مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان با استفاده از روش سرمایه گذاری می تواند یکی از راه های پر بازده و کم ریسک برای مهاجرت باشد با اینحال دارای شرایط مختص به خود است. به طور کلی سرمایه گذاری در کشور های دیگر به این معنی است که شما پول خود را در کسب و کاری قرار می دهید که سود دوطرفه هم به شما و هم به اقتصاد کشور مقصد برساند. کشور آلمان صنعتی ترین کشور اروپا محسوب می شود که قوی ترین اقتصاد را در بین کشور های این قاره در اختیار دارد. کشور آلمان دارای ۱۶ ایالت بوده و پایتخت استراتژیک این کشور برلین می باشد. کشور آلمان شامل شهرهای بزرگی مثل هامبورگ ، مونیخ و… می باشد. واحد پولی این کشور یورو می باشد و به طور کلی آلمان نقش اصلی و محوری را در اتحادیه اروپا داراست. در آلمان ۷.۷  درصد از جمعیت را مهاجران تشکیل میدهند. شرکت های خودروسازی بزرگ و معروفی مثل مرسدس بنز، پورشه، دایملر کرایسلر و… در آلمان مشغول به فعالیت هستند. مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش ها هم برای ایجاد کسب و کار و هم برای مهاجرت است. برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری بهتر است به زبان آلمانی تسلط داشته باشید تا بتوانید با ایجاد ارتباطات موثر بیزینس خود را رو به جلو ببرید و در نهایت به سود برسانید.

راه های مختلف سرمایه گذاری در آلمان به شرح زیر است:

١. فعالیت حرفه‌ای فردی مثل رستوران داری یا آزایشگری

٢. تاسیس شرکت سهامی عام (۲ نفر یا بیشتر)

٣. تاسیس شرکتهای شخصی (تضامنی)

۴. تاسیس شرکت با مسئولیت محدود

۵. تاسیس شعبه یک شرکت یا مجموعه ی دیگر

۶. دفتر نمایندگی از طرف یک شرکت یا سازمان معتبر

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

برای مهاجرت به آلمان  از طریق تحصیل ابتدا باید بتوانید از یک دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید. باید توجه داشته باشید که تحصیل در آلمان به صورت رایگان است و امکان تحصیل برای همه ی افراد در همه ی مقاطع وجود دارد. با توجه به مقطع تحصیلی ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید باید برای دریافت پذیرش اقدام کنید. بر اساس رشته و دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنی، باید مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی ارائه دهید. مهاجرت از طریق تحصیل یکی از راه های محبوب برای افراد جهت مهاجرت به آلمان است.

 

مهاجرت به آلمان - الوویزا

مهاجرت تحصیلی به آلمان با در نظر گرفتن رایگان بودن شهریه، باز هم دارای هزینه هایی است که باید بتوانید از پس آن بربیایید. هزینه های روزمره زندگی در آلمان ماهیانه چیزی در حدود ۸۰۰ الی ۱۵۰۰ یورو می شود. گر چه کار دانشجویی تا بخش زیادی از این هزینه را جبران خواهد کرد اما نیازمند تسلط بالایی بر زبان آلمانی بوده و ممکن است در چند ماه اول نتوانید کار مناسبی با توجه به شرایط خود پیدا کنید

دانشجویی تا بخش زیادی از این هزینه را جبران خواهد کرد اما نیازمند تسلط بالایی بر زبان آلمانی بوده و ممکن است در چند ماه اول نتوانید کار مناسبی با توجه به شرایط خود پیدا کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل نیازمند اخذ ویزای تحصیلی می باشد. زمان انتظار برای دریافت زمان مصاحبه از سفارت آلمان، بین ١ تا ١٨ ماه بر اساس شرایط هر فرد و تعداد متقاضیان می باشد.

ارائه مدارک زیر در هنگام مراجعه به سفارت آلمان الزامی است :

١. مدارک تحصیلی و ترجمه رسمی آن ها

٢. انگیزه نامه

٣. اثبات مهارت های زبان

۴. نامه تأیید پذیرش از دانشگاه

۵. اسناد بیمه درمانی

۶. اثبات تمکن مالی

 


برای خواندن مطالب درمورد اقامت از طریق تحصیل میتوانید:

فرم درخواست ویزای کار آلمان

برای درخواست ویزای کار و مهاجرت به آلمان شما نیازمند این هستید که فرم هایی را پر کنید. در این فرم نامه ی دعوت نامه ای که از طرف کارفرما برای شما ارسال شده است با ریز جزییات باید نوشته شود. تمام جزییات شرکتی که می خواهید برای آن کار کنید از جمله آدرس، تلفن، میزان حقوق شما، ساعت های کاری که قرار است برای کمپانی کار کنید و هر نوع اطلاعات حقیقی و حقوقی که به شما و شرکت مرتبط است. تا سفارت آلمان پس از بررسی مدارک شما و فرم درخواست ویزای کار به شما ویزای کاری دهد و اجازه ی کار در این کشور را برای شما صادر کند.

مهاجرت به آلمان - الوویزا

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

افرادی که علاقه مند به تحصیل نیستند یا جزو فارغ‌التحصیلان محسوب می شوند، مهاجرت به آلمان از طریق کار یا تخصص را انتخاب می کنند.

کشور آلمان به دلیل کمبود نیروهای متخصص در زمینه های مختلف، سالانه افرادی که دارای ویژگی های شغلی و کاری خاصی باشند را به سوی خود جذب می کند. آلمان از جمله کشورهایی است که نیروی کار متخصص را با بهترین امکانات برای ارگان های خصوصی و دولتی خود استخدام می کند. روند جذب نیروهای متخصص بین المللی که درخواست مهاجرت به آلمان را دارند به این شکل است که ابتدا کارفرمایان، شرکت ها و یا موسساتی که به نیرو نیاز دارند، از طرق رسمی و قانونی اعلام نیاز می کنند و آگهی کار خود را به مدت سه ماه در معرض نمایش می گذارند و به جستجوی نیروی کار درون خود آلمان می پردازند. پس از پایان سه ماه، اگر نیروی متخصص آلمانی برای این پوزیشن شغلی درخواست داد،  پس از بررسی شرایط فرد متقاضی، شغل به او تعلق می گیرد. اگر نیرویی از اتباع آلمانی درخواست نیاز نکرد، کارفرما حق دارد از نیروهای بین المللی متقاضی این موقعیت شغلی دعوت به همکاری و حضور در آلمان کند. شما می‌توانید با مهاجرت به آلمان برای جستجوی پوزیشن شغلی موردنظر خود توسط ویزای جستجوی کار، موقعیت شغلی مورد نظرتان را بیابید ویزای موقت خود را به ویزای کاری تغییر دهید. پس از چند سال امکان دریافت ویزای دائمی و در نهایت پاسپورت آلمان نیز وجود دارد.

بر اساس آمار ها بازار کار رشته های فنی مثل مکانیک، IT، برق، و کامپیوتر برای مهاجرت به آلمان از طریق این روش مناسب تر است.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by اطلاع رسانى مهاجرت،ویزا،اقامت (@elovisa.ir)

هزینه مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان، بسته به نوع مهاجرتی که می‌خواهید انجام دهید هزینه های متفاوتی را باید پرداخت کنید. از مهاجرت تحصیلی گرفته تا مهاجرت کاری و سرمایه گذاری، باید بدانید در هر مرحله به خرج کردن چه مقدار پولی نیازمند هستید. اگر در ایران زندگی می کنید و قصد مهاجرت به آلمان را دارید، این نکته را مد نظر خود قرار دهید که با توجه به ناپایداری وضع ارز و بازار، هزینه هایی که برای مهاجرت به آلمان در نظر گرفته اید می‌تواند هر روز تغییر کند و شما باید خود را برای هر نوع وضعیتی آماده کنید. با کاهش روز افزون ارزش ریال و افزایش دلار و یورو هر ثانیه ممکن است هزنیه های شما نسبت به ثانیه ی قبل متفاوت بشود. بهتر است با داشتن پشتوانه مالی مطلوبی قدم به سوی مهاجرت به آلمان بردارید تا در میانه ی راه با وقوع حوادث غیرمترقبه ی ارزی و یورویی دچار مشکل نشوید

مهاجرت به آلمان - الوویزا

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

برای مهاجرت کردن و آغاز زندگی در کشوری بیگانه عوامل مختلفی دخیل هستند. باید همه ی فاکتورها را در نظر گرفت و براساس هدف از مهاجرت اقدام به این امر مهم نمود. باید انطباق فرهنگی و شرایط زندگی در کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید را در نظر بگیرید. در رابطه با آن مطالعات بسیار انجام دهید و با آگاهی کامل به سمت شروع زندگی جدید خود گام بردارید. مهاجرت امری سخت و دشوار است و برای همه ی اقشار جامعه و همه ی افراد مناسب نمی باشد. بهتر است برای مهاجرت شغلی و زندگی در کشوری غریب دلایل و اهداف محکمی داشته باشید، چرا که اگر غیر از این باشد مغلوب سختی های حین مسیر می شوید، انگیزه ی خود را از دست می دهید و ممکن است به حدی از افسردگی نیز دچار شوید. بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت کاری شرایط اقتصادی و رشد اقتصادی کشور مقصد را بررسی دقیق کنید. حواس‌تان باشد که شرایط سیاسی نیز نقش ویژه ای در اقتصاد کشورها دارد و اگر کشوری درگیری های سیاسی دارد، شرایط شما به عنوان یک مهاجر را تحت الشعاع خود قرار می دهد. با توجه به موقعیت ایران و شرایط سیاسی و اقتصادی که بر آن حاکم است، بعضی از کشورها از پذیرش اتباع ایرانی امتناع می ورزند و ممکن است با اینکه تمامی مراحل برای مهاجرت کاری از جمله پیدا شدن کارفرما و داشتن جاب آفر به درستی جلو رفته باشد اما در اواخر مسیر ویزای مورد نظر به شما داده نشود و نتوانید مهاجرت شغلی خود را به درستی انجام دهید و قادر به دریافت ویزای کاری نشوید. پس قبل از انجام هر نوع اقدامی به شرایط شغلی خودتان و اهدافتان نگاه کنید و آنها را اولویت بندی کنید سپس به دنبال کشور مقصد برای مهاجرت شغلی بپردازید. این نکته را به طور دقیقی به خاطر بسپارید که هر فردی باید متناسب توقعات و اهدافی که دارد کشوری که می‌خواهد مهاجرت کاری به آن داشته باشد را انتخاب کند و اگر همه ی افراد مقصدشان کشور خاصی می باشد، دلیل بر این نیست که این کشور برای شما هم مناسب است. کاملا منطقی و واضح شرایط را تحت نظر قرار دهید تا بهترین تصمیم را بگیرید تا مهاجرت کاری خود را امن و با خیال آسوده ای انجام دهید.

الوویزا با سابقه طولانی در زمینه ی امور مربوط به مهاجرت به آلمان، پذیرای درخواست های شما در این مورد خواهد بود. به این منظور می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

سوالات متداول

۱آیا مهاجرت به آلمان آسان است؟
کشور آلمان یکی از سازمان یافته ترین و سریعترین روندهای مهاجرتی در جهان را دارد. بهترین راه برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار است. Job Seeker Visa یک اجازه اقامت طولانی مدت است که به شما اجازه می دهد برای مدت ۶ ماه به دنبال کار باشید.
۲آیا مهاجرت به آلمان توصیه می شود؟
به صورت کلی می‌توان آلمان را جزو برترین و با ثبات ترین مقصد ها برای مهاجرت در زمینه های مختلف دانست. رفاه و درآمد سرانه بالا و همچنین اقتصاد بسیار قوی از جمله این موارد هستند.
۳آیا کار پیدا کردن در آلمان راحت است ؟
پیدا کردن شغل در آلمان به هیچ وجه کار آسانی شناخته نشده است. یافتن شغل در هر مکان جدیدی امری چالش برانگیز است به ویژه در آلمان زیرا همه در کار خود مهارت کافی دارند و فقط برای برخی موقعیت های شغلی کمبود نیرو وجود دارد.

سایت قدیم
فارسی
f