شرایط تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی‌ ارشد به چه صورت است؟

شرایط تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی‌ ارشد به چه صورت است؟

کشور لهستان با دارا بودن یکی از برترین اقتصاد ها در اتحادیه ی اروپا، به یکی از مقاصد آن دسته از دانشجویان خارجی تبدیل‌شده است که برای تحصیل قصد مهاجرت به کشور های دیگر را دارند‌. دانشجویان ایرانی نیز از دسته دانشجویانی هستند که به تحصیل در کشور های خارجی رغبت نشان می‌ دهند. یکی از کشور هایی که به عنوان مقصد اصلی دانشجویان ایرانی به شمار می‌ رود، کشور لهستان می‌ باشد که با دارا بودن دانشگاه‌ های برتر در سطح اروپا، شرایط بسیار خوبی را برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم کرده است. برای تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی ارشد، شرایط خاصی لازم است که باید توسط دانشجویان خارجی فراهم شود تا این دانشجویان بتوانند به‌ راحتی در این کشور به تحصیل بپردازند‌. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با شرایط تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی ارشد آشنا کرده و درباره ی هر کدام از آن‌ ها توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی  ارشد در دانشگاه‌ های مختلف این کشور

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور لهستان یکی از اقتصادی ترین کشور های اتحادیه ی اروپا به شمار می‌ رود که سطح رفاه اجتماعی در این کشور بسیار بالا بوده و دانشجویانی که در دانشگاه‌ های این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل می‌ شوند، پس‌ از اتمام تحصیل خود می‌ توانند به سرعت وارد بازار کار شده و شغل مناسب با درآمد بالا داشته باشند. در ادامه ی این مقاله در ارتباط با چند مورد از شرایط تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی‌ ارشد صحبت خواهیم کرد:

  • ریز نمرات و معدل دوره های تحصیلی گذشته

یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور لهستان و تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی‌ ارشد، این است که دانشجو باید ریز نمرات و معدل دوره‌ های تحصیلی گذشته خود را به‌ صورت ترجمه‌ شده در اختیار سفارت این کشور قرار دهد. هر دانشجویی که در مقاطع تحصیلی گذشته ی خود نمرات بالاتر و معدل بهتری داشته باشد، شانس دریافت ویزای تحصیلی او بالاتر خواهد رفت.

  • مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی

یکی دیگر از مهم‌ ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی از کشور لهستان و تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی‌ ارشد، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی می‌ باشد‌. البته با توجه به این‌ که بیشتر دانشگاه‌ های کشور لهستان به زبان انگلیسی تدریس می‌ کنند، اخذ مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی‌ ارشد ارجح‌ تر می‌ باشد‌. آن دسته از دانشجویانی که قصد تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی‌ ارشد را دارند، بایستی مدرک زبان انگلیسی آیلتس را با حداقل نمره ۶ داشته باشند تا بتوانند وارد دانشگاه‌ های کشور لهستان شده و در این دانشگاه‌ ها مشغول به تحصیل شوند. بدیهی است در صورتی‌ که این دانشجویان نتوانند مدرک زبان انگلیسی با نمره موردنظر را اخذ کنند، شانس دریافت ویزای تحصیلی کشور لهستان را از دست خواهند داد.

  • داشتن مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر

داشتن مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر، یکی دیگر از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی از کشور لهستان می‌ باشد. در صورتی‌ که فرد فاقد پاسپورت معتبر باشد، بایستی بلافاصله اقدام به دریافت پاسپورت از مراجع مربوطه در کشور خود نماید تا بتواند ویزای تحصیلی کشور لهستان را دریافت کند و در دانشگاه‌ های این کشور مشغول به تحصیل شود.

  • توصیه نامه از طرف اساتید گذشته

یکی دیگر از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین مدارکی که برای تحصیل در دانشگاه‌ های کشور لهستان مورد نیاز است، توصیه‌ نامه از طرف اساتید سابق دانشجو می‌ باشد‌. در صورتی‌ که دانشجو قصد مهاجرت تحصیلی به کشور های مختلف دنیا از جمله کشور لهستان را داشته باشد، در صورتی‌ که بتواند یک توصیه‌ نامه از اساتید خود داشته باشد، شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای آن دانشجو راحت‌ تر و آسان‌ تر خواهد بود.

  • گواهی استطاعت یا تمکن مالی

دانشجو باید برای این‌ که بتواند ویزای تحصیلی کشور لهستان را دریافت کند، یک نامه تمکن مالی یا استطاعت مالی از بانک‌ های کشور خود دریافت کند. سفارت کشور لهستان باید مطمئن شود که دانشجو می‌ تواند هزینه تحصیل و زندگی در کشور لهستان را بپردازد. به این منظور دانشجو باید از یک بانک معتبر در کشور خود گواهی استطاعت مالی را دریافت نماید.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با شرایط تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی‌ارشد آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی شد تا در ارتباط با پنج مورد از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی از کشور لهستان و تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی‌ ارشد نیز صحبت‌ هایی داشته باشیم. امیدواریم این مقاله بتواند رضایت خاطر شما عزیزان را جلب نماید و از مطالب و محتویات این مقاله بهره ی لازم را برده باشید.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *