با شرایط تحصیل در ترکیه مقطع کالج آشنا شوید!

کشور ترکیه، یکی از خوش آب و هوا ترین کشور های قاره ی اروپا می باشد که میزان بارش سالیانه ی این کشور بسیار بالا بوده و این موضوع باعث شده است تا تعداد مهاجرین و مسافرت کنندگان به این کشور اروپایی روز به روز در حال افزایش باشد. دانشگاه ها و کالج های کشور ترکیه نیز از سطح علمی بسیار بالایی در بین دانشگاه های اروپایی برخوردار بوده و این امر سبب شده است تا مهاجرت تحصیلی دانشجویان از کشور های مختلف دنیا به این کشور  رو به افزایش باشد. برای تحصیل در ترکیه مقطع کالج، دانشجویان خارجی باید یکسری شرایط داشته باشند و مدارک و مستندات لازم را برای ارائه به سفارت این کشور و دانشگاه مقصد آماده نمایند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با شرایط تحصیل در ترکیه مقطع کالج آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی می کنیم تا در ارتباط مدارک و مستندات لازم برای تحصیل در ترکیه مقطع کالج با شما صحبت هایی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

روش اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور ترکیه، یکی از بهترین کشور های قاره ی اروپا می باشد که از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار بوده و توریست ها و گردشگر های بسیاری هر ساله به این کشور اروپایی سفر می کنند تا از مناطق دیدنی و توریستی این کشور دیدن کنند. مناطق توریستی و گردشگری زیبای این کشور در قاره ی اروپا، باعث شده است تا تعداد مهاجرت کنندگان به این کشور رو به افزایش باشد. دانشگاه های مختلف این کشور، در مقاطع و دوره های مختلف تحصیلی، به دانشجویان داخلی و خارجی در زمینه ی رشته های مختلف تحصیلی آموزش می دهند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این  کشور، یکسری شرایط لازم است که دانشجویان بایستی این شرایط را داشته باشند. بسیاری از دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه را دارند، ابتدا بایستی در کالج های کشور ترکیه، یک دوره ی آموزشی را بگذرانند. معمولا برای ورود به کالج ها نیز، یک امتحان ورودی از دانشجویان گرفته می شود که در بسیاری از موارد، این امتحان فقط شامل امتحان زبان می شود. حال آن که بعضی دیگر از دانشگاه ها، برای ورود دانشجویان خارجی به کالج های آن ها، آزمون های درس های مختلف دوره های دبیرستان را نیز از آن ها می گیرند و سطح علمی دانشجویان را می سنجند. بدیهی است در صورتی که سطح علمی و زبان ترکی دانشجویان به سطح مورد دانشگاه های ترکیه نرسیده باشد، دانشگاه ها و کالج های ترکیه از پذیرش دانشجو ممانعت به عمل آورده و دانشجو نمی تواند به تحصیل در ترکیه مقطع کالج بپردازد. لذا کالج را می توان یک دوره ی پیش دانشگاهی در نظر گرفت که در بسیاری از کشور های دنیا، امروزه این دوره ی آموزشی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته می شود. جالب است بدانید که گذراندن دوره ی تحصیلی کالج برای دانشجویان خود آن کشور لازم نیست و دانش آموزانی که در کشور ترکیه مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان را گذرانده اند، می توانند بلافاصله وارد دانشگاه شوند و در رشته ی مورد علاقه ی خود مشغول به تحصیل شوند. در طی تحصیل در ترکیه مقطع کالج، زبان ترکی دانشجویان خارجی تقویت می شود و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور آماده می شوند. بطوریکه پس از ورود به دانشگاه های این کشور، هیچ گونه مشکلی در زمینه ی فهم و درک دروس دانشگاهی با زبان ترکی نداشته باشند.

مدارک و مستندات لازم برای تحصیل در ترکیه مقطع کالج

برای تحصیل در ترکیه مقطع کالج، یکسری مدارک و مستندات لازم است که دانشجویان باید این مدارک را به سفارت این کشور برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه تحویل دهند. در زیر در ارتباط با این مدارک و مستندات بیشتر صحبت می کنیم:

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مدارک و مستنداتی که برای تحصیل در ترکیه مقطع کالج لازم است دانشجویان به سفارت کشور ترکیه تحویل دهند، مدرک زبان ترکی می باشد. با توجه به این که در بیشتر دانشگاه های کشور ترکیه، تدریس دروس مختلف دانشگاهی به زبان ترکی انجام می شود، لذا داشتن مدرک زبان ترکی تومر، برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند، لازم و ضروری می باشد. البته بعضی از دانشگاه های این کشور نیز به زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی نیز تدریس می کنند که به تناسب دانشگاه مورد نظر، بایستی مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آن دانشگاه اخذ شود. به عنوان مثال برای تحصیل در دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی نیز تدریس در آن ها انجام می شود، مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس مورد قبول آن ها می باشد که دانشجو باید یکی از این مدارک زبان را داشته باشد.

یکی دیگر از مهم ترین مدارکی که برای تحصیل در ترکیه مقطع کالج، دانشجویان باید داشته باشند و به سفارت این کشور ارائه دهند، پاسپورت و شناسنامه ی معتبر می باشد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *