اقامت کاری

اقامت کاری نوعی اقامت است که شخص تقاضا کننده از طریق آن‌،‌ به دنبال یافتن شغلی مناسب در خارج از قلمرو کشور خود است‌.‌‌ اقامت کاری‌،‌ ‌بیش‌تر به مقصد کشورهایی صورت می‌گیرد که شرایط مناسبی برای نیروهای متخصص غیر بومی فراهم کرده اند. از طریق مهاجرت کاری، بسته به نوع مهارت شخص متقاضی موقعیت های شغلی وجود دارد و بهتر است تقاضا کنندگان برای این نوع اقامت،‌ ابتدا در زمینه تخصص کاری خود تحقیق کنند تا بتوانند کشوری مناسبی را پیدا کنند و اگر نیت درآمد ‌بیش‌تر، شغل بهتر‌ و یا قصد اقامت در کشور دیگری را دارند بهتر است قبل از اقامت درباره شرایط کاری آن کشور و دستمزد و میزان ترقی کار اطلاعات جامعی داشته باشند  و بعد تصمیم بگیرند‌.

در نظر داشته باشید که انتخاب کشورهای انگلیسی زبان برای اقامت ،‌ بهترین گزینه است به این دلیل که زبان انگلیسی رایج ترین زبان دنیا است و یادگیری آن برای ایرانیان بخاطر اینکه تا حدودی با این زبان آشنایی دارند آسان‌تر از زبان‌های دیگر است و زودتر‌ می‌توانند به آن مسلط شده و اهداف کاری خود را دنبال کنند‌.‌ کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری مناسب ترند و معمولا گزینه اصلی برای اقامت شغلی هستند‌‌.‌ کشور‌های اروپایی به دلیل کمبود نیروی کار جوان‌،‌ تلاش‌ می‌کنند از کشور‌های دیگر نیروهای متخصص جوان جذب کنند‌،‌ این کشورها با ایجاد شرایط مناسب برای اقامت کاری‌، به شرایط اقتصادی خود رونق‌ می‌بخشند‌.‌ این نوع اقامت از طریق گرفتن ویزای کاری امکان پذیر است.‌ ویزای کاری بسته به قوانین کشور مقصد به صورت یک ساله یا دوساله صادر‌ می‌شود. اگر در طی این مدت‌،‌ شخص تقاضا کننده‌ بدون مشکل خاصی به فعالیت پرداخته باشد این ویزا تمدید یا به ویزای دائم تبدیل‌ خواهد شد و بعد از ویزای دائم‌،‌ شخص می‌تواند تابیعت کشور مورد نظر را به دست بیاورد و جز شهروندان آن کشور محسوب شود.

انواع اقامت کاری

بسیاری از افراد علاقمند به مهاجرت به دنبال اقامت کاری هستند اما همه افراد شرایط اقامت را ندارند. برای این نوع اقامت باید از مهارت خاص برخوردار باشید یا با سرمایه کافی و سابقه کار به راحتی بتوانید ویزای کاری برای این نوع اقامت را‌ به دست بیاورید.

١. اقامت با تاسیس شرکت: اقامت کاری با تاسیس شرکت‌،‌ یکی از مواردی است که می‌تواند منجر به دریافت ویزای کاری و در نهایت اقامت در کشور مقصد بشود. انگلستان یکی از کشور هایی است که در این زمینه شرایط بسیار مناسبی را فراهم کرده است.

اقامت کاری - الوویزا

ثبت شرکت در ابتدا نیاز به اقامتِ کاری ندارد اما ثبت شرکت در انگلستان اقامت ٣ ساله را به همراه دارد که برای ٢ سال دیگر قابل تمدید است. پس از ۵ سال اقامَت کاری، شخص متقاضی می تواند اقامت دائم انگلستان را به دست بیاورد.

ثبت شرکت در انگلستان می تواند به صورت های زیر باشد:

١.سهامی خاص با مسئولیت محدود

٢.شرکت با مسئولیت محدود

٣.شرکت مسئولیت محدود با گارانتی

۴.شرکت سهامی عام

همچنین مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگلستان به شرح زیر است:

١.مدارک هویتی به همراه ترجمه

٢.پاسپورت معتبر

٣.اسناد ازدواج در صورت وجود

۴.اثبات عدم سوء پیشینه

۵.مدارک شناسایی شرکت و پرداخت های مالیاتی

۶.مدرک زبان در سطح آیلتس ۴

۶. کسب ۶٧ امتیاز در مرحله اول


برای خواندن مطالب درمورد مهاجرت به آلمان میتوانید:

٢. اقامت با سابقه کار: این نوع از اقامتِ کاری‌ در همه کشور‌ها مقدور نیست‌.‌ در صورتی که افراد سابقه کار داشته باشند بهترین کشور برای‌ آن‌ها می‌تواند کشور استرالیا باشد زیرا این کشور برای متقاضیان با سابقه کار‌،‌ شرایط خوب و مناسبی را فراهم کرده است‌.‌ برای این نوع اقامت با سابقه شغلی به حمایت یک کارفرما نیاز است بنابراین باید توانایی‌های فرد به کارفرما اثبات گردد‌.

٣. اقامت از طریق تخصص یا مهارت: یکی از شرایط اخذ ویزای کاری برای کسی که قصد اقامتِ کاری دارد این است که تخصص یا مهارتی داشته باشد که مورد درخواست کشور های دیگر باشد در صورتی که این مهارت از طریق مدرک دانشگاهی باشد می‌توان با حمایت یک کارفرما‌،‌ به راحتی ویزای کاری را دریافت کرد. البته برای این کار باید تمکن مالی داشت و در صورت داشتن تمکن مالی و شرط داشتن مهارت‌،‌ بهتر است کشور آلمان و در صورت نداشتن تمکن مالی‌،‌ می‌توان کشور استرالیا را انتخاب کرد‌.‌ در صورت کسب ۶۵ امتیاز مهاجرتی کشور استرالیا‌،‌ نیازی به تمکن مالی نیست‌.‌ لازم به ذکر است که این نوع اقامت باید توسط یک کارفرما حمایت شود تا بتوان سریع‌تر و آسان‌تر ویزای کاری خود را برای مهاجرت دریافت کرد.

۴. شرایط اقامت با سرمایه: اقامت کاری با سرمایه‌،‌ ساده‌ترین راه مهاجرت است‌.‌ این نوع از مهاجرت به معنی سرمایه گذاری در کشور مقصد است‌.‌ با سرمایه گذرای در کشور مقصد‌،‌ می‌توان ویزای کاری را در مدت زمان کوتاهی کسب کرد‌.‌ مدت زمان اقامتِ کاری در این نوع از مهاجرت بستگی به میزان سرمایه افراد دارد‌.‌ اگر فرد کارفرمایی خود را به مرور زمان ثابت کند‌،‌ می‌تواند از طریق ویزای کشوری که در آن سرمایه‌گذاری کرده به این کشور مهاجرت کاری داشته باشد و بعد از ورود به این کشور کار خود را شروع کند‌

مقایسه اقامت کاری با اقامت تحصیلی

اقامت کاری - الوویزا

مهاجرت تحصیلی از مزایایی زیادی برخوردار است و در مواردی بهتر از اقامت کاری است زیرا تحصیل در خارج از کشور به افراد این فرصت را می‌دهد که به طور کامل به یک زبان جدید مسلط شوند‌.‌ بهترین راه برای یادگیری یک زبان خارجی‌،‌ زندگی در آن کشور است. چون با این کار مدام در زندگی روزمره تمرین زبان انجام‌ می‌شود و دانشگاه میزبان نیز به احتمال زیاد دوره‌های آموزش زبان را برای محصلان تشکیل‌ می‌دهد‌.‌ بسیاری از دانشجویان به حدی مجذوب کشور میزبان می‌شوند که تصمیم می‌گیرند در آنجا کار کنند‌.‌ از امتیاز‌های تحصیل در خارج از کشور می‌توان به افزایش فرصت‌های کاری در داخل و خارج از کشور اشاره کرد‌ و امکان تغییر اقامت تحصیلی به اقامت کاری پس از پایان تحصیل در اکثر موارد به راحتی وجود دارد.

عواملی مانند انتخاب درست رشته و دانشگاه در خارج از کشور‌‌،‌ آشنایی با یک زبان دیگر و بدست آوردن تجربه بین المللی‌،‌ باعث‌ می‌شود که فرد موقعیت‌های کاری زیادی را برای ادامه زندگی پیدا کند و علاوه بر اینکه در کشور خود موقعیت شغلی اش را بهبود‌ می‌بخشد‌،‌‌ فرصت‌های کار بین المللی را نیز برای خود فراهم‌ می‌کند بنابراین در جهان امروزی که با بحران‌های مالی زیادی رو به رو است‌،‌ این یکی از مزایای ویژه تحصیل در خارج از کشور به حساب‌ می‌آید‌.‌ یک فرد تحصیل کرده در یک دانشگاه خوب بین المللی‌ با تجربه بین المللی داشتن‌ و آشنایی با یک زبان دیگر‌،‌ در مقایسه با دیگر افراد در زمینه‌های کاری در موقعیت بسیار عالی‌تری قرار می‌گیرد‌.‌ از بزرگ‌ترین امتیاز‌های تحصیل در خارج از کشور می‌توان به ملاقات با دوستان جدید با پیش‌زمینه‌های مختلف اشاره کرد‌.‌ از این طریق می‌توان با دیگر دانشجویان بین‌المللی و با دانشجویان کشور میزبان آشنا شد و با افراد جدیدی رابطه برقرار کرد‌.‌ پس با این تفاسیر می‌توان گفت اقامت تحصیلی در مقایسه با اقامت کاری از مزایایی بهتری برخوردار است و از طریق مهاجرت تحصیلی می‌توان به موقعیت کاری خوبی رسید‌.

کاربرد اقامت کاری

اقامت کاری برای دست یافتن به شغلی مناسب با توجه به شخصیت و مهارت فرد است‌.‌ همچنین اقامت کاری می‌تواند بخاطر پیدا کردن کاری بهتری از کار فعلی و درآمد ‌بیش‌تر باشد‌.‌ افرادی که تحصیلات تخصصی در زمینه رشته خود دارند‌،‌ با مهاجرت ‌بیش‌تر از افراد دیگر می‌توانند پیشرفت کنند و شغل مناسب با شخصیت و مهارت خود را پیدا کنند‌. پس می توان کاربرد این نوع اقامت را دست یافتن به شرایط مالی و رفاهی بهتر در زندگی دانست.

اقامت کاری - الوویزا

برای تجربه رانندگی در خیابون های اروپا کلیک کنید.

لطفا فیلتر شکن خود را روشن کنید

نتیجه گیری

اقامت کاری تصمیم بسیار بزرگی است که نیازمند شجاعت، مصمم بودن و گذراندن مراحل اداری و تکمیل فرم‌های بسیار زیادی است‌.‌ در ‌بیش‌تر موارد برای افراد مشکل است که به‌تنهایی تمامی این روند را طی کنند بنابراین در این زمان باید با یک مشاور مهاجرت صحبت کرد تا راهنمایی‌های کامل جهت اقامت کاری صورت گیرد. کارشناسان الوویزا همواره پذیرای تماس های شما در رابطه با اقامت کاری خواهند بود.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

اقامت کاری نوعی اقامت است که شخص تقاضا کننده از طریق آن‌،‌ به دنبال یافتن شغلی مناسب در خارج از قلمرو کشور خود است‌.‌‌ اقامت کاری‌،‌ ‌بیش‌تر به مقصد کشورهایی صورت می‌گیرد که شرایط مناسبی برای نیروهای متخصص غیر بومی فراهم کرده اند.

  • اقامت کاری با تاسیس شرکت
  • اقامت کاری با سابقه کار
  • اقامت کاری از طریق تخصص یا مهارت
  • اقامت از طریق سرمایه گذاری

 اقامت تحصیلی در مقایسه با اقامت کاری از مزایایی بهتری برخوردار است و از طریق مهاجرت تحصیلی می‌توان به موقعیت کاری خوبی رسید‌.

سایت قدیم
فارسی
f