دریافت ویزای تحصیلی کانادا

در این مطلب به صورت کامل شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا را بررسی می کنید. شما دوستان می توانید برای بررسی شرایط برای تحصیل در کشور کانادا یه وقت مشاوره بگیرید. همکاران در بخش کشور کانادا شما را راهنمایی کنند.

این مطلب این موارد شامل می شود

ویزای تحصیلی چیست ؟

برای بهتر درک کردن ویزای تحصیلی می توانید از این مقاله استفاده کنید. اما به طور کلی بخواهیم بگیم مجوز ورود به کشور کانادا  برای تحصیل را ویزای تحصیل کانادا می گویند.

مقاطع تحصیلی

کالج

پذیرش تحصیلی کانادا به همراه بورس تحصیلی

کانادا از دانشجویان بین المللی استقبال می کند و بورس های تحصیلی فراوانی به آن ها اختصاص می دهد تا شرایط تحصیل در کانادا را برای آن ها مساعد سازد. سازمان امور جهانی در کانادا، بورس های تحصیلی در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین المللی که به تحصیل در کانادا می پردازند، اهدا می کند.

بورسیه تحصیلی در کانادا مانند بسیاری دیگر از کشور ها، معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود و در مقاطع دیگر به ندرت و در شرایط استثنایی امکان اخذ بورسیه وجود دارد. بورس های تحصیلی که در مقطع دکترا به دانشجویان تعلق می گیرد، به شرح زیر می باشد.

کمک هزینه تحصیلی جوایز الماس ملکه الیزابت دوم
کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در پروژه های PhD منتخب در دانشگاه های کانادا

جوایز دکترای پژوهشی IDRC
بیش از ۲۰،۰۰۰ دلار کانادا از ۳ تا ۱۲ ماه برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه که در مقطع دکترا در کانادا تحصیل می کنند.

بورس تحصیلی دکترا ترودو
تامین مالی PhD برای دانشجویان بین المللی در طیف وسیعی از موضوعات

بورس تحصیلی وینج کانادا
دانشجویان بین المللی را با ۵۰ هزار دلار کانادا در سال، برای سه سال تحصیل در رشته علوم بهداشت، علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی یا علوم انسانی حمایت می کند.

بورس تحصیلی از دانشگاه
علاوه بر بورس های ذکر شده دانشگاه ها نیز برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا بورس تحصیلی در نظر می گیرند.

ویزای پیوست در حین تحصیل در کشور کانادا

مسلماً حتی اگر متقاضیان تمایل به تحصیل در کانادا و بازگشت به کشور خود را داشته باشند، نمی خواهند برای این چند سال تحصیل از خانواده خود دور باشند. یکی از مزایای بزرگ تحصیل در کانادا، امکان همراهی خانواده با دانشجو می باشد. متقاضیان می توانند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزا دهند. پیشنهاد می شود که ابتدا متقاضی وارد کانادا شود سپس برای الحاق خانواده خود درخواست دهد زیرا در این حالت شانس ویزای متقاضی افزایش می گردد. اعضای خانواده به معنای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد. همچین فرزندان می توانند با هزینه اندکی در مدارس دولتی کانادا به تحصیل بپردازند.

خبر خوش دیگر اینکه می توان برای همسر متقاضی درخواست ویزای کار نمود که در صورتی که با درخواست وی موافقت شود می تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت برای هر کارفرمایی در کانادا به کار بپردازد. در صورتی که متقاضی پس از پایان تحصیل، مجوز کار پس از تحصیل در کانادا را اخذ نماید، مجوز کار همسر نیز به همان میزان تمدید خواهد شد.

 

کار در حین تحصیل در کشور کانادا

از آنجا که کانادا ارزش زمان و اهمیت داشتن تحصیلات را درک می کند، دانشجویانی که به تحصیل در کانادا مشغول می باشند، می توانند در کنار تحصیل به کار نیز بپردازند. البته این اجازه کار به صورت کار پاره وقت می باشد و درآمد دانشجو در کانادا می تواند بخشی از هزینه های دانشجویان را پوشش دهد. دانشجویان در طول ترم می توانند تا حدود ۲۰ ساعت در هفته به کار بپردازند. این کار می تواند در محوطه دانشگاه باشد و یا خارج از آن. همچنین در طول تعطیلات، کار به صورت تمام وقت امکان پذیر می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی

برای تحصیل در کانادا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی می باشد. به متقاضیان توصیه می شود ۴ تا ۶ ماه پیش از شروع ترم خود برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایند. درخواست ویزای تحصیل در کانادا، به صورت آنلاین صورت می پذیرد. مدارک عمومی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می باشد:

 • نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی
 • پاسپورت معتبر و اسناد مسافرتی
 • اثبات تمکن مالی برای حمایت از خود و خانواده در زمان اقامت در کانادا
 • نامه هدف از تحصیل
 • مدرک زبان انگلیسی
 • اظهارنامه سرپرست (برای دانش آموزان زیر سن قانونی)

پس از ثبت درخواست نیاز به ثبت اطلاعات بایومتریک شامل اثر انگشت و عکس نیز می باشد. از آنجا که در ایران مرکز درخواست ویزا برای کانادا موجود نمی باشد، باید به کشورهای دیگر سفر کرد و مشخصات بایومتریک را ثبت نمود. معمولا افراد ترکیه را برای این کار انتخاب می کنند. بسته به پرونده شخص ممکن است نیاز به مصاحبه نیز باشد.

شرایط بعد از ویزای تحصیلی

پس از پایان تحصیل در کانادا، دولت کانادا به فارغ التحصیلان، حق زندگی و کار در کانادا را تا سقف سه سال می دهد و از این طریق می توان در آینده برای اقامت دائم و حتی شهروندی کانادا اقدام نمایند. این مجوز کار بسته به مدت زمان تحصیل شخص در کانادا برای مدت ۸ ماه تا ۳ سال صادر می گردد. تحصیل در کانادا می تواند افراد را واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا سازد. سابقه تحصیل، کار و مهارت های زبان انگلیسی و فرانسه می تواند در اخذ اقامت دائم کانادا تأثیر گذار باشد. سابقه کار و مهارت های زبان همسر نیز می تواند امتیازاتی در پی داشته باشد. برای اخذ اقامت دائم کانادا متقاضیان می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقدام نمایند و با توجه به اینکه از سوابق کار و تحصیل برخوردار می باشند، امتیازات لازم را کسب خواهند نمود.

جهت اخذ تابعیت کانادا سه شرط زیر باید فراهم شود.

 1. حضور در کانادا
  شخص باید در ۵ سال پیش از درخواست به مدت ۳ سال در کانادا حضور داشته باشد.
 2. زبان و دانش عمومی
  متقاضی باید دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد و آزمون شهروندی را بگذراند.
 3. مالیات بر درآمد
  متقاضی باید در ۵ سال گذشته به مدت ۳ سال مالیات پرداخت کرده باشد.

 

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۹۵۴۱۱ و ۰۲۱۸۸۶۹۶۵۰۷ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *