با تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی آشنا شوید!

کشور کانادا، یکی از مهاجر پذیر ترین و بهترین کشور های دنیا می باشد که هر ساله تعداد زیادی از افراد از سراسر کشور های دنیا، به این کشور واقع در قاره ی آمریکا مهاجرت نموده و ادامه ی زندگی خود را در این کشور می گذرانند. خدمات آموزشی این کشور در سطح بالایی انجام می شود و بسیاری از دانشگاه های این کشور، جزء برترین دانشگاه های دنیا به حساب می آیند. برای تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی، دانشجویان بایستی یکسری شرایط داشته باشند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با کشور کانادا، به عنوان یکی از بهترین کشور های دنیا از جنبه های مختلف آشنا نموده و درباره ی تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

کشور کانادا چگونه کشوری است؟

کشور کانادا، یکی از کشور های واقع در قاره ی آمریکا می باشد که هر ساله تعداد بسیار زیادی از مردم کشور های مختلف دنیا، به این کشور آمریکایی مهاجرت کرده و در این کشور به تحصیل یا کار در زمینه های کاری مختلف می پردازند. سطح اقتصادی این کشور بسیار بالا بوده و در مقایسه با بسیاری دیگر از کشور های دنیا، این کشور از سطح رفاه اجتماعی بهتر و مناسب تری برخوردار می باشد. به همین دلیل است که روز به روز بر تعداد مهاجرین به این کشور اروپایی افزوده می شود. در این کشور فرصت های شغلی بسیار زیادی برای افراد وجود دارد و هر فردی با هر سطح توانایی که در زمینه های شغلی مختلف دارد، می تواند در این کشور مشغول به کار شده و درآمد مناسبی نیز از این راه به دست بیاورد.

همچنین کشور کانادا، یکی از کشور هایی است که دانشگاه های بسیار معروفی در این کشور وجود دارند که دارای رتبه های برتر در سطح دنیا می باشند. این موضوع نیز باعث شده است که بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور های خارجی را دارند، این کشور آمریکایی را به عنوان کشور مقصد خود انتخاب کنند. برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کشور کانادا، شرایط خاصی لازم است که در پاراگراف بعدی به این شرایط اشاره می کنیم.

شرایط تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی

برای تحصیل در کشور کانادا مقطع کارشناسی، دانشجویان باید مدارک زیر را داشته باشند و تحویل سفارت این کشور دهند:

  • یکی از مهم ترین و اصلی ترین مدارکی که باید توسط دانشجو ارائه شود، مدرک دیپلم دانشجو می باشد که باید ابتدا توسط دانشجو ترجمه شده و سپس به سفارت کشور کانادا ارائه داد.

  • یکی دیگر از شرایط تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی، این است که دانشجو باید مدرک زبان انگلیسی با نمره ی مورد تایید سفارت این کشور را اخذ نموده و به مراجع مربوطه در این کشور ارائه دهد.

  • همچنین دانشجو باید دارای پاسپورت معتبر باشد و اسکن پاسپورت خود را به سفارت کشور کانادا تحویل دهد.

  • برای تحصیل در کشور کانادا، دانشجویان ایرانی بایستی معدل مقطع دیپلم را به سفارت این کشور ارائه دهند. برای تحصیل دانشجویان در کشور کانادا در مقطع کارشناسی، حداقل معدل دانشجو در مقطع دیپلم باید ۱۳ باشد. بدیهی است که اگر معدل دانشجو از حداقل نمره ی مورد تایید دانشگاه های این کشور کم تر باشد، دانشجو نمی تواند ویزای تحصیلی مورد نیاز خود را برای تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا اخذ نماید.

  • در صورتی که دانشجو در طی مقطع دیپلم در دبیرستان های ایران، فعالیت های تحقیقاتی داشته است، بایستی این فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی را به صورت ترجمه شده در اختیار سفارت این کشور و دانشگاه های مقصد قرار دهد. هر چقدر که رزومه ی دانشجو در این زمینه قوی تر باشد، راحت تر می تواند از دانشگاه مقصد پذیرش بگیرد. بعلاوه دانش آموزانی که در مقطع دیپلم در مدرسه های ایران معدل بالایی داشته باشند و از دسته رتبه های برتر شهر و استان خود باشند، می توانند از دانشگاه های کشور کانادا بورسیه بگیرند.

لازم به ذکر است که علاوه بر شرایطی که در بالا به آن ها اشاره شد، برای تحصیل در کشور کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی، از جمله مقطع تحصیلی کارشناسی، مدارک و مستندات بسیار دیگری نیز مورد نیاز است که باید توسط دانشجو تهیه شده و به سفارت این کشور ارائه شود که پرداختن به همه ی آن ها از توان این مقاله و این محتوا خارج می باشد. در مقالات بعدی بیشتر درباره ی این مدارک و مستندات و شرایط لازم برای تحصیل در کانادا صحبت می کنیم.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی شد تا درباره ی شرایط تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی نیز صحبت هایی داشته باشیم. امیدواریم این مقاله مورد تایید شما عزیزان واقع شود و از مطالب آن بهره ی کافی را برده باشید.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۹۵۴۱۱ و ۰۲۱۸۸۶۹۶۵۰۷ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق منوی سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *