آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان

کشور انگلستان، یکی از برترین کشور های دنیا در زمینه ی آموزشی به شمار می رود و دانشگاه های این کشور در بین دانشگاه های دنیا، در رنکینگ بالایی قرار دارند و امکانات آموزشی ارائه شده در دانشگاه های این کشور، امکاناتی بسیار پیشرفته و کم نظیر هستند که باعث شده است بسیاری از دانشجویان خارجی و داخلی انگلستان، آرزوی تحصیل در این دانشگاه ها را داشته باشند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با کشور انگلستان آشنا کرده و به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان بپردازیم. با ما همراه باشید.

کاور 10دانشگاه انگلیس - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان به عنوان یکی از بهترین کشور های اروپایی

همانطوری که در پاراگراف قبلی اشاره کردیم، دانشگاه های کشور انگلستان به عنوان برترین دانشگاه ها در سطح دنیا شناخته می شوند و بسیاری از دانشجویان از سراسر کشور های دنیا، برای مهاجرت تحصیلی، کشور انگلستان را انتخاب می کنند و در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل می شوند. در ادامه درباره ی ۱۰ دانشگاه برتر کشور انگلستان صحبت می کنیم:

1کمبریج - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

دانشگاه کمبریج

یکی از برترین دانشگاه های کشور انگلستان که رتبه ی تک رقمی در بین دانشگاه های جهان را دارد و به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر دنیا شناخته می شود، دانشگاه کمبریج انگلستان می باشد. این دانشگاه، در سال ۱۲۰۹ میلادی تاسیس شده است و نزدیک به ۸۰۰ سال قدمت دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا نیز به شمار می رود. این دانشگاه علاوه بر معماری بسیار زیبایی که دارد، امکانات آموزشی بسیار عالی و منحصر بفردی را نیز در اختیار دانشجویان خود قرار داده است که این امر باعث شده است تا بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا، مشتاق تحصیل در این دانشگاه باشند.

2آکسفورد - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

دانشگاه آکسفورد

این دانشگاه نیز به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر در سطح دنیا شناخته می شود و طرفداران زیادی در سطح دنیا دارد. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در سطح دنیا شناخته می شود. بطوریکه سال تاسیس این دانشگاه، به سال ۱۰۹۲ میلادی بر می گردد. تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی بریتانیایی انجام می شود و دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، بایستی علاوه بر داشتن رزومه ی قوی تحصیلی، با زبان انگلیسی بریتانیایی نیز آشنایی کامل داشته باشند.

 

3دورهام - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

دانشگاه دورهام

این دانشگاه نسبت به دانشگاه های آکسفورد و کمبریج از قدمت کم تری برخوردار می باشد و در سال ۱۸۳۲ میلادی در کشور انگلستان تاسیس شده است. این دانشگاه نیز یکی از برترین دانشگاه های کشور انگلستان می باشد که کالج ها و دانشکده های متعددی دارد و در زمینه ی رشته های تحصیلی مختلفی به دانشجویان ارائه ی خدمات می دهد.

 

4گلاسگو - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

دانشگاه گلاسگو

یکی دیگر از برترین دانشگاه های کشور بریتانیای کبیر می باشد که جزء ۴ دانشگاه قدیمی این کشور می باشد و در معرفی ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان، می توان به این دانشگاه نیز اشاره کرد.

 

5دانشگاه رویال هالووی لندن - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

رویال هالووی دانشگاه لندن

از جمله ی دیگر دانشگاه های برتر کشور انگلستان، رویال هالووی دانشگاه لندن می باشد که در سال ۱۸۷۹ میلادی تاسیس شد و امروزه رتبه ی خوبی در بین دانشگاه های جهان دارد. به طوری که بر اساس رتبه بندی دانشگاه ها در جهان در سال ۲۰۲۰، این دانشگاه رتبه ی ۲۹۱ را به خود اختصاص داده است.

 

6کوئینز بلفاست - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

دانشگاه کوئینز بلفاست

یکی دیگر از دانشگاه های برتر کشور انگلستان که رتبه ی ۷۳۳ در دنیا را دارد، دانشگاه کوئینز بلفاست می باشد. این دانشگاه نیز به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های بریتانیای کبیر شناخته می شود.

 

7کینگستون - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

دانشگاه کینگستون

این دانشگاه، یکی از دانشگاه های برتر در کشور انگلستان به شمار می رود که در نزدیکی شهر لندن، پایتخت کشور انگلستان واقع است. این دانشگاه، یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دانشجویان خارجی در این کشور به شمار می رود که شرایطی عالی را برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم کرده است. بورس های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی که به دانشجویان داده می شود، این دانشگاه را به یک مقصد کاملا مناسب برای دانشجویان خارجی مهاجرت کننده به این کشور اروپایی تبدیل کرده است.

 

8منچستر - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

دانشگاه منچستر

این دانشگاه، نزدیک به ۸۰۰۰ دانشجوی خارجی و بین المللی دارد. لذا با توجه به حضور این تعداد دانشجوی خارجی در این دانشگاه، دانشگاه منچستر به عنوان دانشگاهی که بیشترین تعداد دانشجوی بین المللی و خارجی را دارد، شناخته می شود. لذا این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین مقاصد دانشجویان خارجی شناخته می شود.

 

9ساوتهمپتون - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

دانشگاه ساوتهمپتون

یکی دیگر از دانشگاه های برتر کشور انگلستان،  دانشگاه ساوتهمپتون می باشد. شهر ساوتهمپتون، یکی از شهر های جنوبی کشور انگلستان است که دانشگاه این شهر، یه عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور انگلستان شناخته می شود.

 

10بریستول - آشنایی با کشور اروپایی انگلستان و معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان

دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول یکی دیگر از دانشگاه های کشور انگلستان است که به عنوان اولین دانشگاهی در این کشور شناخته می شود که اجازه ی ورود دانشجویان دختر و برابری حقوق دختر و پسر را در کشور انگلستان داده است و در این زمینه به عنوان یک دانشگاه پیشرو در این کشور شناخته می شود.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
or scan the code