تحصیل در کانادا مقطع کالج چه شرایطی دارد؟

کشور کانادا، یکی از کشور های واقع در قاره ی آمریکا می باشد که به عنوان یکی از کشور های مهاجر پذیر در سطح دنیا شناخته می شود که هر ساله جمعیت زیادی از مردم کشور های مختلف دنیا، به این کشور آمریکایی مهاجرت می کنند و در این کشور ادامه ی زندگی خود را می گذرانند. بسیاری از افراد از طریق ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنند. در کشور کانادا، دانشگاه های بسیاری وجود دارند که جزء دانشگاه های برتر در سطح دنیا به حساب می آیند و به همین دلیل است که تحصیل در کانادا مقطع کالج و بطور کلی تحصیل در دانشگاه های مختلف این کشور برای دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و این دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های مورد نظر خود در کشور کانادا، حداکثر تلاش خود را به کار می گیرند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با تحصیل در کانادا مقطع کالج آشنا کرده و درباره ی شرایط تحصیل در دانشگاه ها و کالج های این کشور توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در کانادا مقطع کالج

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور کانادا، یکی از بهترین کشور ها از نظر رفاه اجتماعی می باشد که هر ساله میزبان خیل عظیمی از مهاجران می باشد. این مهاجران برای مقاصد گوناگون به این کشور اروپایی مهاجرت می کنند. بسیاری از آن ها برای تحصیل به کشور کانادا مهاجرت می کنند. حال آن که بسیاری دیگر از افراد برای کار و پیدا کردن شغل مناسب کشور کانادا را انتخاب می کنند. اخذ ویزای تحصیلی از کشور کانادا و تحصیل در کانادا مقطع کالج، دارای شرایطی می باشد. در زیر به چند مورد از این شرایط اشاره می کنیم:

مدرک زبان انگلیسی معتبر

بسیاری از کشور هایی که امروزه در زمینه ی پذیرش دانشجو های خارجی و بین المللی فعالیت دارند، برای این که ویزای تحصیلی را به دانشجویان دهند، از آن ها مدرک زبان معتبر می خواهند. بسته به این که زبان رسمی کشور مورد نظر چه زبانی است، کشور مقصد از دانشجو مدرک زبان آن کشور را درخواست می کند. با توجه به این که زبان بیشتر مردم کانادا، زبان انگلیسی می باشد، لذا مدرک زبان انگلیسی آیلتس، که یک مدرک معتبر و بین المللی می باشد، مورد تایید سفارت کشور کانادا و دانشگاه های این کشور می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا را دارند، بایستی این مدرک زبان انگلیسی را داشته باشند. حداقل نمره ی قبولی و مورد تایید سفارت این کشور برای تحصیل در کانادا مقطع کالج، نمره ی ۶  می باشد که دانشجویان عازم کشور کانادا بایستی حداقل نمره ی ۶ را از آزمون آیلتس دریافت نمایند.

مقطع کالج در واقع مقطعی بین مدرسه و دانشگاه به حساب می آید که در این مقطع دانشجویان از هر لحاظ برای ورود به دانشگاه های کشور کانادا آماده می شوند و سطح زبان انگلیسی آن ها نیز بالاتر می رود تا این دانشجویان در دانشگاه با مشکل مواجه نشوند.

نامه ی تمکن مالی

برای این که یک دانشجوی خارجی بتواند ویزای تحصیلی کشور کانادا را اخذ نموده و به تحصیل در کانادا مقطع کالج بپردازد، بایستی نامه ی تمکن مالی خود را نیز به سفارت این کشور ارائه دهد و نشان دهد که می تواند هزینه ی تحصیل و زندگی در کشور کانادا را می تواند پرداخت کند. بدیهی است در صورتی که دانشجو نتواند نامه ی تمکن مالی خود را به سفارت کشور کانادا ارائه کند، نخواهد نتوانست ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نموده و در کالج ها و دانشگاه های این کشور تحصیل نماید.

داشتن پاسپورت معتبر

دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا مقطع کالج را دارند، بایستی دارای پاسپورت معتبر نیز باشند. به عنوان مثال اگر یک دانشجوی ایرانی قصد تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کشور کانادا را داشته باشد، بایستی پاسپورت و گذرنامه ی معتبر خود را به همراه داشته باشد. در کشور های خارجی پاسپورت نقش شناسنامه و کارت شناسایی را برای دانشجو دارد و در صورتی که دانشجو پاسپورت معتبر به همراه نداشته باشد، در کشور کانادا به مشکل بر خواهد خورد.

ریز نمرات دوره های تحصیلی گذشته

برای این که دانشجو بتواند در کالج های کشور کانادا مشغول به تحصیل شود، بایستی دوره های تحصیلی گذشته ی خود را با نمرات عالی و خوب گذرانده باشد. ریز نمرات دوره های تحصیلی گذشته و معدل دیپلم بالا در اخذ ویزای تحصیلی از کشور کانادا تاثیر بسزایی خواهد داشت و به دانشجو کمک خواهد کرد که راحت تر بتواند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نماید.

لازم به ذکر است که علاوه بر شرایطی که در بالا به آن ها اشاره شد، دانشجو باید یکسری مدارک و مستندات دیگر را نیز آماده کرده و تحویل سفارت این کشور دهد که صحبت درباره ی همه ی این مدارک از حوصله ی این مطلب خارج می باشد.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۹۵۴۱۱ و ۰۲۱۸۸۶۹۶۵۰۷ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق منوی سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *