شرایط و هزینه‌های زندگی در نروژ

نروژ کشوری کوهستانی در شمال اروپا، واقع در دریای شمال است. کشوری متخصص‌ و ثروتمند در بین کشورهای جهان که دارای اقتصاد متکی بر نفت، گاز و ماهیگیری است. طبیعت زیبا و ساحلی چشم نواز نروژ بسیار برای گردشگران مجذوب کننده است. همچنین دارای سواحل گسترده و جزایر متعدد است که توریست‌ها را به خود جذب می‌کند. مردم نروژ انسان‌های شاد و طبیعت دوست هستند. فرهنگ آنها اغلب تحت تاثیر افسانه‌های وایکینگی است. نروژ و مردمش به سبب سطح زندگی بالا، کیفیت غذای خوب، آموزش و بهداشت عالی مشهورند. آنها از زندگی آسوده ای برخوردارند. ما در این مقاله قصد داریم درباره شرایط و هزینه‌های زندگی در کشور نروژ اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

معرفی مختصر کشور نروژ

نروژ یک کشور در شمال اروپا است و دارای جمعیتی حدود ۵.۴ میلیون نفر است. پایتخت نروژ، شهر اسلو است. زبان رسمی کشور نروژ نروژی است. نروژ یکی از کشورهای پیشرفته و غنی جهان است و در حوزه هایی از جمله آموزش، بهداشت، علوم و فناوری پیشرفت های قابل توجهی داشته است. قطب شمال نیز در این کشور قرار دارد. اقتصاد نروژ بر پایه صادرات نفت و گاز ساخته شده است. این کشور اقتصاد قدرتمندی دارد و از این بابت در وضعیت خوبی قرار گرفته است. امکانات خدماتی و رفاهی خوبی در کشور نروژ برای مردم وجود دارد.

دانمارک و سوئد از کشورهای همسایه نروژ به حساب می‌آیند. همچنین این کشور با فنلاند و روسیه از نواحی شمال شرق مرز مشترک دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید سه زبان نروژی، سوئدی و دانمارک به شدت مشابه هم هستند و تشخیص این سه زبان کار دشواری است. بر اساس آخرین آمارهای صورت گرفته حدود ۵ میلیون و ۳۹۰ هزار نفر در کشور نروژ زندگی می‌کنند. بیشتر مردم نروژ مسیحی و کاتولیک هستند و واحد پولی این کشور کرون است.

در کشور نروژ خط ساحلی زیادی وجود دارد. وجود کیلومترها خط ساحلی در این کشور بر آب و هوای آن تاثیر داشته است. شهرهای ساحلی در نروژ آب و هوای معتدل و مرطوبی دارند. بخش‌های مرکزی این کشور دارای آب و هوای خنک‌تر هستند، همچنین هوا در بخش‌های مرکزی این کشور خشکتر از سواحل آن است. مناطق ساحلی این کشور حتی در فصول سرد نیز به دلیل جریان گلف استریم دارای آب و هوای معتدلی هستند. تابستان‌های کشور نروژ گرم و بسیار معتدل است. در برخی از شهرهای نروژ زمستان‌ها بسیار سرد است.

شرایط زندگی در کشور نروژ

نروژ یکی از ثروتمندترین و پر رفاه‌ترین کشورهای جهان است که دارای شرایط زندگی بسیار مطلوبی است. کشوری امن و آرام با سطح پایین جرم و جنایت که شهروندانش بسیار احساس امنیت و راحتی در این کشور می کنند. سیستم رفاه اجتماعی نروژ مردم را در مقابل مشکلات اقتصادی محافظت می‌کند. خدمات بیمه‌ای با پوشش گسترده برای مردم در نظر گرفته شده است، همچنین نیز کمک هزینه بیکاری و بیماری هم وجود دارد. خدمات عمومی نروژ از جمله آب آشامیدنی پاکیزه، برق پایدار، مراقبت‌های بهداشتی عمومی و حمل و نقل در سطح بالایی است.

محیط زیست نروژ تمیز و بکر بوده و از کیفیت هوا و آب عالی برخوردار است. نروژ سرمایه‌گذاری زیادی برای حفاظت از محیط زیست می‌کند. سبک زندگی در نروژ آرام و فارغ از استرس بوده و مردم به ورزش، فعالیت‌های فضای باز و تعامل اجتماعی علاقه‌‌مند هستند.

کیفیت و نرخ امید به زندگی در نروژ

نروژ یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن اروپایی است. این کشور اقتصاد قدرتمندی دارد و از این نظر در وضعیت خوبی قرار گرفته است. مردم نروژ از امکانات تفریحی و رفاهی خوبی برخوردار هستند. به دلیل وجود همین اقتصاد و تفریح خوب است که بسیاری از مردم سایر کشورها تمایل دارند در این کشور زندگی کنند. به طور کلی، می‌توان گفت که کیفیت زندگی در کشور نروژ بالا است. نرخ امید به زندگی در کشور نروژ به طور میانگین ۸۱.۹ سال است. این نرخ برای خانم‌ها در این کشور ۸۳.۶ و برای آقایان ۸۰.۲ سال است.

فرهنگ مهاجرپذیری در نروژ

از آنجایی که رشد جمعیت در کشور نروژ مانند سایر کشورهای اروپایی پایین است، این کشور هر ساله نیروی کار مورد نیاز خود را از مهاجران کشورهای دیگر تامین می‌کند. همچنین وجود دانشگاه‌های خوب و معتبر باعث شده که افراد زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور بیایند. می‌توان گفت که کشور نروژ جز کشورهای مهاجرپذیر اروپایی به حساب می‌آید. مردمان این کشور فرهنگ بالایی دارند و رفتار آن‌ها با مهاجرین بسیار خوب است.

بازار کار و نرخ بیکاری در نروژ

شرایط اقتصادی و کار در کشور نروژ در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی بهتر است. شاید به این دلیل است که خیلی‌ها از طریق ویزای کاری برای زندگی و کار در این کشور اقدام می‌کنند. با این حال، شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی بر اقتصاد و کار این کشور گذاشت. این مسئله باعث شد که بسیاری از افراد شغلشان را از دست بدهند. نرخ بیکاری تا پیش از همه گیری ویروس کرونا در کشور نروژ، ۳.۴ درصد بود. این نرخ بعد از همه گیری به ۱۱.۴ درصد رسید و دوباره در حال کم شدن است. بر اساس آخرین آمارهایی که در سال ۲۰۲۲ انجام شده، نرخ بیکاری در این کشور ۴.۳ درصد است.

میانگین درآمد مشاغل مختلف در نروژ

درآمد در نروژ بسیار بالا است و برخی مشاغل در نروژ دارای درآمد میانگین خیلی زیادی هستند. به میانگین درآمد برخی از پردرآمدترین مشاغل در نروژ نگاه کنید:

 • مهندسان و متخصصان: میانگین درآمد حدود ۶۷۰,۰۰۰ کرون نروژی (۷۷,۰۰۰ دلار) در سال است. مهندسین نفت و گاز، پزشکان و مهندسان برق دریافت کنندگان درآمد بالایی هستند.
 • مدیران عالی: مدیران عالی شرکت های نفتی و گازی نروژی معمولاً حدود ۸۰۰,۰۰۰ تا ۲ میلیون کرون نروژی (۹۰,۰۰۰ تا ۲۳۰,۰۰۰ دلار) در سال دریافت می کنند.
 • کارمندان دولتی: کارمندان دولتی نروژ میانگین درآمدی حدود ۶۰۰,۰۰۰ کرون نروژی (۶۷,۰۰۰ دلار) دارند که بسیار بالاست.
 • معلمان: معلمان ابتدایی و متوسطه در نروژ میانگین حدود ۴۲۰,۰۰۰ کرون نروژی (۴۷,۰۰۰ دلار) در سال دریافت می کنند. معلمان دانشگاهی تا ۷۰۰,۰۰۰ کرون نروژی (۷۹,۰۰۰ دلار) حقوق میگیرند.

در کل، درآمد متوسط سرانه در نروژ حدود ۵۷۴,۰۰۰ کرون نروژی (۶۵,۰۰۰ دلار) در سال است، که بسیار بالا است.

مزایا و معایب زندگی در کشور نروژ

زندگی در نروژ دارای مزایا و معایب خاص خودش است. از جمله:

مزایا

بیشتر مردم نروژ به زبان انگلیسی تسلط دارند. از این رو شما اگر زبان انگلیسی بلد باشید، در این کشور به مشکل بر نخواهید خورد. در کشور نروژ خانواده جایگاه ویژه‌ای دارد. از این رو اگر فرزندی در یک خانواده متولد شود، پدر خانواده می‌تواند تا سه ماه مرخصی همراه با حقوق بگیرد. در این کشور، دولت برای افراد بالای ۶۷ سال به صورت ماهانه ۱۰۰۰ دلار واریز می‌کند. علاوه بر این، از دیگر مزیت‌های زندگی در کشور نروژ این است که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. از این رو با کمی تلاش و پشتکار امکان پیدا کردن کار مناسب برای افراد وجود دارد. نکته مثبت دیگر در رابطه با کشور نروژ، آمار پایین جرم و جنایت در این کشور است. همچنین نروژ دارای دانشگاه معتبر است و سطح آموزشی این کشور بسیار بالا است.

معایب

زمان پیدا کردن کار، شانس افرادی که به زبان نروژی تسلط دارند، بسیار بیشتر است، از طرفی یاد گرفتن زبان نروژی کار دشواری است. علت این امر این است که زبان نروژی زبان رسمی و زبان تجارت این کشور است. یکی دیگر از معایب کشور نروژ سختگیری آن‌ها در بحث گواهی نامه رانندگی است. برای گواهی نامه افراد باید دوره‌های عملی و تئوری را بگذرانند. سپس از آن‌ها امتحان گرفته می‌شود. معمولا شرکت در دوره‌های رانندگی و گرفتن گواهینامه حدود ۲ هزار دلار هزینه دارد. نکته منفی دیگر در کشور نروژ این است که پیدا کردن دوست در این کشور کار دشواری است. زیرا نروژی‌ها به سختی با غریبه‌ها ارتباط برقرار می‌کنند.

هزینه‌های زندگی در کشور نروژ

پیش از مهاجرت به هر کشوری، کار عاقلانه این است که هزینه‌های زندگی در آن کشور را مدنظر قرار دهید و درباره آن اطلاعاتی به دست بیاورید. به طور کلی، کشور نروژ امکانات رفاهی و تفریحی خوبی را در اختیار مردم قرار می‌دهد. با این حال هزینه زندگی در این کشور بالا است.

هزینه خوراک

گفتنی است که بخشی از درآمد افراد در هر کشوری صرف خورد و خوراک می‌شود. هزینه یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران معمولی در نروژ ۸۰۰ کرون است. هزینه هر کیلو برنج در این کشور ۲۴.۷۷ کرون، هر کیلو سینه مرغ ۱۱۶.۱۷ کرون، هزینه تخم مرغ ۱۲ عددی ۳۶.۸۶ کرون و هزینه یک کیلو سیب زمینی ۱۹.۵۳ کرون است. به طور کلی هزینه خورد و خوراک در این کشور بالا است. به چند دلیل خوراک در نروژ گران قیمت است:

 1. نروژ تولید محصولات غذایی خود را محدود کرده است و برای اکثر مواد غذایی وابسته به واردات است. واردات مواد غذایی معمولا با توجه به هزینه حمل و نقل گرانتر می شود.
 2. استانداردهای بهداشتی و محیط زیستی در تولید مواد غذایی در نروژ مطابق معیارهای بسیار سختی انجام می‌گیرد.

هزینه مسکن

تقریبا تمام نروژی‌ها با مجموعه‌ای از مزایای اجتماعی که از آن به عنوان رفاه یاد می‌شود، زندگی می‌کنند. یکی از این مزایا یارانه مسکن است که برای کنترل هزینه مسکن در نروژ ارائه می‌شود. به طور متوسط، هزینه اجاره بهای مسکن در اوسلو حدود ۲۷۰۰  تا ۳۲۰۰ کرون نروژی (۳۱۰-۳۷۰ دلار آمریکا) در ماه است. در مناطق دیگر نیز نرخ ها بالای ۲۰۰۰ کرون نروژی(۲۳۰ دلار) در ماه است. قیمت خرید مسکن نیز معمولاً بسیار بالاتر از اجاره بها است. همواره بخشی از درآمد افراد در هر شهر و کشوری صرف هزینه مسکن می‌شود. 

هزینه اجاره یک واحد مسکونی یک خوابه در مرکز شهر ۱۰۰۲۳.۶۰ کرون و هزینه چنین واحد در خارج از مرکز ۸۰۵۶.۷۰ کرون است. هزینه اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۶۹۵۵.۱۷ کرون و هزینه اجاره چنین واحد آپارتمانی در خارج از شهر ۱۳۳۷۷.۱۶ کرون است. هزینه اجاره مسکن در نروژ بسیار گران است. با وجود این سیاست‌ها، هزینه مسکن در اسلو و دیگر شهرهای نروژ همچنان بالاست. اجاره یک آپارتمان در اسلو به طور متوسط حدود ۲۳۰۰ یورو در ماه است.

برخی از اقداماتی که دولت نروژ برای کاهش هزینه مسکن انجام می‌دهد عبارتند از:

 • ارائه وام و یارانه مسکن برای افراد با درآمد پایین. این وام‌ها شامل معافیت یا تخفیف در بهره می‌شوند.
 • مقررات محدود کننده برای اجاره بها و افزایش اجاره بها. میزان افزایش اجاره بها سالانه به شاخص تورم محدود می‌شود.
 • مالیات بر ملک و املاک با آستانه بالا برای مالکان مسکن. این به معنای آن است که تنها ثروتمندترین مالکان ملک و املاک مالیات می‌پردازند.
 • حمایت از سازمان‌های غیرانتفاعی ساخت مسکن، که هدفشان ارائه مسکن ارزان قیمت است.

هزینه پوشاک

هزینه زندگی و به ویژه پوشاک در نروژ در مقایسه با اکثر کشورها تر در سطح بالایی قرار دارد. این به دلایل چندی است:

 1. نروژ یک کشور ثروتمند با درآمد سرانه بالاست. سبک زندگی و ترجیحات مصرفی مردم نروژ تمایل به خرید محصولات غیرضروری و پرهزینه مانند پوشاک برندهای دسته اول دارد.
 2. نروژ مالیات بر ارزش افزوده بالایی دارد که به ویژه بر خرید کالاها و خدمات مانند پوشاک تاثیر میگذارد. مالیات بر ارزش افزوده نروژ %۲۵ است که باعث افزایش قیمت کالاها علی الخصوص پوشاک می‌شود.
 3. تورم در نروژ نسبتا بالاست که منجر به افزایش قیمتها، از جمله قیمت پوشاک شده است. تورم در نروژ طی چند سال اخیر بین ۲ تا ۴ درصد افزایش یافته است.
 4. به دلیل آب و هوای سرد نروژ ،نیاز به پوشاک گرم‌تر و بادوام‌تر است که معمولا هزینه بالاتری نیز دارند.

بر اساس این عوامل، متوسط یک نروژی برای خرید پوشاک سالانه حدود یک میلیارد کرون نروژ (حدود ۱۱۳۰۰۰ دلار آمریکایی) می پردازد که نسبت به بسیاری کشورهای دیگر بسیار بالاست.

هزینه خرید یک شلوار جین در نروژ ۸۴۲.۴۱ کرون یا معادل ۱۰۰ دلار آمریکا است. همچنین هزینه لباس‌های تابستانی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مانند زارا ۳۷۷.۴۳ کرون است. هزینه خرید یک جفت کفش ورزشی متوسط ۹۳۹ کرون است.

هزینه حمل و نقل

حمل و نقل در نروژ پرهزینه است. این به دلیل محرومیت جغرافیایی نروژ و هزینه بالای زیرساخت های حمل و نقل است. به ویژه:

با وجود بیش از ۵۰ جزیره مسکونی در طول سواحلش، نروژ نیاز به کشتیرانی و بنادر پیشرفته و تعداد زیادی پل‌های دریایی دارد که هزینه بالایی را ایجاب می‌کند. نروژ شبکه راه آهن گسترده‌ای دارد که نیاز به زیرساخت‌های پرهزینه راه آهن مانند تونل‌ها و پل‌ها دارد. بعضی از خطوط راه آهن نروژ در مناطق سرد و کوهستانی عبور می‌کنند که هزینه ساخت و نگهداری آن‌ها بالا است. نرخ بنزین در نروژ از بالاترین میزان قیمت در جهان برخوردار است. مالیات بر انرژی نروژ نیز یکی از بالاترین مالیات‌ها در جهان محسوب می‌شود که قیمت سوخت را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. قیمت اجاره بهای خودرو در نروژ نیز بسیار بالاست؛ عمدتا به دلیل قیمت بالای واردات خودروها و هزینه نگهداری خودرو در شرایط سخت آب و هوایی نروژ است.

هزینه تهیه بلیط یک طرفه برای وسایل حمل و نقل عمومی در نروژ، ۳۶ کرون و هزینه بلیط‌های تردد ماهانه ۷۳۶ کرون است. ورودی تاکسی در این کشور ۸۷ کرون و به ازای هر کیلومتر سفر ۱۴ کرون به قیمت ورودی اضافه می‌گردد. هزینه هر لیتر بنزین در این کشور ۱۵.۵۶ کرون معادل ۱.۸۰ دلار است.

هزینه خدمات

به طور کلی، دولت خدمات بهداشتی و رفاهی خوبی را به مردم ارائه می‌دهد. با این حال، مردم نیز باید بابت برخی خدمات پرداخت داشته باشند. برای مثال هزینه قبوض مصرفی برای یک آپارتمان متوسط در نروژ به طور ماهانه ۱۴۹۱.۴۷ است. هزینه اینترنت با سرعت مناسب و با حجم نامحدود در هر ماه ۴۵۱.۵۶ کرون است. افرادی که تمایل دارند به در باشگاه‌های ورزشی ثبت نام کنند باید ماهانه مبلغ ۳۹۹.۲۷ کرون را بپردازند. همچنین هزینه یک صندلی سینما در این کشور ۱۲۵ کرون است.

تحصیل فرزندان

هزینه تحصیل در نروژ بستگی به رشته، مقطع و دانشگاه فرد دارد. برای مثال برای فردی که در مقطع کارشناسی درس می‌خواند به طور میانگین هزینه تحصیل بین ۷ هزار تا ۹ هزار یورو در سال است. برای مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد این مبلغ بین ۹۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰ یورو متغیر است.

ارزانترین و گرانترین شهرهای نروژ برای زندگی

به طور کلی نروژ کشور گرانی است و همه شهرهای آن در یک سطح قرار دارند. با این حال هزینه اجاره مسکن در یک سری از شهرهای آن ارزانتر است. در این رابطه می‌توانیم بگوییم که شهرهای تروندهایم و ترومسو به لحاظ مسکن و تحصیل در مقایسه با سایر شهرهای نروژ ارزان‌تر هستند.

اسلو که پایتخت نروژ است یکی از شهرهای پیشرفته، مدرن و بسیار گران این کشور است. همچنین این شهر دوبار به عنوان گرانترین شهر جهان نیز شناخته شده است. علاوه بر اسلو، شهرهای آرِندال، بِرگِن، تروندهایم و استاوانگر جز شهرهای گران قیمت کشور نروژ به حساب می‌آیند.

بهترین شهرهای نروژ برای زندگی ایرانیان

شماری از ایرانیان به نروژ مهاجرت کرده و در آن کشور زندگی می‌کنند. بر اساس آخرین آمارها، حدود ۲۳ هزار ایرانی در کشور نروژ زندگی می‌کنند. ایرانیان تقریبا در شهرهای مهم این کشور از جمله اسلو، برگن، آرندال و استاوانگر ساکن هستند.

برای ایرانیانی که می‌خواهند در نروژ زندگی کنند، چند شهر پیشنهادی می توان مطرح کرد:

 1. اسلو: این شهر سربلند در جنوب نروژ واقع شده و آب و هوای معتدل و خاصی دارد. زندگی انسانی و سبز است. دارای کالبدی زیبا و فضاهای شخصی نیز هست. برای زندگی مناسب ایرانیان به نظر میرسد.
 2. ترومسو: این شهر دومین شهر بزرگ نروژ است و در منطقه نروژ سنترال قرار دارد. آب و هوای معتدل، فرصتهای شغلی مناسب و کیفیت زندگی بالایی دارد. مرکز اقتصادی نروژ و شهر دانشگاهی نیز هست. از لحاظ دسترسی به ادارات و خدمات مناسب است.
 3. برگن: این شهر بر روی غرب خلیج نروژ واقع شده و از مراکز مهم نفت و گاز نروژ محسوب می‌شود. آب و هوای معتدل دریایی دارد، دارای اقتصاد قوی و امکانات فرهنگی نیز فراوان است. شهر مدرن و دارای مناظر طبیعی زیبا است. برای زندگی ایرانیان مناسب به نظر میرسد.

بهترین شهرهای نروژ برای تحصیل

برای دانشجویان و افرادی که قصد ادامه تحصیل در نروژ را دارند، شهر و دانشگاه بسیار حائز اهمیت است. نروژ میزبان بسیاری از دانشگاه‌های معتبر در جهان است و این کشور محل گردشگری محبوب و ممتازی برای دانشجویان خارجی شده است. برخی از بهترین شهرهای نروژ برای تحصیل عبارتند از:

 1. اسلو – پایتخت و بزرگترین شهر نروژ که میزبان دانشگاه اسلو است. این دانشگاه جامع و شهرت جهانی دارد و در زمینه‌های مختلف مانند صلح و حل مسائل و رشد پایدار شهرت دارد.
 2. برگن – میزبان دانشگاه برگن است که دانشگاهی معتبر و معروفی است و علوم و فناوری را به خوبی پشتیبانی می‌کند. شهر برگن محل زندگی جذابی برای دانشجویان با دسترسی به دریا است.
 3. ترومسو – میزبان دانشگاه ترومسو است که یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های در زمینه مدیریت و اقتصاد است. شهر ترومسو فضای مناسبی برای زندگی و تحصیل دانشجویان و قرار گرفتن در محیطی زیبای با دریا فراهم می‌کند.

بهترین شهرهای نروژ برای کار

امکان پیدا کردن کار در شهرهای بزرگتر بیشتر از شهرهای کوچکتر است. نروژ یکی از مناطق مناسب برای کار است که افراد را برای شغل و کسب و کار خود مجذوب می‌کند. برخی از بهترین شهرها برای کار در نروژ عبارتند از:

 • اسلو – پایتخت و بزرگترین مرکز اشتغال و کسب و کار نروژ محسوب می شود. صنایع کلیدی شامل بندر، نفت و گاز، انرژی و فناوری اطلاعات در این منطقه هستند. نرخ بیکاری پایین و دستمزد بالا و فرصت‌های شغلی متنوع از خصوصیات شهر اسلو برای کار است.
 • برگن – مرکز مالی و اقتصادی با نرخ بیکاری پایین و فرصت‌های بسیار زیاد برای شغل‌های تخصصی مرتبط با نفت، گاز و مالی. کانون مهمی برای صنایع دریایی و ماهیگیری نروژ است.
 • ترومسو – نرخ بیکاری در این منطقه بسیار پایین و دستمزد‌های بالا برای کار پیشنهاد می‌شود. مرکز بندر و حمل و نقل و رشد شغلی قوی در بخش‌های مالی، مهندسی و تکنولوژی فراهم می‌کند.
 • دریای بالتیک – منطقه‌ای با نرخ بیکاری کم و رشد اقتصادی و شغلی سریع است. فرصت‌ها در بخش گردشگری، بندر و لجستیک نیز وجود دارد.

سوالات متداول

۱. نرخ امید به زندگی در کشور نروژ چقدر است؟

نرخ امید به زندگی در کشور نروژ به طور میانگین ۸۱.۹ سال است. این نرخ برای خانم‌ها در این کشور ۸۳.۶ و برای آقایان ۸۰.۲ سال است.

۲. آیا مردمان نروژ مهاجر پذیر هستند؟

بله. رشد جمعیت در این کشور پایین است. به همین دلیل هر ساله این کشور نیروی کارش را از مهاجران کشورهای دیگر می‌گیرد. مردم نروژ فرهنگ بالایی دارند و با مهاجران خوب رفتار می‌کنند.

۳. هزینه حمل و نقل وسایل عمومی در نروژ چقدر است؟

هزینه تهیه بلیط یک طرفه برای وسایل حمل و نقل عمومی در نروژ، ۳۶ کرون و هزینه بلیط‌های تردد ماهانه ۷۳۶ کرون است.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *