آشنایی با کشور آلمان و معرفی ۱۰ دانشگاه برتر آلمان

کشور آلمان یکی از کشور های اروپایی است که از نظر اقتصادی یکی از بهترین کشور های دنیا به حساب می آید و رفاه اجتماعی در این کشور در سطح بسیار خوب و مناسبی می باشد. این موضوع باعث شده است تا تعداد مهاجرت کنندگان به این کشور اروپایی، روز به روز در حال افزایش باشد و بسیاری از افراد از کشور های مختلف دنیا، برای داشتن رفاه بیشتر به این کشور اروپایی مهاجرت کنند. کشور آلمان از نظر آموزشی نیز یکی از کشور های برتر جهان می باشد. در این مقاله به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر آلمان می پردازیم و درباره ی آن ها توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض می کنیم. با ما همراه باشید.

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر آلمان به عنوان یک کشور اروپایی

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور آلمان یکی از بهترین سیستم های آموزشی را در بین کشور های مختلف دنیا دارد و تحصیل در این کشور بسیار ارزان می باشد. در حالی که کیفیت آموزش بسیار بالا می باشد. در ادامه به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر آلمان می پردازیم:

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

یکی از برترین دانشگاه های کشور آلمان، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ می باشد که یکی از پر جمعیت ترین دانشگاه های این کشور نیز به شمار می رود. این دانشگاه هر ساله میزبان خیل عظیمی از دانشجویان خارجی می باشد و بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور اروپایی را دارند، این دانشگاه را به عنوان دانشگاه مقصد انتخاب می کنند. به طوری که در حدود ۱۳ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می دهد.

دانشگاه فنی مونیخ

یکی دیگر از دانشگاه های برتر آلمان، دانشگاه تازه تاسیس شهر مونیخ می باشد که در قرن ۱۹ میلادی تاسیس شده است و در زمینه ی علوم فنی به آموزش دانشجویان می پردازد. این دانشگاه، به عنوان تنها دانشگاه دولتی کشور اروپایی آلمان شناخته می شود

دانشگاه هایدلبرگ

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کشور آلمان، دانشگاه هایدلبرگ می باشد که سال تاسیس آن به سال ۱۳۸۶ میلادی بر می گردد. این دانشگاه، به عنوان قدیمی ترین دانشگاه آلمان شناخته می شود. این دانشگاه نیز همواره دانشجویان خارجی را مورد پذیرش قرار داده است و هم اکنون نزدیک به ۲۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

دانشگاه هومبولت برلین

این دانشگاه نیز به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کشور آلمان شناخته می شود که در پایتخت کشور آلمان یعنی شهر برلین واقع است. در این دانشگاه، روش های آموزشی منحصر بفردی ابداع شده است که باعث شده است میل دانشجویان به تحصیل در این دانشگاه افزایش پیدا کند. انجام انواع پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی در این دانشگاه، یکی دیگر از دلایل علاقه ی دانشجویان خارجی و داخلی به تحصیل در این دانشگاه معتبر در آلمان می باشد.

دانشگاه چاریته برلین

این دانشگاه، که یک دانشگاه علوم پزشکی در کشور آلمان می باشد، به عنوان یکی از بزرگ ترین دانشگاه های فعال در زمینه ی آموزش پزشکی در کل کشور های قاره ی اروپا شناخته می شود که بسیاری از دانشجویانی که از کشور های مختلف دنیا به کشور آلمان مهاجرت تحصیلی می کنند، این دانشگاه را به عنوان دانشگاه مقصد انتخاب می کنند. این دانشگاه در سال ۱۷۱۰ میلادی ساخته شده است و نزدیک به ۳۰۰ سال قدمت دارد. این دانشگاه در ابتدا به عنوان یک بیمارستان برای یافتن علاج بیماری هایی مثل طاعون تاسیس شد که سپس تبدیل به یک دانشگاه در زمینه ی علوم پزشکی در کشور آلمان شد.

دانشگاه فناوری مونیخ

یکی دیگر از دانشگاه های برتر در کشور آلمان و در کل قاره ی اروپا که به عنوان یکی از برترین دانشگاه ها، در هنگام معرفی ۱۰ دانشگاه برتر آلمان شناخته می شود، دانشگاه فناوری مونیخ می باشد. در این دانشگاه، طرح های پژوهشی و تحقیقاتی بسیاری در زمینه های مختلف به انجام می رسند که نام این دانشگاه را در سراسر قاره ی اروپا بر سر زبان ها انداخته است.

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین به علت تنوع رشته های تحصیلی که دارد، به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور آلمان شناخته می شود و سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی و داخلی این کشور، این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنند.

دانشگاه آخن

دانشگاه آخن آلمان، دیگر دانشگاه برتر این کشور می باشد. این دانشگاه، یکی از معروف ترین دانشگاه های کشور آلمان می باشد که همواره مورد توجه دانشجویان خارجی قرار داشته است.

 

دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ

داشتن برنامه های تحصیلی متنوع، یکی از خصوصیات و ویژگی های بارز این دانشگاه در کشور آلمان می باشد که باعث شده است این دانشگاه نیز به عنوان یکی از دانشگاه های مقصد دانشجویان خارجی به حساب آید.

 

دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن

برنامه ی تحصیلی در این دانشگاه، کاملا متناسب با دانشجویان خارجی و بین الملل طراحی شده است که برنامه ی بسیار متنوعی می باشد و باعث شده است تا روز به روز بر تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه افزوده شود.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *