تحصیل در کانادا

کانادا کشوری مهاجر پذیر است که از نیروهای کار ماهر در سرتاسرجهان دعوت به همکاری می کند. اقامت از طریق تحصیل در کانادا، فرصتی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. شما با تحصیل در کانادا می‌توانید در خاک این کشور حضور پیدا کنید و بعد از اتمام تحصیل اقامت کانادا را بگیرید. قبل از انجام هرگونه اقدامی در جهت تحصیل در کانادا باید توجه داشته باشید وضعیت شما در چه شرایطی است و به چه مدارک و ویژگی هایی نیازمند هستید. قبل از مهاجرت به کانادا بهتر است اطلاعات کاملی در ارتباط با این کشور به دست آورید. کانادا کشوری است که دارای ۱۰ استان می باشد. کانادا از لحاظ وسعت دومین کشور جهان می باشد. و دارای مرز مشترک با کشور آمریکا می باشد. این مرز در جنوب کانادا و شمال آمریکا قرار دارد و طولانی ترین مرز دنیا به حساب می‌آید. برای تحصیل در کانادا شرایط سنی خاصی مطرح نمی باشد اما هرچقدر سن شما کمتر باشد و گپ تحصیلی کمتری داشته باشید، راحت تر پذیرش می شوید.

مزایای تحصیل در کانادا در مدارس

از جمله مزایای تحصیل در کانادا، امکان تحصیل در مدارس خصوصی این کشور می باشد که منجر به دریافت ویزای تحصیلی می شود.

١. امکان گرفتن خوابگاه با امکانات و سکونت در مدارس

٢. کیفیت آموزش بالا و برنامه های فوق العاده مناسب

٣. توجه ویژه به استعداد یابی و رهنمون کردن دانش آموزان

۴. آموزش زبان انگلیسی، فرانسوی و…

 

تحصیل در کانادا

۵. کم بودن تعداد دانش‌آموزان در هر کلاس و فضای آموزشی وسیع

به این نکته باید توجه داشته باشید که در جدید ترین تغییرات، تحصیل در کانادا در مدارس این کشور منجر به اقامت یا اخذ ویزای همراهان نخواهد شد.

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در در مقطع کارشناسی و با مدرک دیپلم نیازمند داشتن حداقل نمره ی ۵ ایلتس هستید. باید گواهی ۱۲ ساله ی تحصیل در مدرسه را تهیه کنید و به همراه مدرک دیپلم خود آن را ترجمه کرده و به دانشگاه ارائه دهید. باید پس از اتمام دوران ۱۲ ساله ی مدرسه، سریعا برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنید. بدیهی است که هرچقدر نمره ی معدل بالاتری داشته باشید و بتوانید نمره ی زبان بالاتری کسب کنید، شانس پذیرش در مقطع کارشناسی برای شما بالاتر میرود. . دوره کارشناسی در کانادا ٣ یا ۴ ساله بوده و در کنار آن امکان کار دانشجویی نیز وجود دارد.

بهتر است با مشاوران خبره و وکیل های مهاجرتی کارکشته برای تحصیل در کانادا مشورت لازم را به عمل بیاورید.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد بسیار پر متقاضی می باشد و دانشگاه های معتبر و زیادی در کانادا، دانشجویان بین‌المللی را پذیرایی می کنند. با این وجود ظرفیت مناسبی برای پذیرش در این مقطع وجود دارد و اگر شرایط تحصیل در این مقطع را داشته باشید شانس شما برای تحصیل در کانادا زیاد خواهد بود.

برای تحصیل در در مقطع فوق لیسانس یا همان مستر شما باید پس از پایان دوره ی ۱۲ ساله ی تحصیل در مدرسه و داشتن مدرک دیپلم و پس از آن ارائه ی مدرک لیسانس خود سریعا جهت تحصیل در کانادا اقدام کنید زیرا گپ تحصیلی شانس شما را برای پذیرش کم خواهد کرد. شما باید برای تحصیل حداقل نمره‌ی زبان انگلیسی را داشته باشید. داشتن ایلتس ۶ برای ورود به مقطع فوق لیسانس ضروری است. برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو باید  لیسانس خود را گرفته باشد و مدرک تحصیلی و ریزنمراتش ترجمه شده در دستش باشد و برای دانشگاه مقصد ارسال کند. نکته ای که دارای اهمیت بسیار زیادی برای تحصیل در کانادا در مقطع ارشد می باشد این است که دانشجو نباید گپ یا فاصله ی تحصیلی بین پایان تحصیل در مقطع کارشناسی و اقدام برای تحصیل در مقطع ارشدش بیشتر از ۵ سال باشد. دانشجو اگر دارای گپ تحصیلی بیش از ۵ سال باشد باید بتواند آفیسر را قانع کند که دلایل تحصیلی بسیار مهم و ویژه ای دارد و این مدت را مشغول به انجام کاری در راستای هدف تحصیلی خود بوده است. با توجه به رشته و دانشگاهی که می‌خواهید از آن پذیرش تحصیلی بگیرید، نیاز به ارائه ی مدرک زبان با نمرات متفاوتی دارید که پایه ترین و مینمم ترین نمره ی قابل قبول برای این دانشگاه ها ایلتس ۶ است. برای اقدام جهت تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد، بهتر است سن شما زیر ۳۲ سال باشد. در واقع هرچقدر سن شما کمتر باشد شانس پذیرش شما بیشتر خواهد بود. مورد دیگری که اهمیت بسیاری دارد معدل کل کارشناسی شما می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو نیاز به معدل بالای ۱۳ دارد که معدل بالایی نخواهد بود و افراد زیادی به آن دست پیدا می کنند. به طور کلی در مقطع ارشد دانشجویان به سه روش متفاوت می‌توانند به  تحصیل در کانادا بپردازند. اینکه تنها به ریسرچ کردن و پژوهش در حیطه ی کاری تز و پروژه های استاد خود بپردازند، می توانند کورس بیس تنها به تحصیل در مقطع ارشد بپردازند بدون آنکه در پروژه ها شرکت کنند و در روش آخر می‌توانند از هر دو روش تحصیل استفاده کنند و در کنار حضور در کلاس هایشان به انجام پژوهش و ریسرچ بپردازند و پروژه های استاد خود و تزشان را جلو ببرند

تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

اگر تمایل به تحصیل در مقطع دکتری را دارید خود را برای یک رقابت سخت آماده کنید. هر ساله به تعداد متقاضیان تحصیل دکتری در کانادا افزوده می شود و این امر نشان دهنده‌ی کیفیت بالای تحصیل در این مقطع است.

طول دوره تحصیل شما ٣ تا ۶ سال خواهد بود و با داشتن یک رزومه قوی، نمره زبان بالا، مقالات و انگیزه تحصیلی باید بتوانید نظر یک استاد راهنما را جلب کنید تا استارت تحصیل شما زده شود.

بیشتر بخوانیم : ویزای تحصیلی اتریش چگونه است ؟

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

برای دریافت بورسیه ی تحصیلی در هر کشوری ابتدا باید فاکتورهایی را بررسی کنید. با شناخت و دقت کامل نسبت به وضعیت دانشگاه و کشوری که می‌خواهید در آن ادامه تحصیل دهید و دانستن دقیق اهداف خود و ویژگی هایی که به دنبال آن هستید باید دست به انتخاب کشور و دانشگاه بزنید. در ارتباط با تحصیل لازم به ذکر است که این کشور بورسیه های تحصیلی ویژه ای برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌کند. برای دریافت بورسیه ی تحصیلی در مقطع دکتری شما باید استادی را پیدا کنید که در زمینه ی موردعلاقه ی شما در حال ریسرچ کردن و انجام پروژه است.

مهاجرت کاری - الوویزا

 با پیدا کردن استاد متناسب با ویژگی هایی که به دنبالش هستید کار شما در زمینه ی تحصیل در کانادا راحت تر می‌شود. شما می‌توانید از تحقیقاتی که درحال انجام آن با استاد خود هستید برای تز کارشناسی ارشد یا دکتری خود استفاده کنید. برای دریافت بورسیه ی تحصیل در کانادا، نیازمند معدلی بالا هستید و رزومه ی تحصیلی ای که استادتان را قانع کند که شما برای این پوزیشن و دریافت فاند، مناسب ترین دانشجو هستید. تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای مکاتبه و مصاحبه با اساتید امر بسیار مهمی می باشد. پس ابتدا پیدا کردن انواع فاند که در دانشگاه های مختلف متغیر می باشد و سپس استادی که بتوانید به کار با آن بپردازید قدم های اولیه و مهم شما خواهد بود.

شرایط دریافت بورسیه فول فاند برای تحصیل در کانادا

مقالات علمی معتبر به چاپ رسیده در مجلات علمی شناخته شده

٢. نمره ی آیلتس بالای ٧

٣. مدارک تحصیلی از دانشگاه های معتبر و نمرات بالا

۴. رزومه کاری و تحقیقاتی قوی

۵. تاییدیه از استاد راهنما

دانشگاه های برتر برای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا این مزیت را دارد که شما در تعدادی از دانشگاه های بسیار معتبر جهانی تحصیل کنید و از کیفیت بالای نظام آموزشی کانادا استفاده کنید.لازم به ذکر است که ۶ دانشگاه از میان دانشگاه های کانادا در بین ١۵٠ دانشگاه برتر جهانی قرار دارند.

١. دانشگاه تورنتو: برترین دانشگاه کانادا دارای رتبه ٢٩ جهانی

 

مهاجرت به کانادا - الوویزا

٢. دانشگاه مک گیل: رتبه ٣۵ جهانی

٣. دانشگاه بریتیش کلمبیا: رتبه ۵١ جهانی

۴. دانشگاه آلبرتا: رتبه ١١٣ جهانی

۵. دانشگاه مونترال: رتبه ١٣٧ جهانی

۶. دانشگاه مک مستر: رتبه ١۴٠ جهانی

هزینه ی تحصیل در کانادا

همواره برای مهاجرت به هر شکل ، شما باید یتوانید از پس هزینه های زیادی بربیایید. مهاجرت کاری و یا تحصیلی هرکدام به نوبه ی خود نیاز به پرداخت هزینه هایی ویژه دارد. برای تحصیل در کانادا شما باید این نکته را مدنظر خود قرار دهید که با توجه به افزایش نرخ دلار و ارز و بی ارزش شدن واحد پولی ریال،  برای تخمین هزینه های سالهای حین تحصیل خود نمی‌توانید مقیاس صحیحی داشته باشید.

اما به طور میانگین شهریه دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ١۴ هزار دلار، در مقطع کارشناسی ارشد ١۴ تا ۴٠ هزار دلار بسته به رشته تحصیلی و در دوره دکتری نیز تقریبا به همین مقدار می باشد.

باز هم به طور میانگین هزینه های جاری زندگی در تورنتو یا ونکوور تا ٢۵٠٠ دلار در ماه و سایر شهر ها تا ١۵٠٠ دلار می باشد.

برای اثبات تمکن مالی جهت تحصیل در کانادا چیزی در حدود ٣٠ هزار دلار کانادا برای نشان دادن در سفارت کافی می باشد.

بهتر است از جزییات تمام هزینه ها مطلع باشید و سپس با برنامه ریزی صحیح برای مهاجرت اقدام کنید. برای تحصیل در کانادا هزینه هایی شامل هزینه ی ترجمه و آزادسازی مدارک، هزینه ی تهیه ی پاسپورت، داشتن تمکن مالی، هزینه ی شهریه ی دانشگاه، هزینه ی زندگی روزمره، هزینه ی تهیه ی بلیط و… را پیش رو دارید.

الوویزا با داشتن سابقه طولانی در جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا، آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات شما متقاضی محترم در زمینه تحصیل در کانادا خواهد بود. با کارشناسان ما در تماس باشید.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

از جمله مزایای تحصیل در کانادا، امکان تحصیل در مدارس خصوصی این کشور می باشد که منجر به دریافت ویزای تحصیلی می شود.

۱) امکان گرفتن خوابگاه با امکانات و سکونت در مدارس

۲) کیفیت آموزش بالا و برنامه های فوق العاده مناسب

۳)توجه ویژه به استعداد یابی و رهنمون کردن دانش آموزان

۴)……

۱) دانشگاه تورنتو: برترین دانشگاه کانادا دارای رتبه ٢٩ جهانی

۲) دانشگاه مک گیل: رتبه ٣۵ جهانی

۳) دانشگاه بریتیش کلمبیا: رتبه ۵١ جهانی

۴) دانشگاه آلبرتا: رتبه ١١٣ جهانی

۵)….

 

مقالات علمی معتبر به چاپ رسیده در مجلات علمی شناخته شده

٢. نمره ی آیلتس بالای ٧

٣. مدارک تحصیلی از دانشگاه های معتبر و نمرات بالا

۴. رزومه کاری و تحقیقاتی قوی

۵. تاییدیه از استاد راهنما

سایت قدیم
فارسی
f