بررسی ویژگی های دانشگاه های کشور لهستان و معرفی ۱۰ دانشگاه برتر لهستان

کشور لهستان یکی از مهمترین کشور های پیشرفته و توسعه یافته اروپایی است. در این کشور تعداد زیادی دانشگاه بسیار مهم و معتبر مشغول به فعالیت هستند. سطح علمی بالا و آموزش مناسب از مهمترین مزیت های تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان به شمار می آیند. در این مقاله قصد داریم در مورد خصوصیات تعدادی از مهمترین و معتبر ترین دانشگاه های لهستان با شما عزیزان صحبت کنیم و به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر لهستان بپردازیم. با ما همراه باشید.

 معرفی ۱۰ دانشگاه برتر لهستان و ویژگی های آن ها

در ادامه مقاله سعی می کنیم که به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر لهستان بپردازیم و در مورد خصوصیات آن ها به طور خلاصه توضیحاتی خدمت شما عزیزان عرض کنیم.

دانشگاه ورشو

دانشگاه ورشو یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور لهستان است که رتبه ۳۸۴ را در بین برترین دانشگاه کشور های سراسر جهان به خود اختصاص داده است و از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه ورشو از تعداد زیادی دانشکده و واحد دانشگاهی تشکیل شده است. در این دانشگاه رشته های تحصیلی مختلفی  در زمینه علوم انسانی، ریاضی و رشته های علوم پزشکی ارائه می شود. این دانشگاه در سال ۱۸۱۶ در شهر ورشو تأسیس شده است و تا به امروز جوایز بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه جاگلونیا

دانشگاه جاگلونیا دومین دانشگاه مهم کشور لهستان محسوب می شود که رتبه ۴۲۶ را در بین دانشگاه های برتر سراسر جهان به خود اختصاص داده است. در این دانشگاه رشته های مختلفی مثل نجوم، فلسفه، پزشکی و باستان شناسی تدریس می شود. دانشگاه جاگلونیا جزء مهمترین دانشگاه های تحقیقاتی و پژوهشی کشور لهستان محسوب می شود و تا به کنون توانسته است که به موفقیت های چشمگیری در زمینه باستان شناسی و رشته پزشکی دست یابد.

دانشگاه آدام میکیویچ در پوزنان

دانشگاه آدام میکیویچ در پوزنان پنجمین دانشگاه مهم کشور لهستان محسوب می شود‌. سطح علمی و آموزشی مناسب در این دانشگاه سبب شده است که  دانشگاه آدام میکیویچ در پوزنان در بین دانشگاه های سراسر جهان، رتبه ۷۶۰ را به خود اختصاص دهد. زبان تحصیلی در این دانشگاه انگلیسی و آلمانی می باشد. در این دانشگاه رشته های مختلفی مثل علوم طبیعت، حقوق و مدیریت ارائه می شود.‌

دانشگاه صنعتی ورشو

دانشگاه صنعتی ورشو یکی از مهمترین دانشگاه های صنعتی کشور لهستان است که در زمینه های تحصیلی علوم ریاضی و مهندسی مشغول به فعالیت است. این دانشگاه سومین دانشگاه کشور لهستان محسوب می شود و با توجه کسب امتیازات بالا در زمینه آموزش و تدریس توانسته است رتبه ۶۳۷ را در بین دانشگاه های سراسر جهان به خود اختصاص دهد. این دانشگاه امکانات ورزشی، رفاهی و تفریحی بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دانشگاه علم و صنعت

دانشگاه علم و صنعت از سال ۱۹۱۹ در کشور لهستان تأسیس شده است و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است. در این دانشگاه انواع رشته های  مهندسی مختلف مثل مهندس پزشکی، مهندسی برق و شیمی تدریس می شود. دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند باید سالانه مبلغی را به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند.

دانشگاه نیکولاس کوپرنیک در تورو

این دانشگاه به عنوان ششمین دانشگاه معتبر کشور لهستان شمرده می شود و توانسته است جایگاه بسیار مناسبی را در بین دانشگاه های سراسر جهان به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در سال ۱۹۴۵ در شهر تورو واقع در کشور لهستان تأسیس شده است و رشته های مختلفی مثل زیست شناسی، مهندسی و علوم پزشکی در آن تدریس می شود. دانشجویان این دانشگاه سالیان طولانی است که در مسابقات رباتیک توانسته اند به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنند.‌

دانشگاه وروسلاو

این دانشگاه در بین دانشگاه های سراسر جهان رتبه ۷۱۷ را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۷ تأسیس شده است  و دارای تعداد زیادی دانشکده است. رشته فلسفه و کلام یکی از مهمترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه به شمار می آید. این دانشگاه دارای امکانات رفاهی بسیار زیادی مثل سالن ورزشی، خوابگاه های عمومی و خصوصی می باشد.

دانشگاه صنعتی Rzeszów ایگناسی لوکاسویچ

این دانشگاه صنعتی جزء دانشگاه های مهم کشور لهستان محسوب می شود و توانسته است جایگاه نهم را در بین دانشگاه های کشور لهستان به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در زمینه مهندسی برق و الکترونیک به موفقیت های بسیار زیادی دست یافته است و سالیانه تعداد زیادی دانشجو علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می باشند.

دانشگاه صنعتی کراکوف

این دانشگاه یکی از مهمترین دانشگاه های لهستان محسوب می شود که دارای تعداد زیادی دانشکده است و از امکانان بسیار مناسبی برخوردار است. مهندسی عمران یکی از مهمترین رشته های تحصیلی در دانشگاه است.

 

دانشگاه صنعتی گدانسک

بسیاری از دوره های آموزشی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود. در این دانشگاه حدود ۹ دانشکده وجود دارد و تعداد زیادی رشته  تحصیلی مثل مهندسی، حقوق و پزشکی تدریس می شود.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *