آشنایی با مزیت‌ های تحصیل در ایتالیا مقطع دکتری

کشور ایتالیا یکی از برترین کشور های دنیا در زمینه‌ های مختلف از جمله در زمینه تحصیل در رشته‌ های مختلف دانشگاهی می‌ باشد. این کشور شرایط بسیار مناسبی را برای تحصیل دانشجویان خارجی در کشور خود فراهم کرده است. این‌ موضوع باعث شده است که روز به روز بر تعداد دانشجویان خارجی در این کشور افزوده شود. تحصیل در ایتالیا مقطع دکتری دارای مزیت‌ های بسیاری می‌ باشد. کشور ایتالیا برای دانشجویان دکتری اهمیت بسیار زیادی قائل است و بسیاری از دانشجویان دکتری که در دانشگاه‌ های کشور ایتالیا در حال تحصیل می‌ باشند، توسط این دانشگاه‌ ها بورسیه شده‌ اند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با کشور ایتالیا به ‌عنوان یکی از برترین کشور های اروپایی در زمینه آموزش رشته‌ های مختلف دانشگاهی آشنا کرده و درباره تحصیل در ایتالیا مقطع دکتری توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

تحصیل در ایتالیا مقطع دکتری به چه صورت انجام می‌ شود؟

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عرض شد، کشور ایتالیا یکی از بهترین کشور های دنیا در زمینه آموزش رشته‌ های مختلف دانشگاهی و آکادمیک می‌ باشد. این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ ارشد و دکتری دانشجو می‌ پذیرد. تحصیل در ایتالیا مقطع دکتری به شیوه‌ های مختلفی انجام می‌ شود. از جمله ی این شیوه‌ های تحصیلی می‌ توان به روش‌ های پژوهش محور و تئوری محور اشاره کرد. در بسیاری از رشته‌ های دانشگاهی در مقطع دکتری در کشور ایتالیا، دانشجو باید درباره یک پروژه تحقیقاتی خاص مرتبط با رشته خود، پژوهش‌ هایی داشته باشد و نتایج این پروژه تحقیقاتی و پژوهش‌ های خود را در قالب یک پایان‌ نامه ارائه کند. معمولاً طول دوره دکتری در دانشگاه‌ های کشور ایتالیا، سه تا پنج سال طول به طول می انجامد. در طول گذراندن دوره تحصیلی دکتری در دانشگاه‌ های مختلف کشور ایتالیا، یک استاد راهنما به همراه دانشجو می‌ باشد تا در زمینه پژوهش‌ ها و پروژه تحقیقاتی مورد نظر دانشجو او را راهنمایی کرده و به او در این زمینه کمک کند تا بتواند پایان‌ نامه خوبی را ارائه کند. هر چقدر که دانشجو بتواند پایان‌ نامه بهتر و علمی‌ تری را  در پایان دوره تحصیلی دکتری بنویسد، می‌ تواند در حین دفاع از پایان‌ نامه خود در مقابل استادان، محققان و کارشناسان دانشگاه مورد نظر خود، نمره ی بالاتری را کسب کند و شانس او برای داشتن یک شغل مناسب در بازار کار در کشور ایتالیا و دیگر کشور های دنیا بالاتر برود. در ادامه این مقاله در ارتباط با مزیت‌ های تحصیل در ایتالیا مقطع دکتری صحبت خواهیم کرد.

مزیت‌ های تحصیل در ایتالیا مقطع دکتری
تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله در مقطع دکتری، دارای مزیت‌ های بسیاری می‌ باشد. از جمله ی مهم‌ ترین مزیت‌ های تحصیل در این کشور می‌ توان به موارد ذیل اشاره کرد:

امکان کار کردن همزمان با تحصیل در مقطع دکتری

یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین مزیت‌ های تحصیل در ایتالیا مقطع دکتری، این است که دانشجوی مقطع دکتری می‌ تواند همزمان با تحصیل در رشته مورد نظر خود در بازار این کشور نیز مشغول به فعالیت شده و در یک شغل خاص در طول هفته به مدت ۳۰ ساعت کار کند. همچنین اگر دانشجو بتواند در رشته مورد نظر خود در دانشگاه‌ های مختلف این کشور به تدریس بپردازد، می‌ تواند در طول هفته تا ۴۰ ساعت هم کار کند. کار کردن همزمان با تحصیل به دانشجو کمک می‌ کند تا بتواند هزینه تحصیل و زندگی خود را در این کشور تامین کند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های مختلف کشور ایتالیا از ۵۰۰ یورو تا ۵۰۰۰ یورو متغیر می‌ باشد و هر دانشگاهی که سطح علمی بالاتری داشته باشد و امکانات بیشتری را در اختیار دانشجویان قرار دهد، بدیهی است که شهریه بیشتری را از دانشجو طلب خواهد کرد.

هزینه ی پایین تحصیل و زندگی در کشور ایتالیا

یکی دیگر از مهم‌ ترین مزیت‌ های تحصیل در دانشگاه‌ های کشور ایتالیا این است که هزینه‌ ی تحصیل و زندگی در این کشور به نسبت بسیاری دیگر از کشور های اروپایی از جمله کشور انگلستان بسیار پایین‌ تر می‌ باشد. همانطوری که در مورد قبلی نیز اشاره کردیم هزینه ی تحصیل در دانشگاه‌ های مختلف ایتالیا از ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو متغیر می‌ باشد و هزینه ی زندگی نیز برای یک دانشجو ماهیانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو می‌ باشد. این میزان هزینه نسبت به مقدار هزینه ی صرف شده در بسیاری از کشور های دنیا برای تحصیل و زندگی کم تر می باشد و این موضوع نیز یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در ایتالیا می باشد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *