معرفی ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه

کشور ترکیه، یکی از بهترین کشور های اروپایی می باشد که در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و …، نسبت به بسیاری از کشور های دنیا، از جمله کشور های اروپایی برتر و سر تر می باشد. این کشور اروپایی در همسایگی کشور ایران قرار دارد و از این رو بسیاری از مردم ایران، برای مقاصد مختلف کاری، تحصیلی و …، به این کشور اروپایی مهاجرت می کنند و اقامت و تابعیت این کشور را به دست می آورند. دانشگاه های این کشور نیز از جمله برترین دانشگاه های اروپایی به شمار می روند. در این مقاله به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه خواهیم پرداخت و در ارتباط با هر کدام از این دانشگاه صحبت هایی خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه در شهر های مختلف کشور

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، کشور ترکیه یکی از برترین کشور ها در سطح قاره ی اروپا، در زمینه ی آموزش رشته های مختلف دانشگاهی می باشد. در ادامه به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه می پردازیم:

دانشگاه بوغازایچی

این دانشگاه، به عنوان نخستین دانشگاه کشور ایالات متحده ی آمریکا می باشد که در قسمت اروپایی کشور ترکیه تاسیس شده است. سال تاسیس این دانشگاه به سال ۱۸۶۳ میلادی بر می گردد. این دانشگاه در شهر استانبول قرار گرفته است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور ترکیه به شمار می رود.

 

دانشگاه بیلکنت

این دانشگاه یکی از جدید ترین دانشگاه های تاسیس شده در کشور ترکیه می باشد که در سال ۱۹۸۴ میلادی تاسیس شده است. نام این دانشگاه در زبان ترکی به معنای شهر یادگیری و شهر علم می باشد. این دانشگاه از جمله دانشگاه های غیر انتفاعی کشور ترکیه به حساب می آید که جزء اولین دانشگاه های غیر انتفاعی در این کشور می باشد. یکی از ویژگی های اصلی این دانشگاه در کشور ترکیه، این است که یکی از بزرگ ترین و گسترده ترین کتابخانه های دانشگاهی در این دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه سابانجی

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه، دانشگاه سابانجی می باشد که از جمله ی جوان ترین دانشگاه ها در سطح کشور ترکیه به حساب می آید. تاسیس این دانشگاه به سال ۱۹۹۹ میلادی باز می گردد و در حدود ۲۰ سال سابقه دارد. در حدود ۴۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. این دانشگاه همچنین یکی از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه در زمینه ی بورسیه کردن دانشجویان خارجی می باشد و در حدود ۴۲ درصد دانشجویان این دانشگاه، خارجی و بورسیه شده می باشند.

دانشگاه فنی و مهندسی خاورمیانه

یکی از بزرگ ترین دانشگاه های کشور ترکیه، دانشگاه خاورمیانه ی این کشور می باشد که در شهر آنکارا، پایتخت این کشور قرار دارد. این دانشگاه در حدود ۳۱۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی می باشد که زبان آموزش در این دانشگاه، زبان انگلیسی می باشد.

دانشگاه کوچ

از جمله ی دیگر دانشگاه های کشور ترکیه، دانشگاه کوچ می باشد که یکی دیگر از دانشگاه های جوان کشور ترکیه می باشد و در سال ۱۹۹۳ میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه که در شهر استانبول کشور ترکیه قرار دارد، به نام موسس آن نامگذاری شده است.

 

دانشگاه حاجت تپه

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه، دانشگاه حاجت تپه می باشد که در پایتخت این کشور، یعنی شهر آنکارا واقع شده است. یکی از بهترین و معروف ترین دانشکده های این دانشگاه بزرگ در شهر آنکارا، دانشکده ی علوم پزشکی آن نیز می باشد. این دانشگاه یکی از ۱۰۰۰ دانشگاه برتر کشور ترکیه به حساب می آید و در رتبه ی ۸۰۰ قرار دارد.

دانشگاه آنکارا

این دانشگاه، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور ترکیه می باشد که در سال ۱۹۲۵ میلادی تاسیس شده است و در حدود ۱۰۰ سال قدمت دارد. در این دانشگاه، ۱۵ دانشکده دارد که در زمینه های مختلف در حال فعالیت هستند و دانشکده ی حقوق این دانشگاه، اولین دانشکده ی این دانشگاه به حساب می آید. ۳۱ موسسه تحقیقاتی نیز در این دانشگاه وجود دارد.

 

دانشگاه قاضی

این دانشگاه نیز یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور ترکیه می باشد که جزء ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان نیز به حساب می آید. این دانشگاه در سال ۱۹۲۶ میلادی تاسیس شده است و دارای ۱۵ دانشکده می باشد.

دانشگاه استانبول

یکی دیگر از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه به حساب می آید که در معرفی ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه، به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور ترکیه به حساب می آید. در این دانشگاه، ۱۷ دانشکده تخصصی وجود دارد که در رشته های مختلف دانشگاهی به دانشجویان آموزش می دهند.

 

دانشگاه آتاتورک

یکی دیگر از بزرگ ترین دانشگاه های کشور ترکیه، دانشگاه آتاتورک می باشد که ۱۵ دانشکده دارد. زبان آموزش در این دانشگاه، زبان ترکی می باشد و آن دسته از دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، بایستی روی زبان ترکی تسلط کافی داشته باشند.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *