با تحصیل در آلمان مقطع کالج آشنا شوید!

تحصیل در مقطع کالج در کشور آلمان، برای همه دانش آموزان ایران زمین خانواده بزرگ الو ویزا تمام تلاش خود را کرده تا در این راه شما دوستان عزیز نهایت آگاهی و آموزش را بدهد.

با تحصیل در آلمان مقطع کالج آشنا شوید!

تحصیل در رشته های مختلف دانشگاهی در کشور آلمان، مستلزم یکسری شرایط است که دانشجو باید واجد این شرایط باشد و مدارک و مستندات لازم را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور مهیا نموده و این مدارک را به سفارت این کشور و همچنین به دانشگاه های مورد نظر خود در این کشور ارائه کند.  حال این سوال کطرح هست چه گروهی نیاز به گذراندن دوره ی کالج قبل از ورود به دانشگاه هستند، و چه گروهی نیازمند گذراندن این دوره نیستند. برای آن دسته از دانش آموزانی که مقطع تحصیلی دبیرستان را در مدارس کشور آلمان گذرانده اند، گذراندن دوره ی کالج لزومی ندارد و این دانش آموزان می توانند به طور مستقیم وارد دانشگاه شوند. حال آن که تحصیل در آلمان مقطع کالج برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند، ضروری می باشد. به عبارت دیگر دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های مختلف کشور آلمان را دارند، باید پیش از ورود به دانشگاه های این کشور، دوره ای تحت عنوان دوره ی کالج را بگذرانند و پس از اتمام این دوره، وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با تحصیل در آلمان مقطع کالج آشنا کرده و درباره ی شرایط ورود به این دوره ی پیش دانشگاهی در کشور آلمان، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

تحصیل در آلمان مقطع کالج به چه صورت است؟

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، برای ورود به دانشگاه های کشور آلمان و تحصیل در این دانشگاه ها، بایستی یک دوره ی پیش دانشگاهی تحت عنوان دوره ی کالج گذرانده شود و دانشجو برای حضور در دانشگاه های کشور آلمان آماده شود. برای حضور در این کالج ها که تحت عنوان دوره ی پیش دانشگاهی نیز نامیده می شود، معمولا امتحانی از دانشجویان گرفته می شود تا سطح دانش دانشجویان و دانش آموزان سنجیده شود. بدیهی است در صورتی که دانشجویان و دانش آموزان در این آزمون نتوانند نمره ی قبولی را کسب کنند، نمی توانند اجازه ی ورود به کالج را کسب کرده و نخواهند توانست وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند. برای ورود به بعضی از کالج ها، فقط امتحان زبان از دانشجویان گرفته می شود.

هولدینگ بین المللی الو ویزا به شما متقاضیان توصیه می کند با توجه به این که اعزام هر مهاجرتی نیاز به تسلط به زبان کشور مقصد می باشد. مخصوصا وقتی مهاجرت از نوع تحصیلی باشد این الزام چندین برابر شده از این جهت برای کسب شانس بیشتر ورود به کالج و پس از آن دانشگاه های آلمان، از شما می خواهیم زبان آلمانی را در کشور خود کاملا مسلط شوید،زیرا هم در هزینه صرفه جویی کردید و هم درصد موفقیت شما در قبولی آزمون بالاتر می رود. حال آن که برای ورود به بعضی دیگر از کالج ها، علاوه بر امتحان زبان، امتحان دروس تخصصی در رشته های مختلف نیز گرفته می شود.

تحصیل در دانشگاه های مختلف کشور آلمان، به دو زبان آلمانی و انگلیسی انجام می شود. لذا دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان را دارند، بایستی یکی از مدارک زبان آلمانی یا انگلیسی را اخذ نموده و به دانشگاه و کالج مورد نظر در کشور آلمان ارائه دهند. مدرک زبان انگلیسی مورد نظر برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کشور آلمان، مدرک آیلتس می باشد. معمولا دانشگاه ها و کالج های کشور آلمان، حداقل نمره ی ۶ را برای مدرک آیلتس در نظر گرفته اند و افرادی که بتوانند مدرک آیلتس با حداقل نمره ی ۶ را کسب کنند، می توانند مجوز ورود به دانشگاه های این کشور را کسب کنند. علاوه بر مدرک زبان انگلیسی، مدرک زبان آلمانی نیز مورد قبول دانشگاه ها و کالج های کشور آلمان می باشد و برای تحصیل در آلمان مقطع کالج، دانشجویان و دانش آموزان باید حداقل مدرک زبان آلمانی سطح B1 را داشته باشند. البته در کالج های کشور آلمان، زبان آلمانی یا انگلیسی دانشجویان تقویت می شود و این دانشجویان برای ورود به دانشگاه های این کشور آماده می شوند.

هزینه تحصیل در کالج های کشور آلمان به چه صورت است؟

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده است علاقه ی دانشجویان به تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کشور آلمان بیشتر شود، این است که هزینه ی تحصیل در دانشگاه ها و کالج های این کشور بسیار پایین است. بطوری که در بسیاری از موارد کالج ها و دانشگاه های این کشور، برای تحصیل دانشجویان هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی کنند و کاملا رایگان هستند.

بعلاوه هزینه ی زندگی در کشور آلمان نیز بسیار پایین می باشد و به طور متوسط در طول یک ماه، هزینه ی هر نفر در حدود ۸۵۰ یورو می شود که هزینه ی بسیار پایینی می باشد. بعلاوه هر دانشجوی خارجی که به کشور آلمان وارد می شود و ویزای تحصیلی این کشور را دریافت می کند، در طول سال می تواند به مدت ۱۲۰ روز به صورت تمام وقت، و یا ۲۴۰ روز به صورت پاره وقت در این کشور کار کند و هزینه ی تحصیل و زندگی خود را در این کشور تامین کند.

شرایط تحصیل رایگان در کشور آلمان چیست؟

مشاوره های تحصیلی موسسه بزرگ بین المللی یونس ( الو ویزا ) به شما می گوید که چه کاری انجام دهید که بتوانید در کلج ه و دانشگاه های آلمان رایگان تحصیل کنید. اگر سطح زبان آلمانی شما به سطحی که برای آن مقطع مورد تایید هست برسد هزینه ی تحصیل در آن کالج و دانشگاه رایگان هست.

کلام پایانی

در این مقاله هولدینگ الو ویزا سعی کردیم تا شما را با تحصیل در آلمان مقطع کالج آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین در ارتباط با شرایط تحصیل در کالج های کشور آلمان نیز صحبت کردیم. در آخر نیز در ارتباط با هزینه ی تحصیل در کالج های کشور آلمان صحبت هایی داشتیم. با ارائه این مقاله گامی در راستای نزدیک شدن شما به هدف هایتان برداشته باشید.

شاید برات جالب باشه!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *