به شما شانس بیشتری برای سابمیت شدن در مراحل بالایی اکسپرس اینتری را می‌دهد. کافیست رزومه ی قوی داشته باشید و بتوانید امتیازات لازمه را دریافت کنید.

بیشتر بخوانیم : مهاجرت به آلمان چگونه است ؟

مراحل مهاجرت ٢٠٢١

برای مهاجرت به این کشور راه های مختلفی وجود دارند. راه های مهاجرت با توجه به شرایط افرادی که متقاضی مهاجرت هستند متفاوت است. بعضی ترجیح می دهند از راه تحصیلی به کانادا مهاجرت کنند، عده ای می‌خواهند کسب و کار خود را راه بیاندازند یا توسعه دهند. در نتیجه هر فرد با توجه به شرایطی که دارد روش های مختلف را بررسی می‌کند و از بین گزینه های موجود برای مهاجرت، بهترین را انتخاب می کند. برای مهاجرت از هر روشی که بخواهید اقدام کنید، داشتن مدرک زبان معتبر و ترجمه ی مدارک جزو جدایی ناپذیر مراحل مهاجرت به کانادا هستند. شما باید تمامی مدارک خود اعم از مدارک تحصیلی، مدارک حقوقی و حقیقی را ترجمه کنید و در اختیار سفارت کانادا قرار دهید. سفارت کانادا در ایران شعبه ندارد و شما برای تحویل مدارک خود و مصاحبه با آفیسر می‌توانید به کشور های همسایه بروید و مراحل بایومتریک خود را در آن جا انجام دهید. اگر قبلا مراحل بایومتریک را انجام داده اید و برای سال ٢٠٢١ می‌خواهید ویزای خود را برای کانادا بگیرید، دیگر نیازی به مراجعه ی حضوری به سفارت کانادا ندارید و می‌توانید به صورت آنلاین درخواست ویزای خود را ارسال کنید. و منتظر جواب سفارت برای تایید مدارکتان باشید. پس از تایید مدارک سفارت به شما ویزای درخواستی را ارائه می دهد. شما برای دریافت انواع مختلف ویزا باید بتوانید آفیسر را قانع کنید که هدف شما از مهاجرت به کانادا مغایر ارزش ها و قوانین کانادا نباشد.

هزینه مهاجرت به کانادا

مهاجرت به هر کشوری چه در اروپا چه در آسیا و چه در آمریکا، برای فرد مهاجر دارای هزینه هایی است که با توجه به افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش ریال، این هزینه ها برای ایرانیان مقیم در ایران از قبل بیشتر شده است. باید توجه داشت که مهاجرت به این کشور دارای هزینه های بسیاری می باشد. علاوه بر اینکه باید به هزینه های قبل از مهاجرت فکر کنید و برای آن ها برنامه ریزی کنید، هزینه های بعد از مهاجرت را نیز باید درنظر بگیرید.

ویزای کار - الوویزا
می‌توان از انواع هزینه ها برای مهاجرت به این کشور، به هزینه ی دریافت مدارک تحصیلی و آزادسازی آنها، هزینه دریافت پاسپورت، هزینه ی ترجمه ی مدارک، هزینه ی انجام آزمایشات پزشکی، هزینه ی تهیه ویزا و بلیط و هزینه های ریز و درشت بسیار دیگری اشاره کرد. هزینه هایی که افراد باید پس از انجام مهاجرت نیز بپردازند هم از جمله هزینه های مهم محسوب می‌شود. شما باید بتوانید از پس هزینه های مسکن و اقامت، هزینه های خورد و خوراک و تهیه ی اقلام موردنظر خود پس از مهاجرت به کانادا بربیایید. هزینه ی زندگی برای یک نفر در کانادا ماهیانه بین ۱۰۰۰ تا ٣٠٠٠ دلار کانادا می باشد.

بیشتر بخوانیم : اقامت از طریق تحصیل چگونه است ؟

آخرین اطلاعات مهاجرت به کانادا

برای دریافت جدیدترین و به روز ترین اخبار در ارتباط با مهاجرت با اینکه سایت های بسیاری هستند که اطلاعات را آپدیت شده به شما ارائه می کنند اما همواره چک کردن و بررسی سایت مهاجرتی خود کانادا بهترین گزینه ی ممکن برای دریافت اطلاعات دقیق است. با توجه به شرایط به وجود آمده در سطح جهانی و شیوع ویروس کویید ۱۹، در سال ۲۰۲۰ تا به اینجا هر روز قوانین مرتبط با مهاجرت تغییر کرده است. شیوع این ویروس پندمیک نگرانی های زیادی در سطح بین المللی ایجاد کرده است و کشورها تا اطلاع ثانوی اجازه ی ورود به خاک خود را نمی دهند. همه چیز به کنترل این بیماری وابسته است به طوری که حتی کشورهایی که موفق به کنترل این بیماری شده اند نیز احتمال ابتدای مجدد را دارند و قوانین ورود به کشورها با محدودیت های زیادی به همراه است. پس جهت دریافت کامل ترین و دقیق ترین اخبار مرتبط با مهاجرت به کانادا از سایت رسمی مهاجرت این کشور به نشانی زیر استفاده کنید.

سایت رسمی مهاجرت کانادا

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا بستگی به شرایط زندگی شخصی هر فرد دارد. هر کس با توجه به هدف و میزان سرمایه اش می‌تواند بهترین و سریع ترین روش مهاجرت را انتخاب کند. یکی از روش های سریع مهاجرت سیستم اکسپرس اینتری می باشد که در این سیستم، نیروهای کار با سابقه ی کار، اگر بتوانند حداقل امتیازات را دریافت کنند می‌توانند در این برنامه ی مهاجرتی شرکت کنند و با طی کردن مراحل این برنامه، شهروندی خود را بگیرند و وارد خاک کانادا شوند. یکی از مزایای این روش این است که شما با پاسپورت کانادایی خود به کانادا وارد می شوید و شما در واقع شهروند کانادا محسوب می شوید و از تمامی حقوق شهروندی بهره مند هستید.

برای دریافت مشاوره درباره شرایط و نحوه مهاجرت به کانادا به وبسایت الوویزا مراجعه نمایید یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

در حال حاضر، قبل از اینکه بیشتر افراد حتی بتوانند برای وضعیت دائمی در کانادا اقدام کنند، ابتدا باید وارد مجموعه ای از نامزدها شوند. حداکثر امتیاز ممکن بدون پیشنهاد شغلی کانادایی یا تجربه کاری کانادایی ۴۷۰ است. به همین دلیل ورود به کانادا بدون پیشنهاد شغلی می تواند بسیار سخت باشد.

در حال حاضر تحصیل در کانادا، اقدام از طریق برنامه skilled worker، داشتن جاب آفر و سرمایه گذاری و کارآفرینی می توانند بهترین راه های مهاجرت به کانادا باشند.

زندگی در کانادا شروع به کار قاعدتا کمی سخت خواهد بود. اما هرچه بیشتر با مردم، کشور و فرهنگ کانادا بیشتر آشنا شوید، سختی ها کاهش می یابد و شما بدون اینکه حتی متوجه شوید در کشور جدید خود به آرامش می رسید.

سایت قدیم
فارسی
f