تحصیل در لهستان مقطع کالج چه شرایطی دارد؟

تحصیل در لهستان مقطع کالج چه شرایطی دارد؟

کشور لهستان، یکی از کشور های اروپایی است که جزء برترین کشور های اروپایی می باشد که سطح رفاه اجتماعی در این کشور بسیار بالا بوده و افرادی که در این کشور زندگی می کنند، زندگی بسیار مرفهی دارند. به همین دلیل بسیاری از افرادی که در کشور های مختلف دنیا زندگی می کنند، برای ادامه ی زندگی خود این کشور اروپایی را انتخاب می کنند. مهاجرت به کشور لهستان از راه های مختلفی انجام می گیرد که یکی از این راه ها، مهاجرت تحصیلی به این کشور می باشد. تحصیل در لهستان مقطع کالج دارای شرایطی می باشد که دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، بایستی این شرایط را داشته باشند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با شرایط تحصیل در لهستان مقطع کالج آشنا کرده و درباره ی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی از کشور لهستان توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور لهستان

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، کشور لهستان، یکی از مرفه ترین کشور های اروپایی می باشد و سطح رفاه اجتماعی در این کشور بسیار خوب و مناسب می‌ باشد. این کشور با نزدیک به ۳۹ میلیون نفر جمعیت، از جمله ی بزرگ ترین کشور های اروپایی نیز به شمار می رود. این موضوع باعث شده است تا تعداد مهاجرین به این کشور اروپایی رو به افزایش باشد. بسیاری از دانشجویان و دانش آموزانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان در رشته های مختلف تحصیلی را دارند، باید پیش از ورود به دانشگاه های این کشور، مقطع کالج را بگذرانند. دانشجویان و دانش آموزان ایرانی نیز از دسته افرادی هستند که برای ادامه تحصیل به این کشور واقع در قاره ی اروپا سفر می کنند. تحصیل در لهستان مقطع کالج، دارای شرایطی می باشد و دانشجویانی که قصد دارند تا به این کشور اروپایی سفر کنند و در مقطع کالج در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند، بایستی این شرایط را داشته باشند. در ادامه درباره ی این شرایط بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شرایط تحصیل در لهستان مقطع کالج

برای ورود به بسیاری از کالج ها در سطح کشور های دنیا، معمولا آزمون هایی از افراد گرفته می شود تا سطح سواد و دانش دانشجو بررسی شود. بدیهی است در صورتی که دانشجو نتواند از پس این آزمون ورودی بر بیاید، شانس ورود به کالج ها را از دست خواهد داد.

بعلاوه دانشجویان بایستی مدرک زبان انگلیسی یا زبان لهستانی معتبر داشته باشند تا بتوانند ویزای این کشور اروپایی را به دست بیاورند. با توجه به این که در بسیاری از دانشگاه های کشور لهستان، به زبان انگلیسی تدریس می شود زبان انگلیسی از زبان لهستانی آسان تر می باشد، لذا اخذ مدرک زبان آیلتس راحت تر از مدارک زبان لهستانی می باشد. دانشجویان باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ی ۶ داشته باشند تا بتوانند وارد کالج های این کشور شده و در این کالج ها مشغول به تحصیل شوند.

همچنین یکی دیگر از شرایط تحصیل در لهستان مقطع کالج، این است که دانشجو باید مدارک تمکن مالی خود را به سفارت این کشور ارائه کند. بدیهی است در صورتی که دانشجو هزینه ی زندگی و تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کشور لهستان را نداشته باشد، امکان اخذ ویزای تحصیلی از این کشور اروپایی برای دانشجو وجود نخواهد داشت.

مزیت های تحصیل در لهستان مقطع کالج

مقطع کالج در واقع مقطعی بین دبیرستان و دانشگاه می باشد و می توان آن را با نام مقطع پیش دانشگاهی نیز نام گذاری کرد. این مقطع برای دانشجویان خارجی است که به کشور لهستان مهاجرت تحصیلی می کنند و دانشجویان لهستانی لزومی به گذراندن این دوره تحصیلی ندارند. طول این دوره معمولا ۱ سال می باشد و دانشجو در طی این دوره ی پیش دانشگاهی، مهارت های لازم را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور به دست می آورد.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزیت های تحصیل در لهستان مقطع کالج، این است که زبان انگلیسی دانشجو طی این دوره ی تحصیلی تقویت می شود تا دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های این کشور مشکلی نداشته باشد. بعلاوه در این دوره ی تحصیلی به دانشجو درس هایی داده می شود که دانشجو باید این درس ها را پاس کند. گذراندن این درس ها به دانشجو کمک می کند تا درس های دانشگاه را راحت تر و آسان تر پاس کند و مدرک مورد نظر خود را از دانشگاه های این کشور دریافت کند.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با کشور اروپایی لهستان آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی کردیم تا در ارتباط با تحصیل در لهستان مقطع کالج نیز صحبت هایی داشته باشیم. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان واقع شود و بهره ی لازم و کافی را از مطالب این مقاله برده باشید.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *