شرایط و راه های مهاجرت به ترکیه

هر چه در مورد مهاجرت به  کشور ترکیه لازم هست در این مطلب می تونید پیدا  کنید.

فهرست مطالب

اطلاعات کلی

 • قاره : اورسیا

 • پایتخت : آنکارا

 •  واحد پول: لیر (TL) 

 • ساعت جهانی :   ۳+

 • مذهب : اسلام

 • پیش شماره :  ۹۰+

 • حکومت : جمهوری ریاستی با پارلمان واحد

موقعیت جغرافیایی

کشور ترکیه بین شش کشور آسیایی: ایران،آذربایجان، سوریه،ارمنستان،گرجستان و سوریه و دو کشور اروپایی: یونان و بلغارستان قرار دارد که بهش می گن اورسیا. بزرگترین شهرهای ترکیه به ترتیب:

استانبول ، آنکارا ، ازمیر ، بورسا ، آدانا ، غازی عینتاب ، آنتالیا ، قونیه ، قیصریه.

روش های ورود به کشور ترکیه

تحصیل در ترکیه یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است. دریافت ویزای تحصیلی، یکی از کم ریسک‌ترین ویزاهای اغلب کشورها به ویژه ترکیه به‌شمار می‌آید. برای تحصیل شما می تونید از مقاطع اولیه یعنی سنین کم تر از ۱۸ اقدام کنید و تا دکتر تحصیل کنید.

مهاجرت تحصیلی2

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به ترکیه، کار در این کشور است. افراد برای کار در این کشور، به جاب آفر ترکیه یا همان دعوت‌نامه کاری از یک کارفرمای ترکیه‌ای نیاز دارند. خارجی‌ها برای درخواست اجازه کار در ترکیه، باید از طریق دفاتر کنسولی ترکیه در کشور محل اقامت خود اقدام کنند. بنابراین متقاضی باید به نزدیک‌ترین دفتر ماموریت ترکیه در محل زندگی خود مراجعه کند و مدارک لازم مثل گذرنامه، فرم درخواست ویزا و نامه پیشنهاد کار کارفرمای ترکیه‌ای را ارائه دهد. کارفرما در ترکیه نیز باید ظرف ده روز کاری پس از درخواست متقاضی، مدارک لازم را به وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه (MLSS) ارائه دهد. تعدادی از این مدارک عبارت‌اند از: فرم استخدام پرسنل، گزارش سود و زیان کارفرما در سال‌های اخیر و نامه درخواست اجاره کار. درنهایت درخواست‌های اجازه کار توسط وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه تأیید و یا رد می‌شود. در صورت تأیید مجوز کار توسط وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه، فرد خارجی باید هزینه ویزای ورود، حق مجوز کار و هزینه اقامت ترکیه را در دفاتر کنسولی پرداخت کند. ازآنجاکه کارت اجازه کار در ترکیه جایگزین اجازه اقامت در ترکیه می‌شود، ویزای مشروح کاری که توسط دفاتر کنسولی ترکیه صادر می‌شود، فقط برای ورود و حداکثر ۹۰ روز قابل‌استفاده است. بنابراین متقاضی باید بلافاصله پس از ورود به ترکیه (قبل از شروع کار)، در ظرف یک ماه به یکی از شعبه‌های اداره پلیس محلی مراجعه و ثبت‌نام کند تا اجازه اقامت لازم را دریافت کند.

مهاجرت کاری ترکیه 2

برای مشاوره در زمینه این کشور پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره داشته باشیم تا تمامی راه های که شما می تونید اقدام کنید بررسی شود بهترین تصمیم بگیرید برای مهاجرت به این کشور.

سرمایه‌گذاری در ترکیه به روش‌های مختلف صورت می‌گیرد هر کدام از این روش‌ها، به‌نوعی موجب دریافت تابعیت و اقامت این کشور می‌شوند. قانون سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی ترکیه بر اساس اصل رفتار برابر است. به این معنی که به سرمایه‌گذاران بین‌المللی اجازه می‌دهد، حقوق و تعهدات یکسان با سرمایه‌گذاران محلی داشته باشند. بنابراین شرایط راه‌اندازی مشاغل و انتقال سهام همان شرایطی است که برای سرمایه‌گذاران داخلی اعمال می‌شود.  روش های زیادی وجود دارد می تونید با مشاوره های ما مشورت کنید.

سرمایه گذاری ترکیه

پناهندگی

یکی از روش های ورود به کشور ترکیه هست که اصلا بهتون پیشنهاد نمی کنم برای درک بهتر این که چرا پیشنهاد نمی کنیم این روش این مطلب مطالعه کنید .

چرا پناهندگی نه ؟؟؟؟

ازدواج

مهاجرت به ترکیه و کسب تابعیت این کشور از طریق ازدواج نیز امکان‌پذیر است. اما لازم است بدانید که تابعیت ترکیه از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه‌ای به‌طور خودکار به‌دست نمی‌آید. بااین‌حال، افراد خارجی که حداقل سه سال با یک تبعه ترکیه ازدواج کرده‌اند و ازدواج آن‌ها همچنان ادامه‌دار باشد، می‌توانند برای دریافت تابعیت ترکیه اقدام کنند. متقاضی ازدواج با یک شهروند ترکیه لازم است شرایط زیر را داشته باشد:

.باید زوجین در یک خانواده زندگی کنند.

.زوجین باید از اعمالی که با وحدت ازدواج سازگار نیست اجتناب کنند.

.شخص خارجی تهدیدی برای امنیت ملی و نظم عمومی ترکیه نباشد.

.درصورتی‌که زوج ترکیه‌ای پس از ثبت درخواست متقاضی فوت کند، متقاضی ملزم به انجام بند اول نیست.

برای دریافت تابعیت ترکیه از طریق ازدواج، رعایت شرایط فوق الزامی است. بااین‌وجود حتی اگر متقاضی تمام ضوابط را رعایت کند، بازهم وزارت امور داخلی ترکیه اختیار گسترده‌ای درزمینه تصمیم‌گیری در مورد اعطا و یا عدم اعطای تابعیت دارد و کمیسیون مربوطه همواره سعی می‌کند واقعی و یا غیرواقعی بودن این ازدواج را مشخص کند.

هزینه ها

بخشی از هزینه ها براتون برآورد کردیم تا در در این مورد بهتر بتونید تصمیم بگیرید.

لیست هزینه ها ترکیه 1
لیست هزینه ها ترکیه 2
لیست هزینه ها ترکیه 3

چرا کشور ترکیه جز مقصد ها برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

کشور ترکیه مقصدی نزدیک برای ما ایرانی هست ، از نظر فرهنگی شبیه ما هستن و مسافتی ۳ ساعتی با ایران دارد ، به چند تا مزیت ها اقامت در ترکیه می پردازیم.

 • امکان زندگی در یک کشور توریستی خوش آب‌وهوا

 • هزینه‌ها در ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای هم‌تراز کمتر است.

 • بهره مندی از خدمات رایگان درمانی و بهداشتی.

 • دریافت حق بازنشستگی به طور کامل.

 • بهره مندی از زندگی با کیفیت با صرف هزینه کمتر نسبت به اغلب کشورهای اروپایی و آمریکایی.

 • بهره مندی از روابط تجاری خوب کشور ترکیه با سایر کشورهای دنیا و امکان تجارت بین المللی بهتر و ساده‌تر.

 • دستیابی به بازار بزرگ جهانی برای فروش و صادرات کالا.

 • امکان استفاده از تسهیلات دانشگاهی با بازپرداخت کم.

 • نداشتن اجبار جهت حضور در خاک ترکیه برای دریافت تابعیت و پاسپورت.

 • ترکیه وضعیت تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد بنابراین می‌توان ضمن اخذ تابعیت این کشور، تابعیت قبلی خود را حفظ کرد.

 • بهره‌مندی از سیستم تحصیلی مناسب ترکیه

 • استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی پیشرفته ترکیه

 • امکان دریافت پاسپورت ترکیه

  و غیره.

برای بررسی دقیق تر شما برای رفتن به کشور ترکیه به شما پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره بگیرید تا کارشناسان کشور ترکیه با شما صحبت کرده و بهترین نتیجه رو به شما پیشنهاد بدهند