با کشور لهستان و تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی آشنا شوید!

با کشور لهستان و تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی آشنا شوید!

کشور لهستان یکی از کشور های اروپایی است که به عنوان یکی از قدرت‌ های اقتصادی در اتحادیه ی اروپا شناخته می شود و رتبه ششم را در بین کشور های اروپایی در زمینه اقتصادی دارا می‌ باشد. با توجه به این‌ که در این کشور دانشگاه‌ های برتر بسیاری وجود دارد، بسیاری از افراد با مهاجرت تحصیلی به این کشور، اقدام به تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی می نمایند‌. این کشور نزدیک به ۳۹ میلیون نفر جمعیت دارد و به دلیل شرایط زندگی مناسب و رفاه اجتماعی بسیار خوبی که در این کشور برای مردم مهیا شده است، بسیاری از مردم دنیا به این کشور اروپایی مهاجرت می‌ کنند و در این کشور ادامه ی زندگی خود را می گذرانند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با مزایای تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی آشنا کرده و به چند مورد از مزیت‌ های تحصیل در این کشور اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

مزایای تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، کشور لهستان یکی از قدرت‌ های اروپا قلمداد می‌ شود که در زمینه‌ های مختلف کاری و تحصیلی سرآمد بسیاری از کشور های اروپایی می باشد و به دلیل موقعیت جغرافیایی استراتژیکی که دارد، همواره به عنوان یکی از کشور های مهم در اتحادیه اروپا شناخته می‌ شود. تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی دارای مزیت‌ هایی می‌ باشد که در زیر به چند مورد از این مزیت‌ ها اشاره می‌ کنیم:

  • یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین مزیت‌ های تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی این است که برای تحصیل در دانشگاه‌ های این کشور نیاز به داشتن مدرک زبان لهستانی یا پولیش نمی‌ باشد و در بسیاری از دانشگاه‌ های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌ شود، که این موضوع باعث شده است که رغبت دانشجویان انگلیسی‌ زبان برای تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی افزایش یابد. همچنین با توجه به این که زبان انگلیسی یکی از آسان‌ ترین زبان‌ های دنیا می باشد و به‌ عنوان زبان بین‌المللی در جهان شناخته می‌ شود، فراگیری این زبان برای افرادی که در کشور های غیر انگلیسی زبان هم زندگی می‌ کنند، بسیار راحت‌ تر از زبان لهستانی می‌ باشد. به عنوان مثال، بسیاری از دانشجویان ایرانی به زبان انگلیسی مسلط اند اما با زبان لهستانی بیگانه اند و برای فراگیری این زبان شاید به مدت زمان زیادی نیاز داشته باشند. لذا این موضوع یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین مزیت‌ های تحصیل در لهستان مقطع کارشناسی می باشد که باعث شده است تا تعداد دانشجویان خارجی این کشور روز به روز در حال افزایش باشد.

  • طول دوره تحصیل کارشناسی در کشور لهستان بین سه تا چهار سال می‌ باشد که البته اگر دانشجو بتواند واحد های تحصیلی خود را زود تر بگذراند، می‌ تواند در طی مدت زمان سه سال مدرک کارشناسی را از دانشگاه‌ های این کشور اخذ نماید.

  • کشور لهستان برای افرادی که با مدرک کارشناسی از دانشگاه‌ های این کشور فارغ‌التحصیل شده‌ اند، شرایط بسیار خوب و مناسبی را برای کار فراهم کرده است. به طوری که افراد پس‌ از پایان یافتن تحصیل خود در دانشگاه‌ های مختلف این کشور، می‌ توانند بلافاصله وارد بازار کار شده و شغل متناسب با رشته ی خود را داشته باشند. این موضوع نیز یکی از مهم‌ ترین دلایل افزایش روزافزون مهاجرت دانشجویان به این کشور اروپایی می‌باشد.

  • هزینه تحصیل در کشور لهستان بسیار پایین‌ تر از بسیاری از کشور های اتحادیه اروپا می‌ باشد. این موضوع نیز یکی از مهم‌ ترین دلایل مهاجرت تحصیلی دانشجویان به این کشور می‌ باشد و باعث شده است تا تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه های این کشور رو به افزایش باشد. بسیاری از دانشجویانی که در کشور های مختلف دنیا در حال تحصیل هستند، به دنبال کشور هایی برای ادامه تحصیل می گردند که هزینه ی تحصیل در آن کشور ها پایین باشد و بتوانند از پس هزینه ی تحصیل و زندگی در آن کشور بر بیایند. کشور لهستان برای تحصیل دانشجویان خارجی در این کشور، شرایط بسیار مناسبی را فراهم کرده است تا دانشجویان خارجی بتوانند در این کشور تحصیل کنند. همچنین همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم، اقتصاد کشور لهستان، یکی از برترین اقتصاد ها در بین کشور های مختلف اروپایی می باشد و سطح رفاه اجتماعی در این کشور بسیار بالاست. این موضوع نیز باعث شده است تا دانشجویان با خیال راحت به تحصیل در این کشور اروپایی بپردازند.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با کشور لهستان آشنا کرده و درباره ی این کشور اروپایی توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی کردیم تا در ارتباط با مزیت‌ های تحصیل در این کشور صحبت‌ هایی داشته باشیم و به ۴ مورد از این مزیت‌ ها اشاره کنیم. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان واقع شود و بهره ی لازم و کافی را از مطالب این مقاله برده باشید.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *