با تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی آشنا شوید!

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان، برای همه متقاضیان ایران زمین خانواده بزرگ الو ویزا تمام تلاش خود را کرده تا در این راه شما دوستان عزیز نهایت آگاهی و آموزش را بدهد. در صورت هر وجود هر گونه سوال با تماس بگیرید.

تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی

کشور آلمان یکی از بهترین کشور ها در سطح دنیا در زمینه ی آموزش علوم مختلف می باشد که هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان از سراسر دنیا، به این کشور اروپایی سفر کرده و ادامه ی تحصیل خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، در این کشور می گذرانند. امکانات آموزشی بسیار خوب و مناسبی که در این کشور اروپایی برای افراد تدارک دیده شده است، باعث شده است تا بسیاری از افراد این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. بسیاری از افراد برای تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی، به این کشور اروپایی مهاجرت کرده و در رشته های مختلف، متناسب با علاقه ای که دارند، در دانشگاه های این کشور به تحصیل رایگان می پردازند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با مدارک لازم برای تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

با توجه به این که در دانشگاه های آلمان معمولا و در بیشتر موارد به زبان آلمانی تدریس می شود و اساتیدی که در این دانشگاه ها تدریس می کنند، به زبان آلمانی آموزش می دهند،اما بعضی رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم امکان پذیر هست اما دیگر رایگان نیست، لذا فراگرفتن زبان آلمانی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان، لازم و ضروری می باشد. در این پاراگراف درباره ی مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه های آلمان بیشتر صحبت می کنیم:

مدرک زبان آلمانی

همانطوری که در ابتدای این پاراگراف خدمت شما عرض شد، برای تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان، به مدرک زبان آلمانی معتبر نیاز است. زبان آلمانی یکی از زبان های زنده ی دنیا می باشد که به این دلیل که در طول سال تعداد مهاجران به این کشور خیلی زیاد است، این زبان در بسیاری از کشور های دنیا تدریس می شود. کشور ایران نیز به عنوان یکی از کشور هایی است که از مبدا این کشور، سالیانه تعداد زیادی از افراد برای تحصیل و کار در این کشور، به کشور آلمان مهاجرت می کنند. برای این که این دسته از مهاجران بتوانند به کشور آلمان مهاجرت کرده و به کار و تحصیل در این کشور بپردازند، بایستی مدرک زبان آلمانی داشته باشند. برای اخذ مدرک زبان آلمانی، افراد مهاجر می بایست در کلاس های مربوط به زبان آلمانی در کشور خود شرکت کرده و تا سطح لازم برای تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان، زبان آلمانی خود را تقویت نمایند. زبان آلمانی دارای سطح های مختلفی می باشد که از سطح A1 شروع شده و به سمت سطوح بالاتر یعنی سطوح B  و C ادامه پیدا می کند. هر چه سطح زبان آلمانی فرد مهاجر بالاتر باشد، سطوح بالاتری را می تواند پاس کند. معمولا دانشگاه های آلمان، سطح B1 را برای تحصیل مناسب می دانند و افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در  آلمان مقطع کارشناسی را دارند، معمولا باید سطح B1 را داشته باشند. البته سطح زبان برای تحصیل در دانشگاه های مختلف کشور آلمان فرق می کند. اما به طور کلی بیشتر دانشگاه هایی که در این کشور فعالیت می کنند، سطح زبان B1 را برای تحصیل مناسب و کافی می دانند. همچنین در بعضی از دانشگاه های این کشور، تدریس به زبان انگلیسی نیز انجام می شود که برای سفر به این کشور و تحصیل در این دانشگاه ها، باید مدرک آیلتس با نمره ی معتبر و مورد نظر سفارت و دانشگاه های مربوطه اخذ شود. در این صورت فرد می تواند به کشور آلمان مهاجرت تحصیلی کرده و در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل شود.

مدرک تحصیلی

یکی دیگر از مهم ترین مدارکی که باید به دانشگاه های کشور آلمان ارائه شود، مدرک تحصیلی ترجمه شده به زبان آلمانی می باشد. افرادی که برای تحصیل در المان مقطع کارشناسی به این کشور مهاجرت می کنند، بایستی مدارک مربوط به دیپلم خود را به صورت ترجمه شده به دانشگاه مقصد ارائه دهند.

داشتن تمکن مالی

کشور آلمان و سفارت این کشور در کشور های مختلف دنیا، پیش از آن که ویزای تحصیلی به دانشجویان ارائه دهد، تمکن مالی آن ها را می سنجد و بررسی می کند که آیا این دانشجو می تواند خرج سالیانه ی خود را در این کشور بپردازد. معمولا دانشجو باید هزینه ی زندگی به اندازه ی یک سال در آلمان را داشته باشد و مدارک مربوطه در این زمینه را به سفارت این کشور برای اخذ ویزای تحصیلی ارائه کند.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *