با شرایط تحصیل در ترکیه مقطع کارشناسی آشنا شوید!

کشور ترکیه یکی از کشور های اروپایی است که در چند سال اخیر همواره به عنوان مقصد بسیاری از دانشجویان کشور های مختلف شناخته شده است و بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های مختلف تحصیلی را دارند، این کشور اروپایی را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. این کشور که در همسایگی شمال غربی کشور ایران قرار دارد، برای دانشجویان ایرانی نیز به عنوان یک مقصد تحصیلی بسیار مناسبی شناخته می شود. شرایط تحصیل در ترکیه مقطع کارشناسی بسیار مناسب می باشد. این موضوع باعث شده است تا تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه های این کشور روز به روز در حال افزایش باشد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با کشور اروپایی ترکیه آشنا کرده و درباره ی شرایط تحصیل در ترکیه مقطع کارشناسی، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی خواهیم کرد تا در ارتباط با مدارک و مستندات لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نیز صحبت هایی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در ترکیه مقطع کارشناسی

همانطوری که در مقدمه ی این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور ترکیه یکی از بهترین کشور ها برای ادامه تحصیل می باشد. این کشور، یکی از کشور هایی است که تعداد زیادی از مسلمانان جهان در این کشور حضور دارند و با توجه به نزدیکی که با کشور ایران دارد، دارای تشابهات فرهنگی بسیاری با کشور ایران می باشد. این موضوع باعث شده است تا تعداد دانشجویان ایرانی در این کشور روز به روز در حال افزایش باشد.‌ همچنین این کشور با توجه به این که در مجاورت دریا های سیاه و مدیترانه قرار دارد، یکی از خوش آب و هوا ترین کشور های دنیا می باشد که میانگین بارش سالیانه برف و باران در این کشور از بسیاری از کشور های دنیا بیشتر است و این موضوع باعث شده است تا مکان های دیدنی و تفریحی بسیاری در این کشور وجود داشته باشد و طبیعت این کشور یکی از زیبا ترین طبیعت ها در بین کشور های مختلف دنیا می باشد. به دلیل طبیعت زیبا و دارا بودن اماکن تفریحی و گردشگری بسیاری که در این کشور وجود دارند، ورود دانشجویان از کشور های مختلف دنیا از جمله کشور ایران به این کشور در حال افزایش می باشد. به طوری که بر اساس اطلاعاتی که در مورد دانشجویان خارجی در این کشور وجود دارد، در کشور ترکیه نزدیک به ۴۸ هزار دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل هستند که این تعداد دانشجوی خارجی در این کشور، می تواند به اقتصاد کشور ترکیه کنم بسیاری کند‌.

در کشور ترکیه دانشگاه های بسیاری وجود دارد که با توجه به هزینه ی کمی که از دانشجویان خارجی و داخلی دریافت می کنند، به عنوان مقصد بسیاری از دانشجویان شناخته شوند. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور ترکیه، مدارک و مستنداتی لازم است به سازمان های مهاجرتی و سفارت این کشور ارائه شوند. در ادامه درباره ی این مدارک و مستندات صحبت می کنیم.

مدارک و مستندات لازم برای تحصیل در ترکیه مقطع کارشناسی

برای این که بتوانید از دانشگاه های کشور ترکیه پذیرش بگیرید، بایستی ابتدا زبان ترکی خود را تقویت کنید. با توجه به این که در اغلب دانشگاه های کشور ترکیه، به زبان ترکی تدریس صورت می گیرد، لذا دانشجویان ورودی به این دانشگاه ها، بایستی با زبان ترکی آشنایی کامل داشته باشند. به این منظور دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه را دارند، بایستی از آزمون تومر که آزمون زبان ترکیه ای می باشد، نمره ی قبولی بگیرند. بدیهی است در صورتی که این دانشجویان نتوانند نمره قبولی و مورد تایید دانشگاه های کشور ترکیه را بگیرند، از تحصیل در ترکیه مقطع کارشناسی باز می مانند.

علاوه بر آزمون زبان ترکی، دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه را دارند، بایستی آزمون یوس را نیز بدهند و در این آزمون نیز نمره ی قبولی بگیرند. آزمون یوس در واقع آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی می باشد و دانشجویانی که قصد دارند تا در رشته های مختلف از قبیل داروسازی، پزشکی، حقوق،روانشناسی، مهندسی مکانیک و … در دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی تحصیل کنند، بایستی این آزمون را نیز بگذرانند و از آن نمره ی قبولی بگیرند.

 

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه، مدارک و مستندات بسیار دیگری نیز لازم است که از جمله ی آن ها می توان به مدارک شناسایی از قبیل شناسنامه و کارت ملی، پاسپورت معتبر و … اشاره کرد که پرداختن به همه ی این مدارک و مستندات از حوصله ی این محتوا خارج می باشد.

در این مقاله سعی شد تا شما را با تحصیل در ترکیه مقطع کارشناسی آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. به مدارک و مستندات لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نیز اشاره کردیم. امیدواریم این مقاله مورد پسندتان بوده باشد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *