شرایط تحصیلی در کشور کانادا و معرفی ۱۰ دانشگاه برتر کانادا

کشور کانادا به عنوان یکی از کشور های آمریکایی شناخته می شود که در طی سال تعداد بسیار زیادی از مردم کشور های مختلف دنیا، به این کشور واقع در قاره ی آمریکا مهاجرت کرده و در این کشور زندگی خود را ادامه می دهند. دانشگاه های بسیار خوب و معتبری در این کشور وجود دارند که در این مقاله سعی خواهیم کرد تا به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر کانادا بپردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر کانادا در شهر های مختلف این کشور

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، کشور کانادا یکی از برترین کشور های دنیا در زمینه ی آموزش رشته های مختلف تحصیلی در پایه ها و دوره های مختلف می باشد. در این کشور، دانشگاه های معتبر بسیاری وجود دارد که در ادامه در ارتباط با ۱۰ دانشگاه برتر کانادا صحبت می کنیم:

دانشگاه تورنتو

یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا، دانشگاه تورنتو می باشد که از جمله ی بزرگ ترین دانشگاه های این کشور به شمار می رود. این دانشگاه، از نظر سیستم دانشگاهی و درسی، شبیه دانشگاه های معتبر کشور انگلستان اداره می شود. این دانشگاه همچنین در زمینه ی آموزش پزشکی نیز به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا شناخته می شود که رقیب دانشگاه های برتر اروپایی نیز می باشد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه نیز به عنوان یکی از معتبر ترین و بهترین دانشگاه های کشور کانادا شناخته می شود که دارای دانشکده های زیادی در شهر های ونکوور و کلوونا می باشد. ۱۲ دانشکده ی این دانشگاه بزرگ در کشور کانادا، در شهر ونکوور، و ۷ دانشکده ی آن در شهر کلوونا قرار دارند. دانشمندان این دانشگاه توانسته اند ۸ جایزه ی نوبل را در طول تاریخ به دست بیاورند و در این زمینه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های دنیا شناخته می شود.

دانشگاه مک گیل

این دانشگاه، در شهر مونترال کشور کانادا قرار گرفته است و یکی دیگر از برترین دانشگاه های کشور کانادا به شمار می رود. دانشگاه مک گیل در سال ۱۸۲۱ میلادی تاسیس شده است و در سال ۱۸۲۹ میلادی، دانشکده ی پزشکی این دانشگاه راه اندازی شد که اساتید این دانشگاه در زمینه ی علوم پزشکی مطالعات دقیق و بسیار خوبی را در سطح دنیا به ثبت رساندند و مقالات زیادی را در زمینه ی علوم پزشکی در مجلات بین المللی به چاپ رسانده اند.

دانشگاه مک مستر

این دانشگاه در استان همیلتون کشور کانادا واقع است و یکی دیگر از ۱۰ دانشگاه برتر کشور کانادا می باشد. دانشکده پزشکی این دانشگاه از جمله ی بهترین دانشکده های پزشکی در سراسر کشور کانادا می باشد و مطالعات بسیاری در زمینه ی پزشکی در این دانشکده انجام می شود.

دانشگاه مونترال

یکی دیگر از دانشگاه های برتر کشور کانادا، دانشگاه مونترال می باشد که دومین دانشگاه بزرگ کشور کانادا به حساب می آید که در حدود ۴۱۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.

دانشگاه آلبرتا

این دانشگاه نیز یکی دیگر از برترین دانشگاه های کشور کانادا می باشد که در سال ۱۹۰۸ میلادی تاسیس شده است و در حدود ۲۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه، بین المللی و خارجی هستند.

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو، دیگر دانشگاه برتر کشور کانادا می باشد که از جمله دانشگاه های دولتی این کشور محسوب می شود و در سال ۱۹۵۷ میلادی تاسیس شده است.

دانشگاه اتاوا

یکی دیگر از برترین دانشگاه های کشور کانادا، دانشگاه اتاوا می باشد که یکی از متعهد ترین دانشگاه ها در سطح این کشور نیز به حساب می آید. هدف اصلی این دانشگاه در زمان تاسیس، این بود که یک آموزش درجه ی یک را به دانشجویان خود ارائه دهد.

دانشگاه اونتاریو غربی

این دانشگاه، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور کانادا به حساب می آید که سال تاسیس آن به صده ی ۱۸ میلادی بر می گردد. این دانشگاه همچنین یکی از بزرگ ترین دانشگاه های کشور کانادا نیز به حساب می آید که در حدود ۳۶۰۰۰ دانشجو داشته که در ۴۰۰ رشته مختلف در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند.

دانشگاه کلگری

این دانشگاه، از جمله دانشگاه هایی است که روش تدریس نوین در این دانشگاه به انجام می رسد و یکی از ۵ دانشگاه برتر کشور کانادا می باشد که تدریس نوآورانه را در دانشگاه های این کشور ابداع کرده است و پیشگام این امر در بین دانشگاه های مختلف این کشور می باشد.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۹۵۴۱۱ و ۰۲۱۸۸۶۹۶۵۰۷ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق منوی سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *