ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا برای علاقه مندان به تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا که جزو مؤسسات برتر جهان نیز هستند، جذابیت بالایی دارد.

کانادا یکی از کشور هایی است که طی سالیان گذشته همواره در بین برترین کشور ها از لحاظ شاخص های مختلف زندگی قرار داشته است. به بیان دیگر کیفیت بالای زندگی در همه ابعاد، در این کشور جلوه دارد و سیستم آموزشی کانادا نیز از این موضوع مستثنی نیست.

اما چگونه می توانید برای تحصیل در کانادا اقدام کنید و یا شیوه گرفتن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟ 

الو ویزا به پشتوانه سال ها تجربه و تخصصی که در زمینه ویزای تحصیلی کانادا دارد، از شما دعوت می کند تا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بررسی شرایط تحصیل در کانادا

ناگفته پیداست که هر مقدار سطح علمی یک دانشگاه بالاتر باشد، سخت‌گیری بیشتری هم در زمینه جذب دانشجو خواهد داشت اما دولت کانادا نیز شرایطی را در زمینه وضع کرده است. به طور کلی کشور کانادا، کشوری ارزان برای تحصیل و زندگی حساب نمی شود. واحد رسمی پول این کشور دلار کانادا بوده و هزینه ها در کانادا نیز بر همین اساس محاسبه می شوند.

برای کسب ویزای تحصیلی کانادا لازم است بدانید، شهریه دانشگاه های این کشور در حدود ١۵ تا ٣٠ هزار دلار کانادا بوده و برای هزینه ماهانه نیز چیزی بین ١٠٠٠ تا ٢٠٠٠ دلار بهتر کنار بگذارید.

 

ویزای تحصیلی کانادا- الوویزا

برای مقطع کارشناسی آیلتس ۶ احتمالا مورد نیاز خواهد بود اما کسانی که موفق به کسب نمره مجاز آزمون های زبان نشوند، امکان تحصیل را از دست نخواهند داد. این افراد در دوره های زبان در کانادا شرکت خواهند کرد و سپس وارد رشته تحصیلی مورد نظرشان می شوند.

تمکن مالی از جمله موارد مهمی است که دولت کانادا در طی فرایند صدور ویزای تحصیلی کانادا بررسی خواهد کرد. نمی توان به طور دقیق گفت چه مقدار تمکن مالی دولت کانادا را مجاب خواهد کرد اما باید مدارکی ارائه کنید دال بر اینکه قادر به تامین هزینه یک سال زندگی و پرداخت شهریه دانشگاه خواهید بود. همچنین سن متقاضی و زمان اخذ آخرین مدرک تحصیلی از دیگر شرایط تحصیل در کانادا است.

 


برای خواندن مطالب درمورد تحصیل در کانادا میتوانید:

هزینه تحصیل در کانادا

با اینکه تحصیل در کانادا جزو گزینه های ارزان به شمار نمی رود اما جزو گزینه های گران نیز نبوده و با توجه به سطح کیفی دانشگاه ها می توان آن را مقرون به صرفه دانست.

ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در این کشور برای برخی افراد به منظور ورود سریع به بازار کار است اما برای برخی افراد نیز یک فرصت مطالعاتی خوب به شمار می رود.

از لحاظ میزان شهریه، دانشگاه های کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکترا مبالغ متفاوتی را در یافت می کنند. میزان شهریه می تواند تا ٣٠ هزار دلار کانادا در سال نیز باشد.

اما برای یک دانشجو، هزینه های دیگری نیز وجود خواهد داشت مثل: مسکن، ارتباطات، حمل و نقل، سرگرمی و تفریحات، کتاب و… که برای این موارد می توان اعداد گوناگونی را ذکر کرد. هزینه متوسط زندگی در کانادا در طول یک سال عددی بین ١٠،٠٠٠ تا ۴٠،٠٠٠ دلار کانادا می تواند باشد.

موقعیت مکانی، شهرت، نوع رشته و… در میزان شهریه یک دانشگاه تاثیرگذار هستند.

اما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ممکن است بخواهید ارزان ترین کالج ها را بشناسید.

کالج های Algonquin College،Bow Valley College،Camosun College، Fanshawe College ارزان ترین کالج های کانادا هستند که نسبت به متوسط شهریه ها میزان کمتری دریافت می کنند.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی کانادا- الوویزا

مقطع کارشناسی اولین مرحله ورود دانشجویان به فضای دانشگاهی است و بسیاری از دانشجویان علاقه دارند از همین مقطع تحصیل خود را در کانادا آغاز کنند.

معمولا در مقطع کارشناسی، دانشگاه ها قوانین خاص خودشان را برای پذیرش دانشجو خواهند داشت. اما به طور کلی از شما مدرک دیپلم و مدرک زبان تقاضا خواهد شد. خوشبختانه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا از تنوع بالای رشته و دانشگاه برخوردار است با این حال طبق آمار برخی رشته ها مثل:

 

 

١. کارشناسی علوم کامپیوتر 

٢. مهندسی

٣.روانشناسی

۴.زبان انگلیسی

۵.ریاضیات

از محبوبیت بالاتری نزد دانشجویان بین المللی برخوردار بوده اند.

همچنین ۴ شهر؛ ونکوور، مونترال، برنابی و تورنتو مقاصد اصلی دانشجویان بین المللی بوده اند.

فرآیند پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی به صورت آنلاین بوده و متقاضی پس از فرستادن فرم ثبت نام باید منتظر ایمیل دانشگاه در جواب بماند. به صورت روتین تعدادی مدرک از متقاضی درخواست می شود.

مثل:

١. آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه معتبر

٢. پاسپورت دارای اعتبار زمانی

٣. مدرک زبان معمولا به صورت آیلتس 

۴. ریز نمرات ٣ سال آخر تحصیلی

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

دارندگان مدرک لیسانس می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد، به فکر اخذ ویزای تحصیلی کانادا باشند.

دوره کارشناسی ارشد بین یک تا دو سال به طول خواهد انجامید که این مدت بسته به رشته و دانشگاه متفاوت خواهد بود. برای تحصیل در این مقطع، گزینه های زیادی در دسترس دانشجویان بین المللی خواهد بود. زبان تدریس دانشگاه ها عموما انگلیسی بوده و برخی نیز فرانسوی می باشد.

رشته های: علوم زیست محیطی، روانشناسی، علوم کامپیوتر و MBA رشته های پر طرفدار بین دانشجویان بین المللی هستند.

دو دانشگاه بسیار مطرح بریتیش کلمبیا و رویال رویدز، هرساله دانشجویان زیادی را از سر تا سر دنیا پذیرش می کنند. همین موضوع نشان از رقابت سنگین برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا از طریق این دو دانشگاه دارد.

 

نمرات کسب شده در مقطع تحصیلی قبلی، می تواند توسط دانشگاه ها مورد بررسی قرار بگیرد و در روند پذیرش تاثیرگذار باشد. معمولا از افرادی که سن ها بیشتر از سایر متقاضیان باشد، سابقه کار نیز در خواست می شود.

در این مقطع دانشگاه ها با سخت گیری بیشتری نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می کنند از این رو باید برای تهیه مدارک زیر هم اقدامات لازم را انجام دهید.

 

١.دو توصیه نامه

٢.رزومه

٣. انگیزه و هدف از تحصیل

۴.اثبات تمکن مالی

 

تمام مدارک به صورت ترجمه انگلیسی یا فرانسوی به همراه اصل آن ها از دانشجو درخواست می شود.

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

در مقطع دکترا اساتید در جذب دانشجو اختیار عمل بیشتری نسبت به دانشگاه ها دارند. دوره دکترا بیشتر به صورت یک دوره تحقیقاتی بوده که دانشجو تحت نظر یک استاد راهنما به انجام مطالعات خود می پردازد. از آن جا که دانشگاه های کانادا امکانات پیشرفته و اساتید زبده ای دارند، جذب دانشجو در این مقطع بسیار رقابتی است. برنده ی این رقابت کسی خواهد بود که رزومه ی بهتری را ارائه دهد.

تحصیل در مقطع دکترا بین ٣ تا ۶ سال خواهد بود و در این مدت دانشجو این فرصت را خواهد داشت تا با گرفتن فاند، هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهد.

موارد زیر می تواند در روند انتخاب دانشجویان دخیل باشد:

١.ریز نمرات مقطع تحصیل قبلی

٢.نوع و سطح مدرک زبان

٣. پروپوزال ها و مقالات 

۴.توصیه نامه ها

۵.مدارک GRE و GMAT

دانشگاه ها در مقطع دکترا ممکن است برای جذب دانشجو از طریق مصاحبه اقدام کنند، مصاحبه می تواند به صورت آنلاین یا حضوری باشد.

تحصیل در کانادا و شرایط ویزای همراه

هر کسی که به دنبال ویزای تحصیلی کانادا باشد ممکن است بخواهد به همراه اعضای خانواده ی خود به این کشور مهاجرت کند.

کانادا یکی از مقاصدی است که در مورد ویزای همراه، شرایط خوبی را ایجاد کرده است.

هر دانشجویی که موفق به کسب ویزای تحصیلی کانادا بشود، می تواند برای همسر و فرزندان زیر ١٩ خود نیز درخواست ویزا کند. برای فرزندان این شرایط مهیا می شود تا به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کنند. همسر متقاضی نیز می تواند به صورت تمام یا پاره وقت مشغول به کار شود.

اگر متقاضی بتواند پس از پایان تحصیل مجوز کار دریافت کند، مجوز کار همسر او نیز تمدید خواهد شد.

برای تجربه رانندگی در خیابون های کانادا کلیک کنید.

لطفا فیلتر شکن خود را روشن کنید

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

حتما مهم ترین سوالی که برای متقاضیان ممکن است پیش بیاید، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. برای این منظور بهتر است از حدود ۶ ماه پیش از شروع ترم تحصیلی اقدام کنید.

 

 

مدارکی که از شما درخواست می‌شود:

١.پاسپورت و مدارک هویتی معتبر

٢. ارائه نامه پذیرش تحصیلی به سفارت خانه

٣.اثبات تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در کانادا

۴.انگیزه نامه تحصیلی

۵.مدارک مربوط به توانایی در زبان انگلیسی 

۶.اظهارنامه سرپرست برای متقاضیانی که زیر سن قانونی هستند.

 

از آن جا که کشور کانادا نماینده ی قانونی صدور ویزا در ایران ندارد، باقی مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا را باید در یکی از کشور های همجوار مثل ترکیه دنبال کنید.

ثبت مشخصات بیومتریک و عکس از جمله الزامات صدور ویزا است.

 

مبلغی که برای اثبات تمکن مالی نیاز است ارائه کنید، بسته به شهر و موقعیت مهاجرتی شما متفاوت است. بر این اساس:

در خارج از کبک برای یک سال به دلار کانادا:

١.دانشجو مبلغ ١٠،٠٠٠ دلار

٢.عضو اول خانواده مبلغ ۴٠٠٠ دلار

٣.به ازای هر عضو دیگر  ٣٠٠٠ دلار

 

در کبک برای یک سال به دلار کانادا:

١.دانشجو مبلغ ١١،٠٠٠ دلار

٢.عضو اول خانواده (بالای ۱۸ سال سن) ۵١٠٠ دلار

٣.عضو اول خانواده (زیر ۱۸ سال سن) ٣٨٠٠ دلار

۴.به ازای هر عضو دیگر (بالای ۱۸ سال سن) ۵١٠٠ دلار 

۵.به ازای هر عضو دیگر (زیر ۱۸ سال سن) ١٩٠٠ دلار 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by اطلاع رسانى مهاجرت،ویزا،اقامت (@elovisa.ir)

موقعیت کار پس از تحصیل در کشور کانادا

کشور کانادا برای بسیاری از فارغ‌التحصیلان شرایط کاری خوبی را فراهم می کند زیرا کشوری مهاجر پذیر بوده و در صورتی که صلاحیت متقاضی تایید شود پس از تحصیل هم می تواند به کار مشغول شود.

این مجوز بنا به شرایط متقاضی بین ٨ ماه تا ٣ سال خواهد بود. تجربه کاری در این زمان امتیاز بزرگی در جهت اخذ اقامت دائم کانادا خواهد بود.

متقاضیان تا ٣ ماه پس از فارغ التحصیلی باید برای مجوز کار اقدام کنند.

این متقاضیان باید دارای شرایط زیر باشند:

١. ١٨ ساله یا بالاتر در هنگام درخواست مجوز

٢. سابقه شرکت در یک برنامه تحصیلی حداقل ٨ ماهه

٣.دارا بودن نامه رسمی از واحد تحصیلی به منظور تسهیل صدور مجوز

۴.گذراندن یک برنامه فنی یا تخصصی در یکی از مؤسسات معتبر کبک

کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیل برای دانشجویان بین المللی است. در صورتی که قصد دارید ادامه دوران تحصیلی خود را در کانادا بگذرانید و به اخذ ویزای تحصیلی کانادا فکر می کنید، الو ویزا همراه و پشتیبان شما در این مسیر خواهد بود

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

در صورتی که بورسیه کامل تحصیلی دریافت نکنید، دانشگاه رایگانی در کانادا برای تحصیل وجود ندارد.

با اینکه ممکن است شرایط خاصی هم وجود داشته باشد اما می توان گفت ارائه مدرک زبان ضروری می باشد.

بورسیه تحصیلی برای مقطع دکترا و کارشناسی ارشد وجود دارد ولی بسیار رقابتی بوده و رزومه ای قوی شامل  نمرات بالا در زبان، مقالات چاپ شده، معدل بالا و… را می طلبد.

در صورت ارائه درخواست از طرف شما نهایتا به مدت ٣ سال فرصت کار در این کشور را خواهید داشت و پس از این مدت می توانید اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید.

سایت قدیم
فارسی
f