همه چیز درباره کشور آلمان

آلمان یکی از کشورهای مدرن و پیشرفته است که در شمال اروپای مرکزی واقع شده است. در واقع بخش‌های اصلی قاره اروپا در این کشور قرار دارد. در ارتفاعات آلمان می‌توان تماشاگر رشته کوه‌های آلپ بود. امتداد این رشته کوه به دشت‌های شمالی آلمان می‌رسد. این کشور بزرگ اروپایی طبیعت بی‌نظیری دارد و می‌توان در آن به تماشای کوه‌ها، دشت‌ها و جنگل‌ها نشست. در قلب کشور آلمان، شهر باشکوه برلین قرار دارد که مانند ققنوس از خاکستر جنگ جهانی دوم برخاسته و اکنون پس از چندین دهه تقسیم، پایتخت آلمان متحد شده است و رودخانه راین در آن قرار دارد. آلمان به لحاظ تاریخی نیز یک کشور پر اهمیت به حساب می‌آید. ده کشور هم مرز با آلمان هستند. از این رو آلمان بیشترین تعداد همسایه را دارد. ما در این مقاله قصد داریم درباره کشور آلمان هر آنچه را که نیاز است شما بدانید در اختیارتان قرار دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

درباره کشور آلمان

فرهنگ و آداب و رسوم آلمان

فرهنگ و آداب رسوم هر کشوری از جمله مهم‌ترین و پررنگترین فاکتورها درباره آن کشور به حساب می‌آید. آلمان به لحاظ اقتصادی و سیاسی به عنوان مرکز اروپا در نظر گرفته می‌شود. می‌توان گفت که بعد از روسیه، آلمان پرجمعیت‌ترین کشور اروپایی به حساب می‌آید. همچنین این کشور پنجمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد. آلمان به لحاظ تاریخی یک کشور بسیار غنی‌ای است. این کشور با تاریخ ۱۰۰۰ساله‌اش در هنر، اندیشه و سیاست در صدر کشورهای اروپایی قرار دارد. تاریخ غنی آلمان ارزش‌های مسیحی را با فلسفه، هنر، منطق و عشق ترکیب می‌کند و به نوعی به تصویر می‌کشد.

دین غالب در آلمان مسیحیت است و حدود ۶۵ درصد آلمانی‌ها مسیحی هستند. چیزی حدود ۴.۴ درصد از مردم آلمان مسلمان‌اند و حدود ۳۰ درصد آن‌ها یا دینی ندارند یا دینشان چیزی به جز مسیحیت و اسلام است. همواره در همه جای دنیا و در همه کشورها، دین نقش مهمی در آداب و رسوم و فرهنگ یک کشور ایفا می‌کند. حتی بسیاری از غذاها تحت تاثیر دین هستند.

مردم آلمان مردمان وقت‌شناسی هستند و به این مسئله اهمیت می‌دهند. برای مثال، زمانی که شما در آلمان از مترو یا اتوبوس استفاده می‌کنید، متوجه خواهید که آن‌ها سر وقت می‌آیند و حرکت می‌کنند. آلمانی‌ها افراد معقول هستند و احترام به حریم شخصی افراد جز خط قرمزهایشان است. آن‌ها به قوانین احترام می‌گذارندو سطح جامعه را در حد متوسط رو به بالا نگه داشته اند. احترام به قانون بخشی از فرهنگ آلمانی‌ها است. علاوه بر این، آلمانی‌ها به مفهوم خانواده نیز بسیار اهمیت می‌دهند و همواره خانواده برایشان در اولیت است.

زمانی که شما در آلمان وارد مکانی می‌شوید یا از آن خارج می‌شوید با افرادی که در آنجا حضور دارند، تعامل خواهید داشت. در آلمان، معمولا تعامل بیش از یک سلام ساده است و باید به حضار دست بدهید. علاوه بر این، این نکته را مد نظر قرار دهید که اگر قرار است به جایی بروید یا با کسی قرار دارید، حتما وقت‌شناس باشید. چرا که وقت‌شناس بودن یکی از اولویت‌های آلمانی‌ها است. اگر قصد دارید که در آلمان ساکن شوید، همواره مسئله وقت‌شناس بودن را در اولویت قرار دهید. برای مثال، اگر برای رفتن به سرکار از اتوبوس استفاده می‌کنید، ساعت حرکت آن را دقیق بدانید و سر ساعت به ایستگاه بروید. در غیر این صورت اتوبوس را از دست خواهید داد و حتی اگر به سمت اتوبوس بدوید، راننده شما را سوار نخواهد کرد.

اگر قصد دارید که در آلمان به خانه کسی بروید، باید از کفش‌های مخصوص استفاده کنید. از این رو قبل از رفتن به خانه افراد کفش مخصوص داخل خانه را با خود ببرید. در برخی مواقع، ممکن است آلمانی‌ها در این رابطه به شما متذکر شوند. پس ناراحت نشوید.

نکته دیگری که باید در رابطه با آلمانی‌ها مد نظر قرار دهید این است که آن‌ها شدیدا رک هستند. اما رک بودن آن‌ها به این معنی نیست که بی‌ادب اند. شما خیلی زود در آلمان با ویژگی‌های فرهنگی آن‌ها آشنا خواهید شد و دیگر رک بودن آن‌ها را پای گستاخی یا بی‌ادبی‌شان نمی‌گذارید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در آلمان سوسیس یکی از غذاهای محبوب به حساب می‌آید که آن را به شکل‌های مختلفی تهیه می‌کنند. در بیشتر مواقع از گوشت خوک در تهیه سوسیس استفاده می‌شود. حتی در برخی رستوران‌های کوچک، تنها گزینه انتخابی شما سوسیس خواهد بود. علت این است که این غذا به شدت در آلمان پرطرفدار است. در ادامه این مقاله درباره جغرافیای طبیعی و انسانی آلمان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

جغرافیای طبیعی و انسانی کشور آلمان

آلمان این کشور سرسبز و پیشرفته در قاره اروپا واقع شده است. مساحت این کشور ۳۶۷۱۲۱۴۱ کیلومتر مربع است. آلمان با ده کشور مرز مشترک دارد و یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد همسایه را در اطراف خود دارا است. به لحاظ جغرافیایی، آلمان از دریای بالتیک و شمال تا رشته کوه‌های آلپ در جنوب به پنج بخش اصلی تقسیم میشود. این پنج بخش شامل دامنه‌های کوه‌های آلپ، دامنه‌های کم ارتفاع کوه‌های میانه، سرزمین‌های پست، کوه‌های آلپ و رشته کوه‌های میانه است. کشورهای همسایه آلمان شامل سوئیس، اتریش، لهستان، جمهوری چک، لوکزامبورگ، هلند، دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هستند.

همچنین آلمان در دل خود چندین رودخانه را جای داده است. از مهم‌ترین رودخانه‌های آلمان می‌توان به الب، دانوب، راین، امز، وزر و ادر اشاره کرد. طولانی‌ترین رودخانه دانوب با طول ۲۸۸۸ کیلوکتر است. این رودخانه بعد از رودخانه ولگا درازترین رودخانه در اروپا به حساب می‌آید. تنها بخش نسبتا کوچکی از رودخانه دانوب از آلمان می‌گذرد. آلمان طبیعت سبز و زیبایی دارند و هر سال گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به این کشور سفر می‌کنند.

آب و هوا

آب و هوا مسئله مهمی برای هر منطقه جغرافیایی به حساب می‌آید. خیلی از افراد پیش از آنکه به جایی سفر کنند یا آنجا را برای زندگی انتخاب کنند، شرایط آب و هوایی آن را بررسی می‌کنند. آلمان یک کشور چهار فصل است که از آب و هوای متنوع برخوردار است. اگر در کل بخواهیم بگوییم، آلمان کشوری با آب و هوای معتدل است. اما با توجه به فصل‌های مختلف، تغییرات در آب و هوای آن رخ می‌دهد. از این رو، توریست‌هایی که قصد دارند از آلمان بازدید کنند سعی می‌کنند که ماه‌های مناسبی را برای این منظور انتخاب کنند. با این حال آلمان زیبایی و شکوه خاص خودش را دارد. برای مثال افرادی که برف و ورزش‌های زمستانی علاقه‌مند هستند، فصل زمستان را برای بازدید از این کشور انتخاب می‌کنند.

نکته دیگر در رابطه با آب و هوای آلمان این است که آب و هوای آن ممکن است در شهرهای مختلف با توجه به موقعیت جغرافیایی آن‌ها متفاوت باشد. برای مثال در شهر برلین پایین‌ترین دما در زمستان ۳ درجه سانتی گراد و بالاترین دما در تابستان ۲۳ درجه سانتی گراد است. این در حالی است که شهر کلن آلمان یکی از شهرهای گرم است و در پاییز و بهار دمای آن ۱۴ درجه سانتی گراد است.

جمعیت

آلمان یکی از کشورهای بزرگ اروپایی است. جمعیت این کشور حدود ۸۳.۷ میلیون نفر است. اکثریت مردم آلمان مسیحی هستند. حدود ۴ درصد آلمانی‌ها مسلمان و حدود ۲۰ درصد یا دین خاصی ندارند یا دینی جز مسیحیت و اسلام دارند. زبان رسمی در آلمان زبان آلمانی است و شاخه امید به زندگی در آن ۸۱.۴ است.

ایالت‌های آلمان

آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که دارای شانزده ایالت است. البته لازم به ذکر است که هامبورگ و برلین هر کدام شهرهای مستقلی هستند. ایالت بادن-وورتمبرگ، ۳۵۷۲۵ مترمربع مساخت دارد و مرکز آن اشتوتگارت است. حدود ده میلیون ۷۵۵ هزار نفر در این ایالت زندگی می‌کنند. ایالت بایرن با مرکزیت مونیخ ۷۰۵۵۲ متر مربع مساحت دارد و جمعیت آن چیزی حدود ۱۲ میلیون ۵۴۲ هزار نفر است. ایالت براندنبورگ با مرکزیت پوتسدام، ۲۹۴۷۹ کیلو متر مربع مساحت دارد و جمعیت آن حدود ۲ میلیون ۵۰۰ هزار نفر هستند. شهر برلین، ۳۴۶۹۰۰۰ نفر جمعیت دارد و مساحت آن ۲۹۴۷۹ متر مربع است. برمن با ۴۱۹ کیلو متر مربع مساحت یکی از ایالت‌های کوچک آلمان به حساب می‌آید. ایالت تورینگمن با مرکزیت ارفورت، ۱۶۱۷۲ کیلو متر مربع مساحت دارد و حدود ۲میلیون ۲۳۱ هزار نفر در آن فعالیت می‌کنند. ایالت راینلاند-فالتز با مرکزیت ماینز حدود ۱۹ هزار ۸۵۳ کیلو متر مربع مساحت دارد و حدود ۴ میلیون ۵۲ هزار ۸۰۳ نفر در آن زندگی می‌کنند. ایالت زارلاند با مرکزیت زاربروکن، ۲۵۶۹ کیلو متر مربع مساحت دارد و یک میلیون ۱۸ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. ایالت زاکسن با مرکزیت درسدن ۱۸۴۱۶ کیلومتر مربع مساحت دارد و ۴ میلیون ۱۴۳ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند.

یکی دیگر از ایالت‌های آلمان، زاکسن-آن‌هالت است. مرکز این ایالت ماگدبورگ میباشد. مساحت ایالت زاکسن-آن‌هالت ۲۰۴۴۶ کیلومتر مربع و حدود دو میلیون ۳۳۱ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. ایالت شلسویگ-هولشتاین با مرکزیت کیل چیزی حدود ۱۵۷۹۹ کیلومتر مربع مساحت دارد و حدود ۲ میلیون ۸۳۳ هزار نفر در آنجا زندگی می‌کنند. ایالت مکلنبورگ-فورپومرن با مرکزیت شورین حدود ۲۳۱۸۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و حدود یک میلیون ۶۳۹ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. ایالت نوردراین-وستفالن با مرکزیت دوسلدورف ۳۴۰۸۵ کیلومتر مربع مساحت دارد و حدود ۱۷ هزار ۸۳۷ نفر در آن زندگی می‌کنند. یکی دیگر از ایالت‌های آلمان، نیدرزاکسن است. مرکز این ایالت هانوفر است و مساحت آن ۴۷۶۰۹ کیلومتر مربع است. هفت میلیون ۹۱۴ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. هامبورگ یکی از شهرهای آلمان با مساحت ۷۵۵ کیلومتر مربع است. آخرین ایالت آلمان هسن است. مرکز این ایالت ویسبادن است. مساحت این ایالت۲۱۱۱۵ کیلومتر مربع است و حدود ۶۰۶۶۰۰۰ نفر در این ایالت زندگی می‌کنند.

۱۰ شهر بزرگ آلمان

آلمان یکی از کشورهای اروپایی که دارای ۱۶ ایالت و ۸۰ شهر است. شهرهای برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن، فرانکفورت، اشتوتگارت، دوسلدورف، دورتموند، اسن و برمن ده تا از بزرگترین شهرهای آلمان به لحاظ جمعیت هستند. بخش زیادی از جمعیت آلمان در حال حاضر در این شهرها زندگی می‌کنند.

شهرهایی با بیشترین جمعیت ایرانیان ساکن آلمان

ایرانیانی که ساکن آلمان هستند، بیشتر در شهرهای برلین، فرانکفورت، هامبورگو کن ساکن هستند. در حقیقت، این چهار شهر بیشتر تعداد جمعیت ایرانیان را در خود جای داده است. در شهرها فروشگاه‌ها و رستوران‌های ایرانی وجود دارد.

گرانترین و ارزانترین شهرهای آلمان

شهرهای مونیخ، هامبورگ، بن، دوسلدورف و فرانکفورت از گرانترین شهرهای آلمان به شمار می‌روند. هزینه زندگی در این شهرها به طور قابل توجهی بالا است. با وجود اینکه درآمدها در این شهرها بالاتر است اما به دلیل هزینه‌های بالا مسکن، خوراک و پوشاک باید بخش بزرگی از درآمد صرف مخارج این چنینی شود. بوخوم، جنا، برمن، کیل، سیگن و اسنابروک جز ارزان‌ترین شهرهای آلمان به حساب می‌آید. هزینه زندگی در این شهرها نسبت به سایر جاها پایین‌تر است.

سیستم سیاسی کشور آلمان

کشور آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است. این کشور شانزده ایالت دارند که می‌توانند در برخی از مسائل به طور مستقل عمل کنند. با توجه به این که آلمان یک کشور صنعتی است، جز کشورهای ثروتمند حوزه اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. این کشور به لحاظ اقتصادی پنجمین رتبه جهان را دارد. آلمان توانست ظرف مدت کوتاهی بعد از جنگ جهانی دوم خود را از نو بسازد و اکنون به یک کشور قدرتمند تبدیل شده است.

وضعیت اقتصادی آلمان

آلمان بزرگترین اقتصاد را در قاره اروپا دارد. به لحاظ تولید ناخالص داخلی، این کشور جایگاه چهارم را دارد و در سطح جهانی پنجمین تولید ناخالص را دارد. این مشور بعد از انقلاب صنعتی به سرعت جایگاه اقتصادی خود را در جهان تثبیت نمود. آلمان تا به امروز همچنان یک کشور نوآور و پیشرو در زمینه اقتصاد بوده است. هرساله افراد زیادی از سراسر دنیا به منظور کار به این کشور مهاجرت می‌کنند.

نرخ مالیات در آلمان

مالیات بردرآمد از مسائل مهم در آلمان به حساب می‌آید. در آلمان شما باید بابت درآمد سالانه‌تان مالیات پرداخت کنید. افرادی که در شرکت‌ها کار می‌کنند، نیاز نیست که خودشان مالیات پرداخت کنند زیرا کارفرماها خودشان میزان مالیات سالانه را از حقوق کارفرمایان برمی دارند. همچنین هزینه انواع بیمه نیز از حقوق افراد برداشته می‌شود. نرخ مالیات از ۱۴ تا ۴۵ درصد متغیر است. هر قدری که درآمد فرد بیشتر باشد، میزان مالیات پرداختی او به دولت بیشتر خواهد شد.

واقعیت‌های جالب درباره آلمان

آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که هرساله افراد زیادی به آن مهاجرت می‌کنند. یک سری واقعیت‌های جالب در رابطه با کشور آلمان وجود دارد. برای مثال، بزرگترین ایستگاه قطار اروپا در برلین آلمان افتتاح شد. آلمان تنها کشوری است که حدود ۴۰۰ باغ وحش را در خود جای داده است. همچنین در این کشور بیش از ۲۰ هزار قلعه تاریخی واقع شده است. این قلعه‌ها بسیار جذاب و رویایی هستند و مانند قصه‌ها می‌مانند.

روش‌های مهاجرت به آلمان

هرساله افرادی زیادی تصمیم می‌گیرند که به آلمان مهاجرت کنند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد. برای مثال می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری به آلمان مهاجرت کرد. مهاجرت کاری و تحصیلی جز راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به آلمان به حساب می‌آیند. افراد می‌توانند از طریق گذراندن آوسبیلدونگ‌های مختلف در آلمان شغل پیدا کنند و ویزای کاری بگیرند. همچنین می‌توان از طریق تحصیل نیز نامه پذیرش گرفت و سپس ویزای آلمان را دریافت نمود. به خاطر داشته باشید برای گرفتن ویزای کاری یا تحصیلی تسلط بر زبان آلمانی ضروری است.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *