مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

کاور مهاجرت کانادا - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

اشنایی با کشور کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ دنیاست،ولی جمعیت نسبتاً کمی دارد. با آن‌که گستردگی کانادا ازهمسایه‌اش آمریکا بیشتر است،جمعیتی برابر ۱۱ درصد جمعیت آمریکا دارد.تنها کشور همسایه کانادا کشور آمریکا هست. واحد پول این کشور دلار کانادایی می باشد .پایتخت این کشور اوتاوا می باشد .

هزینه های زندگی در کانادا - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا متفاوت است و به همین دلیل عاملی برای تصمیم گیری در مورد اقامت یا سکونت است. فردی که در یکی از شهرهای بزرگ کانادا اقامت دارد هزینه های مشابه شخص دیگری را که در حومه دور افتاده زندگی می کند متحمل نخواهد شد.

به همین ترتیب، هزینه زندگی در کانادا به این بستگی دارد که چگونه می توانید سریعاً با خانه جدید خود سازگار و آشنا شوید. شما نیاز به کار و زندگی در حد توان خود دارید، از این رو نیاز به بودجه دارید.

این راهنما برای تعیین موقعیت مناسب شما در حالی که تعیین می کند کدام استان، شهر، منطقه یا سرزمین متناسب با سبک زندگی شما است یا یکی از مواردی که می توانید زندگی راحتی داشته باشید، طراحی شده است.

اکثر ساکنان کانادا از وسایل حمل و نقل عمومی، دوچرخه سواری یا پیاده روی استفاده می کنند. هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا کمی گران است. هزینه واقعی به شهرداری شما بستگی دارد. به عنوان مثال، نرخ مترو مترو در تورنتو حدود ۳.۲۵ دلار است که با پول نقد، بلیط یا کارت پرداخت ماهیانه مانند کارت PRESTO پرداخت می شود.

برای خدمات حمل و نقل عمومی در شهرداری خود باید ماهانه اشتراک بخرید.

کانادا محل زندگی افرادی با نژادهای مختلف و اعتقادات فرهنگی مختلف است که برخی از آنها اسکاتلندی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، چینی، ایرلندی و البته کانادایی هستند. زندگی در کشوری که این فرهنگهای متنوع را پذیرفته است، داشتن انواع مختلف غذاهای بین المللی اجتناب ناپذیر است.

قیمت مواد غذایی در کانادا در استانها و شهرها بسیار متفاوت است. اعتقاد بر این است که استانهایی مانند کبک، نیوبرانزویک، نیوفندلاند و لابرادور و نوا اسکوشیا هزینه کمتری برای غذا صرف می کنند. برعکس، استانهایی مانند آلبرتا، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا تمایل دارند هزینه های غذایی بیشتری را پرداخت کنند.

طبق داده های تجزیه و تحلیل اخبار جهانی از آمار کانادا، کانادایی ها به طور متوسط ​​ماهیانه حدود ۲۰۰ دلار برای غذای خریداری شده در فروشگاه ها هزینه می کنند.

در نتیجه گران بودن محصول و محصولات لبنی، بسیاری از کانادایی ها به غذاهای بی ارزش روی می آورند. تعداد زیادی از کانادایی ها تمایل دارند که بیرون از خانه خود غذا بخورند تا یک وعده غذایی مناسب دریافت کنند.

به عنوان مثال تهیه یک وعده غذایی مناسب در یک رستوران ایتالیایی برای دو نفر در یک منطقه شهری شامل پیش غذا، غذای اصلی، دسر و شراب در ونکوور حدود ۱۰۰ دلار، مونترال ۹۰ دلار، کبک ۷۴ دلار، کلگری ۱۰۱ دلار و کالگری و در تورنتو ۱۰۵ دلار هزینه خواهد داشت.

اگر غذایتان را خودتان بپزید، قطعاً کمتر از شخصی که بیرون غذا می خورد هزینه می کنید. مواد غذایی برای یک خانواده دو نفره اگر محتاطانه مصرف کنید، ماهیانه حدود ۴۰۰ دلار هزینه در بر دارد.

هزینه های زندگی بر اساس استان در کانادا - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

هزینه های زندگی بر اساس استان در کانادا

در این بخش از مقاله چند استان از کانادا به صورت کلی هزینه ها را بخش بندی کردیم تا با آگاهی بیشتر بتونید انتخاب کنید.

برای اطلاعات بیشتر می تونید از مشاوره های موسسه بین المللی الو ویزا استفاده کنید.

دستمزد و درامد - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

دستمزد و درآمد

نرخ بیکاری در کانادا ۲۰۲۱

در سال میلادی جدید هم با وجود همه گیری ویروس کرونا در سطح کشور، دولت همه تلاش خود را می کند تا نرخ بیکاری را کاهش دهد. نرخ بیکاری در کانادا در سال ۲۰۲۱، به جهت ایجاد شرایط اقتصادی مناسب و داشتن بازار کار مطلوب، از شرایط ایده آلی برخوردار است به گونه ای که این میزان در حال حال حاضر در حدود ۷.۵% می باشد.

در چند سال گذشته تا سال ۲۰۰۷، میزان حقوق و در آمد افراد شاغل در کشور کانادا، بسیار محدود و مبلغ ناچیزی بوده، اما از سال ۲۰۰۷ و در حال حاضر این میزان تا حدود ۲۴ درصد افزایش یافته است.

البته افزایش این میزان به عواملی چون نوع شغل، سابقه کار و عوامل دیگری همچون مدرک تحصیلی، جنسیت و تمام وقت یا نیمه وقت بودن کار نیز بستگی دارد. از این بین تجربه کاری تا ۳۶%، مدرک تحصیلی تا ۲۹% و جنسیت افراد تا ۵% بر روی میزان حقوق دریافتی در ماه موثر است.

نرخ بیکاری - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول
میانگین درآمد ساعتی در سال - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

میانگین درآمد ساعتی در سال های متخلف

میانگین درآمد در مشاغل مختلف - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

میانگین درآمد در مشاغل مختلف

شغل

میانگین حقوق سالیانه (دلار کانادا)

پزشک متخصص

۱۱۱,۳۶۰ دلار

دندان پزشک

۱۴۲,۸۰۰ دلار

مدیر اجرائی

۱۳۰,۸۰۰ دلار

وکیل

۱۰۷,۴۰۰ دلار

قضات فدرال

۱۱۲,۴۴۰ دلار

جنگلداری (قطع درختان و بخش حمایت)

۶۱,۸۲۴ دلار

معدنچی (حفاری معدن، نفت و…)

۱۰۵,۸۴۰ دلار

مدیر خدمات (خدمات آب، برق، گاز و…)

۹۷,۲۰۰ دلار

مدیر ساخت و ساز

۸۳,۰۰۰ دلار

تجارت عمده فروشی

۸۵,۰۰۰ دلار

مدیر اداره دولتی

۱۱۰,۰۰۰ دلار

کارمند بانک

۳۶,۱۲۳ دلار

حسابدار

۵۷,۵۰۰ دلار

رزرو شن

۳۱,۳۰۴ دلار

مشاور مالی

۵۷,۴۱۰ دلار

برنامه نویس وب

۵۲,۲۶۲ دلار

ناظر لوله کش

۸۱,۰۰۰ دلار

جوشکار

۴۰,۹۲۷ دلار

افسر پلیس

۸۸,۰۰۰ دلار

راننده ماشین های سنگین

۴۴,۸۳۶ دلار

اپراتور دستگاه کف شور

۲۲,۵۱۴ دلار

آشپز فست فود

۲۰,۹۹۴ دلار

ظرف شور

۲۱,۲۸۶ دلار

گارسون رستوران

۲۵,۵۴۵ دلار

پرستار کودک

۲۰,۸۸۰ دلار

مشاغل مورد نیاز 1 - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

مشاغل مورد نیاز

طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)

عمدتا مشاغل مورد نیاز کانادا طبق یک دسته بندی با عنوان NOC، بر اساس معیارهایی چون مهارت، علاقه، میزان آموزش و… در ۵ سطح Zero ، A، B، C و O طبقه‌بندی می‌شوند.

 • سطح A

این دسته، بیشتر شامل مشاغل نیازمند حرفه و یا تحصیلات دانشگاهی می‌باشد؛ مشاغلی چون مهندسی معماری، پزشکی، دندان پزشکی و… .

 • سطح B

مشاغل نیازمند به تخصص خاص و یا مدرک دیپلم و فنی همچون برق‌کاران، لوله کشی، سر آشپز و… شامل این طبقه بندی مشاغل می‌شوند.

 • سطح C

مشاغلی که نیاز به مدرک تحصیلی متوسطه و یا آموزش‌های مخصوص شغلی دارند در سطح C از مشاغل مورد نیاز کانادا قرار می‌گیرند. مشاغلی مانند رانندگان کامیون، قصابان و … .

 • سطح D

این دسته از مشاغل نیز نیازمند آموزش‌هایی مرتبط با شغل انتخابی هستند که معمولا افراد، تخصص‌های لازم را در حین کار فرا می‌گیرند؛ همانند کارکنان خدماتی و کارمندان نفتی.

 • سطح O

انواع شغل‌های مدیریتی (مدیریت معادن، رستوران و …) جز این دسته از مشاغل قرار می‌گیرند.

با توجه به نیاز بازار کار در کانادا، این کشور هر ساله لیست جدیدی از مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می‌کند تا افراد متقاضی این مشاغل، جهت کار به این کشور مهاجرت نمایند. بر این اساس، با توجه به افزایش جمعیت سالخورده و شرایط ناشی از بحران ویروس کرونا، کانادا در سال ۲۰۲۱ مشاغل زیر را به عنوان مشاغل مورد نیاز معرفی کرده است:

 • مشاغل فنی

 • مشاغل غیرتخصصی

 • مشاور و روانشناس

 • مشاور مالی

 • راننده

 • نماینده خدمات مشتریان

 • حسابدار

 • تکنسین و دستیار پزشک

 • پرستار رسمی

 • مدیر منابع انسانی

 • مهندس برق

 • مهندس نرم افزار

علاوه بر این وجود مشاغلی چون مهندسی (کامپیوتر، نفت، معدن، هوا فضا، متالوژی، زمین‌شناسی، معماری، نقشه برداری، عمران، مکانیک و…) مشاغل اداری (بانک، بیمه و..) مدیریت بازرگانی و… برای دولت کانادا لازم است. 

اکسپرس اینتری چیست؟ - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

اکسپرس اینتری (Express Entry) چیست؟

اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی کانادا می باشد که امکان مهاجرت و اخذ ویزا را از طریق ۴ برنامه تجربه کانادایی، نیروی متخصص فدرال، نیروی کار ماهر و برنامه های مهاجرت استانی برای متقاضیان فراهم می کند.

چگونگی انتخاب و گزینش متقاضیان این سیستم، به این شکل می‌باشد که آنها با توجه به رزومه کاری، میزان تسلط به زبان، وضعیت تاهل، مدارک کسب شده بین المللی و دریافت پیشنهاد شغلی ارزیابی می شوند. رزومه افراد بر اساس معیارهای گفته شده امتیازدهی می‌شوند و در لیست انتظار قرار می‌گیرند. سپس در بازه‌های زمانی مشخص، افرادی که امتیاز بالاتری دارند، از لیست خارج شده و برای دریافت ویزای کانادا دعوت می‌شوند.

در این سیستم متقاضیانی که واجد شرایط می‌باشند با ایجاد یک پروفایل شخصی (Express Entry Pool) و ارسال مدارک و مشخصات خود، همزمان با ثبت نام، امتیاز بندی شده و پس از بررسی و محاسبه امتیازات در صورت داشتن نمره حد نصاب قبولی، با دریافت دعوتنامه دریافت ویزای کانادا (ITA)، اقامت دائم این کشور را در کمترین زمان ممکن دریافت می‌کنند.

 

مراحل برنامه اکسپرس اینتری - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

مراحل برنامه اکسپرس اینتری کانادا

استفاده از سیستم اکسپرس اینتری، همانند دیگر برنامه های مهاجرت کانادا، نیازمند طی کردن مراحل خاصی است که در زیر به شرح آن می پردازیم:

 • ثبت نام
 • ارائه رزومه
 • دریافت دعوتنامه
 • اقدام جهت اخذ اقامت
کاور شادمهاجرت کانادا - مهاجرت به کانادا روش Express Entry بخش اول

این بخش اول از مقاله Express Entry هست بخش دوم مربوط مزایا و معیاب کشور کانادا و نحوه محاسبه امتیاز ها در این روش پرداختیم امیدوارم اطلاعات مفیدی باشه برای شما دوستان باشئ هر گونه سوال در مورد روش های مهاجرتی دارید مشاوران متخصص ما در خدمت شما هستند.

در پایان

 اِلو ویزا با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۹۵۴۱۱ و ۰۲۱۸۸۶۹۶۵۰۷ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق منوی سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
or scan the code